Keystone logo
Norwegia

Nauka Prawo w Norwegia 2024

Ucz się w Norwegia

Stopnie prawnicze w Norwegii pięcioletnie, Wydział programu Prawo prowadzące do mistrza i rettsvitenskap (Master of Orzecznictwa) jest najważniejsze prawnicy stopnia mogą zarobić w Norwegii. Podobne do Master of Laws, mistrzem i rettsvitenskap niedawno zastąpiła starą kandydat stopnia ustawy powstałych w 1736 roku LLM jest tylko stopień potrzebne do zakwalifikowania uczniów do pracy jako prawnicy w Norwegii. Jednak absolwenci programu LLM nie spadają do stanowisk prawników. Mogą także przyjąć wysokiej rangi zatrudnienie w norweskiej policji, jako sędzia adwokat lub przyjmować różne stanowiska w sektorze służbowego urzędnika służby cywilnej. Zawód prawnika w Norwegii jest "zjednoczeni " jeden, ponieważ wszystkie osoby zatrudnione w zawodach prawniczych otrzymali ten sam rodzaj edukacji. Podczas piątego roku programu LLM, studenci muszą wypełnić tezę i zapisać w zaawansowanych zajęć fakultatywnych.Ponadto, każdy studiuje na Wydziale Prawa stopnia mają także możliwość zarobienia tytuł magistra 's w kryminologii lub socjologii prawa. Ph.D., doktoranckich i licencjat stopień dostępne dla studentów, którzy chcą zaangażować się w badania prawnego lub nauczyć się norweskiego uniwersytetu są również. Norweskie uniwersytety prowadzące Wydział Prawa Tytuły Uniwersytet w Oslo oferuje Fakultet Det Informacje prawne programów, jak również na Uniwersytet Tromso i Uniwersytetu w Bergen. Uniwersytet w Tromso uczestniczy w Europejskim Systemie Transferu Punktów, który umożliwia studentom przekazać żadnych kredytów zarabiają na UT uniwersytetów domowych. Czesne międzynarodowe i norwescy studenci nie płacą czesnego. Norweski rząd uważa, wyższe wykształcenie jest niezbędny do kontynuowania sukcesu Norwegii i publicznie sfinansowanie 98 procent wszystkich uczelni wyższych. Tylko prywatny uczelnie pobierają czesnego w Norwegii.Jednak opłata 400 do 600 PLN za semestr jest wymagane przed studenci mogą wziąć maturę. Opłata ta udziela im również członkostwo w organizacji studenckich, które zapewniają korzyści, takich jak służba zdrowia, korzystania z obiektów sportowych, doradztwa i pomocy mieszkaniowej.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  546
 • Udział mediów

  64
 • Abonament internetowy

  48
 • Transport lokalny

  68

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  11
 • Bilet do kina

  13
 • Kufel lokalnego piwa

  9

O Norwegia

Zanurzony w historii Wikingów i domu z najpiękniejszych fiordów świata, Królestwo Norwegii nadal wysokie miejsce na listach krajów najbogatszych i najszczęśliwszych na świecie. Norwegia jest monarchią konstytucyjną graniczy ziemi mądry przez Szwecji, Finlandii, Rosji i Danii. Podziela również granice morskie z Grenlandii, Islandii, Rosji, Wielkiej Brytanii i Szwecji przez Morze Barentsa, Morza Norweskiego i Morza Północnego. Norwegia jest czwartym na świecie w zakresie dochodów per capita, a niedawno odbyło górę rankingu na Human Development Index. Dodatkowo, Norwegia została wyznaczona przez Indeksu Demokracji za kraj najbardziej demokratyczne na całym świecie. Przydatne informacje O Norwegii • Założona w 1000 roku, Oslo jest stolicą Norwegii i stolicy gospodarczej / rządowej, jak również.• Norwegia jest bogata w gaz ziemny, ropa naftowa, owoce morza, minerałów i świeżych rezerw wody, wszystkie czynniki przyczyniające się do jego zdolność do zapewnienia dotowane szkolnictwa wyższego, powszechnej opieki zdrowotnej, doskonały system zabezpieczenia społecznego i konsekwentnie niskie stopy bezrobocia. • Mimo, że Norwegia nie jest członkiem Unii Europejskiej, to utrzymuje bliskie więzi z UE. Norwegia jest członkiem-założycielem NATO, WTO, Rady Europy i EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego). • Norwegia ma dwa języki urzędowe: Bokmål i Nynorsk Norwegian Norwegian. Bokmal jest używany przez większość Norwegów podczas Nynorsk jest używany przez mniejszości fińskich i Sami-języcznych. • Korona norweska (liczba mnoga Kroner) jest krajem Urządzenie 's waluty. Sześć Kroner wynosi 1 USD, a jedno euro wynosi osiem Kroner. Co to ​​jest system Prawo w Norwegii systemu sądowego kraju? 'S jest podobny do systemu sądownictwa amerykańskiego.Sądy rejonowe mają najmniejszą moc, a następnie Sądu Apelacyjnego i Sądu Najwyższego, t on. Sędziowie sądów apelacyjnych przewodniczył i powiatowych może być jednym z trzech rodzajów sędziów: sędziów zawodowych, ławnicy lub koprodukcje sędziów. Sędziowie zawodowi są wykwalifikowani prawnicy, którzy zdobyli doświadczenie prawnej przez lata w obronie lub ściganie osób w sądach Norwegii. Świeckich i współpracowników sędziowie są nie-prawnicy, którzy zostali powołani na funkcję sędziego w części lub odwołań do sądu.

Wymagania dotyczące wizy

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza studencka (zezwolenie na pobyt studenta)

Cena i waluta

USD 650

Opłata za rozpatrzenie norweskiej wizy studenckiej wynosi około 650 USD. Opłata ta może ulec zmianie.

Kto może ubiegać się o wizę?

Jeśli pochodzisz z jednego z krajów nordyckich (Szwecja, Finlandia, Dania, Islandia), nie musisz ubiegać się o pozwolenie na pobyt. Jeśli jednak planujesz studiować w Norwegii dłużej niż sześć miesięcy, musisz zgłosić się do urzędu podatkowego w Norwegii w celu sprawdzenia tożsamości i zgłoszenia przeprowadzki do Norwegii.

Osoby pochodzące z krajów należących do obszaru UE/EOG/EFTA mogą studiować w Norwegii do 90 dni bez konieczności ubiegania się o pozwolenie na pobyt studencki. Jednak w przypadku pobytu powyżej 90 dni, już w Norwegii, należy złożyć wniosek o pozwolenie na pobyt studencki.

Jeśli pochodzisz spoza obszaru UE/EOG/EFTA, musisz ubiegać się o pozwolenie na pobyt studencki przed przyjazdem do Norwegii.

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada lub konsulat Norwegii

Po otrzymaniu pisma o przyjęciu należy skontaktować się z najbliższą ambasadą lub konsulatem Norwegii w celu uzyskania informacji o procedurze ubiegania się o zezwolenie na naukę i złożyć wniosek z kraju pochodzenia.

Niektórzy kandydaci mogą złożyć wniosek online z Norwegii lub za pośrednictwem ambasady norweskiej, jednak większość studentów będzie musiała złożyć papierowy formularz wniosku w najbliższej ambasadzie lub konsulacie Norwegii.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Przy składaniu wniosku o zezwolenie na pobyt studencki należy dostarczyć również paszport oraz inne niezbędne dokumenty. Należy przedłożyć:

 • Dowód przyjęcia na zatwierdzony program edukacyjny w pełnym wymiarze godzin
 • Wypełniony formularz zgłoszeniowy
 • Potwierdzenie wniesienia opłaty za wniosek
 • Dwa aktualne zdjęcia w rozmiarze paszportowym z białym tłem
 • Dowód posiadania wystarczających środków finansowych na cały okres studiów, w tym środki na utrzymanie rodziny towarzyszącej, które powinny znajdować się na norweskim koncie bankowym (otwarcie konta w norweskim banku bez norweskiego numeru personalnego może być trudne, dlatego zazwyczaj można wpłacić wymaganą kwotę na konto założone przez instytucję edukacyjną). Musisz udowodnić, że masz dostęp do 116 369 NOK na każdy rok akademicki (10 miesięcy), co stanowi około 14 350 USD. Jeśli pobyt jest finansowany ze stypendiów, kredytów studenckich lub innych środków publicznych z kraju pochodzenia, do wniosku należy dołączyć ważną dokumentację.
 • Dowód, że masz gdzie mieszkać (np. dom, mieszkanie, kawalerka lub pokój w akademiku)
 • Dowód, że opuścisz Norwegię po wygaśnięciu pozwolenia na pobyt (zazwyczaj w formie biletu powrotnego)
 • Wypełniona i podpisana lista kontrolna dokumentów UDI (Norweskiego Urzędu Imigracyjnego), którą należy wydrukować i przekazać wraz z innymi dokumentami.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Czas rozpatrywania wniosków o zezwolenie na pobyt studentów jest różny i może trwać około dwóch miesięcy, dlatego zaleca się złożenie wniosku tak szybko, jak to możliwe.

Długość wizy studenckiej zależy od długości programu studiów. Pozwolenie na pobyt studenta można odnowić za pośrednictwem norweskiego portalu aplikacyjnego online co najmniej jeden miesiąc przed upływem terminu ważności. W celu przedłużenia pozwolenia na pracę należy skontaktować się osobno z UDI i przedstawić dowód, że poczyniono zadowalające postępy w nauce w Norwegii.

Czas przetwarzania

2 Months

Możliwości pracy

Otrzymując pozwolenie na pobyt studencki w Norwegii, otrzymujesz również pozwolenie na pracę w niepełnym wymiarze godzin do 20 godzin tygodniowo podczas studiów oraz w pełnym wymiarze godzin podczas wakacji uniwersyteckich.

Możesz również ubiegać się o pozwolenie na pracę w pełnym wymiarze godzin na czas określony, jeśli możesz udowodnić, że praca jest związana z Twoim wykształceniem lub jest niezbędna do przyjęcia do dalszej edukacji w ramach tej samej opcji programowej - Powinieneś mieć konkretną ofertę zatrudnienia w tym zakresie.

Godzin na tydzień

20

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie będziesz w stanie wykazać dowodów na posiadanie wymaganych środków finansowych lub jeśli przedstawisz nieprawidłowe lub niekompletne dokumenty.