Keystone logo
Kolumbia

Nauka Prawo w Kolumbia 2024

Ucz się w Kolumbia

Zarabianie Prawo Stopień w Columbia Columbia, jak i innych krajów Ameryki Łacińskiej został próby zreformowania ich proces kształcenia wyższego poprzez ułatwienie dla uczniów o niskich dochodach, aby uzyskać wyższe wykształcenie. Stając prawnik w Kolumbii obejmuje ukończenie licencjat ustawy (4 lata). Następnie można wykonać Master of Law (LLM). W zależności od specjalizacji, trzeba czy nie przystąpić do egzaminu bar do praktyki prawa. Jest czasami potrzebne Praktyki składające się z co najmniej jednego roku w kancelarii prawnej lub indywidualnego doradcę, zanim studenci prawa mogą przystąpić do egzaminu bar. Wielu prawników uzyskanie stopnia w Kolumbii wybrać do wykonywania zawodu prawnika w Brazylii, gdzie prosperujących gospodarczo miasta Sao Paulo i Rio de Janeiro, oferując możliwości, że Kolumbia nie przewiduje.Prawnicy specjalizujący się w korporacji, biznesu i prawa umownego nie będzie miał problemów ze znalezieniem zatrudnienia w Brazylii, podczas gdy prawnicy karne i rodzinne są bardziej popytu w Kolumbii.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  173
 • Udział mediów

  24
 • Abonament internetowy

  23
 • Transport lokalny

  30

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  6
 • Bilet do kina

  4
 • Kufel lokalnego piwa

  1

O Kolumbia

Kolumbia jest republiką konstytucyjną położony w północno-zachodniej Ameryki Południowej i graniczy z Oceanem Spokojnym, na Morzu Karaibskim, Peru, Brazylii i Wenezueli. "Middle " moc rozpatrzone z 3rd największe gospodarki wśród innych krajów Ameryki Południowej; Rząd Kolumbii 's jest prowadzony przez konstytucji zmienionej w 1991 roku i działa zgodnie z zasadami "podziału władzy ". Szef rządu i państwa jest prezydent Kolumbii, który jest obsługiwany przez Radę Ministrów i Wiceprezesa. Podobna do struktury rządu USA, Columbia ma dwuizbowy Kongres, Senat i Izba Reprezentantów. Sąd Najwyższy Kolumbii rządzi oddziału sądowego i składa się z 23 sędziów, kierujących komór cywilnego, prawa pracy i karnych. Założona w 2005 roku, system cywilnego procedur prawnych zastosowano podtrzymując kontradyktoryjności (sędzia) jury lub procedur we wszystkich sądach.Kolumbia 's System prawny Praca pod zmienionego kodeksu karnego z 1938 roku pierwotnie wprowadzenie zasad prawa hiszpańskiego, system prawny Columbii ma uderzające podobieństwo do USA i zachodnich przepisów definiujących przestępstwa, jako wykroczeń lub przestępstw. Jednak maksymalny wyrok Kolumbia 's więzienia to 24 lat (podobne do praw skandynawskich) niezależnie od przestępstwa. Kara śmierci została zniesiona w Kolumbii ponad 100 lat temu. Podzielone na kilka okręgów sądowych, zawierających lepsze korty są przewodniczył co najmniej trzech sędziów, gminy Kolumbia 's są nadzorowane przez wyspecjalizowanych, młodocianych i obwodów sądów, które używają "" publiczne Ministerstwo prawników do reprezentowania osób w postępowaniach sądowych.

Wymagania dotyczące wizy

 • Wiza migracyjna kategorii 9 (wiza M-9) - zastępuje starą wizę TP-3 od 15 grudnia 2017 r.
 • Jeśli Twój kurs trwa krócej niż 6 miesięcy, możesz skorzystać z wizy turystycznej.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wizę migracyjną kategorii 9 (wiza M-9); Wizę turystyczną

Cena i waluta

Opłata za wizę będzie zależała od Twojej narodowości. Dla wnioskodawców z USA koszt wizy studenckiej M-9 wynosi 67 USD.

Kto może ubiegać się o wizę?

Aby zakwalifikować się do otrzymania wizy studenckiej do Kolumbii, należy zapisać się do kwalifikowanej instytucji edukacyjnej w Kolumbii, w której intensywność zajęć wynosi co najmniej 10 godzin tygodniowo.

Wszystkie uniwersytety wymagają posiadania wizy studenckiej, jeśli zapisujesz się na kurs na 3 miesiące lub dłużej.

Obywatele kilku krajów, w tym Australii, Kanady, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych nie potrzebują wizy, aby wjechać do Kolumbii jako turysta na okres do 90 dni. Kolumbijska wiza "turystyczna" nie jest formalną wizą. To tylko stempel w paszporcie. Co więcej, wizę "turystyczną" można przedłużyć o 90 dni w każdym biurze Migración Colombia w kraju. Jeśli studiujesz w nieakredytowanej szkole przez okres krótszy niż 180 dni, możesz to zrobić na podstawie normalnego pozwolenia turystycznego (PIP-5) i nie musisz ubiegać się o wizę.

Gdzie można złożyć wniosek?

Konsulat kolumbijski lub online

O kolumbijską wizę studencką możesz ubiegać się w konsulacie Kolumbii lub online.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Jeśli składasz wniosek online, będziesz potrzebował następujących dokumentów:

 • Kserokopia pierwszej strony ważnego paszportu z Twoimi danymi osobowymi.
 • Kserokopia strony paszportu z ostatnią pieczątką wjazdu do Kolumbii lub wyjazdu z Kolumbii.
 • Jeśli miałeś wcześniej wizę kolumbijską, kserokopia tej wizy.
 • Kserokopia formularza rejestracyjnego uczelni podpisana przez urzędnika szkoły.
 • Zaświadczenie lub dokument ze szkoły, stwierdzający, że plan zajęć wynosi minimum dziesięć (10) godzin tygodniowo.
 • Kserokopia "zaświadczenia o istnieniu i reprezentacji prawnej" z uczelni.
 • Upoważnienie rodziców i wyznaczenie osoby odpowiedzialnej za studenta podczas jego pobytu w Kolumbii, uwierzytelnione przez kolumbijskiego notariusza lub konsula w przypadku osób niepełnoletnich.
 • List (w języku hiszpańskim) od osoby odpowiedzialnej ekonomicznie za studenta, gwarantujący wydatki studenta oraz dokumenty potwierdzające wypłacalność ekonomiczną. Jeśli jesteś studentem, list powinien zawierać informację, że będziesz odpowiedzialny finansowo za siebie podczas pobytu w Kolumbii. Aby wykazać "wypłacalność ekonomiczną", możesz użyć "certyfikatu" bankowego pokazującego, że średnie saldo w ciągu ostatnich sześciu miesięcy jest większe niż 10-krotność legalnej płacy minimalnej w Kolumbii lub 7 812 420 pesos (2 605 USD po kursie wymiany 3 000 pesos na USD) w 2018 roku. I ten certyfikat powinien być notarialnie potwierdzony i przetłumaczony. Możesz też dostarczyć sześć miesięcy wyciągów bankowych bez konieczności tłumaczenia. Można również użyć wyciągów z kart kredytowych, które wykazują wystarczające dostępne saldo.
 • Zdjęcie twarzy w stylu paszportowym z białym tłem, o wymiarach 3 cm szerokości X 4 cm wysokości, maksymalny rozmiar 300 kb plik jpg do aplikacji online.

Jeśli twój konsulat nie pozwala na złożenie wniosku online, zabierz do konsulatu dokumenty wymienione powyżej podczas spotkania i wypełnij proces, który wskazują. Jeśli złożysz wniosek osobiście, agent zada ci pytania, wypełni za ciebie wniosek online, zeskanuje wszystkie dokumenty i odeśle je do ciebie, a także zrobi ci zdjęcie aparatem cyfrowym.

Po otrzymaniu wizy elektronicznej należy udać się do konsulatu Kolumbii, aby uzyskać jej stempel w paszporcie.

Po pomyślnym otrzymaniu wizy studenckiej do Kolumbii będziesz miał maksymalnie 15 dni na zarejestrowanie swojej wizy w Migración Colombia, aby otrzymać Cedula de Extranjeria (kolumbijski dokument tożsamości dla obcokrajowców). Należy to zrobić osobiście.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Długość okresu przyznawanego na kolumbijską wizę studencką zależy od długości planowanego przez Ciebie pobytu na studiach i może wynosić do trzech lat.

Czas przetwarzania

Możliwości pracy

Z wizą studencką M-9 nie wolno Ci pracować w Kolumbii.

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie będziesz w stanie wykazać dowodów na posiadanie wymaganych środków finansowych lub jeśli przedstawisz nieprawidłowe lub niekompletne dokumenty.