Keystone logo
Polska

Nauka Prawo w Polska 2024

Ucz się w Polska

Jaki jest stopień Prawo w Polsce? W kraju, Polski, osoby, które chcą pracować jako prawnika lub adwokata, będzie musiał uzyskać Magister 's Degree. Istnieje wiele miejsca dla tych osób do pracy w, po ich uzyskania tego studia prawnicze, w tym pracy w charakterze sędziego, adwokata, radcy prawnego publicznej, notariusza, adwokata, komornika i rzecznika patentowego. Istnieją dwa stowarzyszenia bar w kraju, polska Rada Adwokacka, która jest głównym stowarzyszeniem adwokat, i Krajowa Izba Radców Prawnych, która koncentruje się na radców prawnych. Prawo Szkolnictwa Wyższego w Polsce Jako dużego kraju, istnieją liczne prawa szkół w Polsce. Uczniowie będą musieli wypełnić swój pierwotny stopień przed ubieganiem się o szkole prawniczej. Stopni Prawo podjęcia dodatkowych dwóch do czterech lat, w zależności od specjalizacji. Koszt studiów prawniczych znacznie wahać, ale ceny są porównywalne z innymi programami prawa europejskiego.Zagraniczni studenci mogą ubiegać się, ale musi to zrobić bezpośrednio do szkoły prawniczej. Jeśli zostanie zaakceptowany, szkoła będzie pomóc studentowi uzyskanie koniecznych wizę turystyczną. Zapisy w szkołach prawa może być ciężkie i często są pozycje bardzo konkurencyjny. Niemniej jednak, z dobrym zapotrzebowanie na dobrze wykształconych prawników w kraju, uzyskanie studia prawnicze w Polsce może być bardzo korzystne.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  363
 • Udział mediów

  79
 • Abonament internetowy

  13
 • Transport lokalny

  27

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  7
 • Bilet do kina

  6
 • Kufel lokalnego piwa

  3

O Polska

Dla wielu ludzi, Polska jest jednym z najbogatszych obszarów kulturowych Europy. Polska znajduje się w centrum Europy i graniczy z Morzem Bałtyckim, w Niemczech, Czechach, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Rosji. Większość kraju jest płaska, ale dwa pasma górskie położone są na południu. Polska jest domem dla spektakularnych naturalnej scenerii i pięknej architektury, która obejmuje zamki, pałace, drewniane kościoły i nowoczesne areny sportowe. Dla studentów, którzy chcą podróżować do kraju, edukacji, istnieje wiele obiecujących powody do tego. Kraj oferuje solidną systemu edukacji, w tym różnych szkół prawa. To może być jeden z bardziej obiecujących krajów w celu uzyskania stopnia prawną. Co to ​​jest system prawny w Polsce? Przed przystąpieniem do tego rodzaju kierunek studiów, studenci powinni mieć lepsze zrozumienie systemu prawnego tutaj. Kraju system prawny 's będzie się rozwijać. Ma praw publicznych i prywatnych pod jego kodu.Konstytucja RP jest najważniejsze prawa rządzące kraju. W kraju cywilnej, parlament tworzy prawa. W wielu przypadkach, przepisy są zlokalizowane, co czyni go nieco wyzwanie, aby dowiedzieć się tych praw, dopóki nie są zaznajomieni z okolicy.

Wymagania dotyczące wizy

 • Wiza typu C - krótkoterminowa wiza Schengen.
 • Wiza typu D - długoterminowa wiza krajowa wydawana na okres do jednego roku.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza typu C; wiza typu D

Cena i waluta

USD 160

Opłata za aplikację o wizę studencką do Polski wynosi około 160 dolarów. Opłaty te mogą ulec zmianie.

Kto może ubiegać się o wizę?

Studenci z krajów Unii Europejskiej nie potrzebują wizy, aby studiować w Polsce. Po przyjeździe do Polski należy jednak złożyć wniosek o tymczasową wizę studencką w miejscowym urzędzie wojewody.

Studenci spoza Unii Europejskiej zazwyczaj muszą ubiegać się o wizę studencką przed wjazdem do Polski. Istnieje jednak szereg krajów, które są wolne od tego wymogu. Możesz sprawdzić, czy Twój kraj znajduje się na liście tutaj: http://www.msz.gov.pl

Gdzie można złożyć wniosek?

Polska ambasada lub konsulat

O wizę studencką należy ubiegać się w polskiej ambasadzie lub konsulacie w kraju aktualnego zamieszkania.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Po przyjęciu na wybraną uczelnię prześlemy Ci odpowiednie dokumenty, które wykorzystasz do uzyskania wizy studenckiej. O wizę studencką należy ubiegać się w najbliższej polskiej ambasadzie lub konsulacie. Oto dokumenty, o które zazwyczaj możesz zostać poproszony:

 • Podpisany i kompletnie wypełniony wniosek o wizę polską dla studentów.
 • Paszport, który musi być ważny przez co najmniej trzy miesiące po planowanym wyjeździe z Polski.
 • Kserokopia dowodu osobistego.
 • Oficjalne pismo z uniwersytetu lub szkoły wyższej w Polsce, gdzie planujesz studiować.
 • Krótkie CV lub życiorys.
 • Wszystkie poprzednie świadectwa i dyplomy.
 • Dowód na biegłą znajomość języka, w którym chcesz studiować.
 • Dowód na to, że jesteś wystarczająco silny finansowo, aby pokryć koszty nauki i utrzymania w Polsce.
 • Zaświadczenie o ubezpieczeniu zdrowotnym, które jest akceptowane w Europie.
 • Dwa zdjęcia paszportowe.
 • Opłata za wniosek wizowy
 • Dowód zakwaterowania w Polsce.

Wszyscy studenci muszą zalegalizować swój pobyt w Polsce poprzez złożenie wniosku o zezwolenie na pobyt czasowy. Należy to zrobić w krótkim czasie po przyjeździe do Polski. Uczelnie pomogą Ci w procedurach aplikacyjnych. Zezwolenie na pobyt czasowy uprawnia do przebywania i pracy w Polsce.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Rozpatrzenie wniosku o wizę studencką może trwać zazwyczaj około 15 dni. Czas rozpatrywania zależy jednak od kraju i rodzaju wizy, o którą się ubiegasz. Upewnij się, że złożysz wniosek tak szybko, jak to możliwe.

Długość wizy studenckiej zależy od długości Twojego kursu.

Czas przetwarzania

15 Days

Możliwości pracy

Studenci zagraniczni mają prawo do pracy podczas studiów w Polsce, o ile są zapisani do instytucji edukacyjnej. Dozwolone jest 20 godzin pracy podczas studiów, a także 3 miesiące pracy w pełnym wymiarze godzin podczas wakacji. Praca w pełnym wymiarze godzin jest dozwolona dla posiadaczy Karty Pobytu.

Godzin na tydzień

20

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie będziesz w stanie wykazać dowodów na posiadanie wymaganych środków finansowych lub jeśli przedstawisz nieprawidłowe lub niekompletne dokumenty.