Keystone logo
Kanada

Nauka Prawo w Kanada 2024

Ucz się w Kanada

Co to jest Prawo Studia w Kanadzie? Aby zostać adwokatem w Kanadzie, osoby muszą zarejestrować się w odpowiednich formatach edukacyjnych i pracy poprzez szereg programów, aż żądany poziom wykształcenia jest otrzymywany. W większości przypadków, studia prawnicze w Kanadzie zajmie około czterech lat, aby zakończyć w ramach programu uniwersyteckiego. Również będzie musiał uzyskać, co najmniej tytuł licencjata U. i musi pochodzić od szkoły prawa, że ​​ 's uznane. Proces edukacyjny prawo jest jeden, który opiera się na uzyskaniu szkolenia praktycznego wykorzystania. Uczniowie będą musieli siedzieć testu LAST, test, który zapewnia student ma pełne zrozumienie elementów prawa kanadyjskiego, w celu podjęcia pracy w tej dziedzinie. Prawo Szkolnictwo wyższe w Kanadzie Dla tych, którzy chcą uzyskać dyplom prawa w Kanadzie, dobrą wiadomością jest to, że można to zrobić. Istnieje wiele szkół prawa kanadyjskiego, a większość z nich pozwalają na studentów, aby zapisać.Przed biorąc pod uwagę to, że osoby fizyczne powinny skupić się na tym, co 'll nauczyć. Po pierwsze, nie ma konkurencji, aby dostać się i cenionych szkół prawniczych w Kanadzie. Z tego powodu osoby muszą mieć wysoką średnią ocen i sprawdzą się jako godny wyboru dla najlepszych szkół. LAST to ustandaryzowany test, który jest brany do pomiaru pewnych umiejętności, które są niezbędne do studentów, aby w celu wejścia do szkoły prawniczej. Często jest to punkt odniesienia w celu ustalenia, czy uczeń powinien uznać. Zaangażowanie społeczne, oświadczenia osobiste i doświadczenie zawodowe może przyczyniają się do tego, czy szkoły przyjmie ucznia.Gdy uczeń jest zapisany, on lub ona będzie ukończyć cztery lata nauki w dowolnym kraju 's liczne szkoły prawa, niektóre z nich McGill University, University of Montreal, University of Manitoba, Uniwersytet Kolumbii Brytyjskiej i Królowa 's University, z których wszystkie mają specjalne szkoły prawa, zwany Wydział Prawa. Studenci będą ukończyć naukę w szkole prawniczej, osiągnięcia wszystkich niezbędnych punktów przekazać wymagania szkoły. Następnie, on lub ona będzie trzeba usiąść do egzaminu Bar. Jest to bardzo trudny test prawo podawać przez Canadian Bar Association. Wymaga to również kontroli w tle. Studenci muszą przejść badania w celu uzyskania licencji na wykonywanie zawodu w kraju. Patrząc w przyszłość prawa w kraju, istnieje rosnące zapotrzebowanie na dobrze wykształconych i dedykowanych prawników w kraju.Dla tych międzynarodowych studentów, którzy chcą zapisać się na tego typu szkoły, dobrą wiadomością jest to, że istnieją liczne opcje programu dostępne. Ważne jest, aby otrzymać wizę studencką, aby zapisać się w tych programach, ale sama uczelnia może pomóc uczniowi do osiągnięcia tych niezbędnych dokumentów.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  624
 • Udział mediów

  47
 • Abonament internetowy

  58
 • Transport lokalny

  67

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  9
 • Bilet do kina

  10
 • Kufel lokalnego piwa

  5

O Kanada

Kanada jest dużym krajem, że 's nowoczesne w większości aspektów życia codziennego. Kraju, drugi co do wielkości i okolicach na świecie, graniczy od południa Stanów Zjednoczonych. Jako jeden z najbogatszych krajów na świecie, obszar jest chyba jednym z najbardziej intrygujących opcji dla tych, którzy chcą praktykować prawo w nowoczesnym, zróżnicowanym kraju. Kanada, kraj mówiąc angielski i francuski, oferuje wiele możliwości dla turystów edukacyjnych chcących poszerzyć swoje horyzonty i osiągnąć swoje studia prawnicze. Olejki Fakty o Kanadzie - stolica Kanady Ottawa, położony w prowincji Ontario. - Kanada posiada dwa języki urzędowe - angielski i francuski. Prawie 60 procent Kanadyjczyków mówi po angielsku, podczas gdy 20 procent mówi po francusku. Inny język powszechnie używany w Kanadzie ze względu na wysoki poziom różnorodności kulturowej są kantoński, niemiecki, Pendżab i włoski.- System prawny w Quebecu jest oparty na systemie prawa cywilnego obsługiwanych przez prawo francuskie; Reszta Kanadzie przylega do wspólnego systemu prawa angielskiego. - Kanada zawiera szacunkowo dwa miliony jezior, które obejmuje około ośmiu procent całkowitej lądowej. - Liść klonowy jest "symbolu krajowego s i jest widocznym od kraju " Kanada flagi s. - Royal Canadian Mounted Police (potocznie zwany "The Mounties ") są zarówno krajowym, jak i federalne siły policyjne, które są znane do jazdy urządzone koni jak one obszarów patrolowych Kanady. Co to jest system Prawo w Kanadzie? Kanadyjski system prawny został zbudowany na brytyjskim systemie common law. Ponieważ Kanada była kiedyś kolonią Anglii, wielu z wpływami tym terminie są obecne w systemie prawa zróżnicowanej Kanada 's. Jest to system bi-kompetencyjnej i są komponenty publiczne i prywatne Obecnie prawa.Rząd federalny ma jurysdykcję w konkretnych dziedzinach prawa, podczas gdy większość prawa są dotknięte przepisami wojewódzkich. Kraj 's Konstytucja jest najwyższym prawem. Kanada ma parlamentu, podobnie jak to, co jest obecne w Wielkiej Brytanii. Jest obecny proces apelacyjny również.

Wymagania dotyczące wizy

Aby studiować w Kanadzie dłużej niż 6 miesięcy, należy uzyskać kanadyjskie pozwolenie na naukę, które służy jako kanadyjska wiza studencka na czas pobytu.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Kanadyjskie pozwolenie na naukę

Cena i waluta

CAD 150

Kto może ubiegać się o wizę?

Większość cudzoziemców musi ubiegać się o zezwolenie na naukę. Wydane zezwolenie na naukę pozwala cudzoziemcowi na naukę w Kanadzie w zatwierdzonej instytucji na czas trwania określonego kursu lub programu. W niektórych przypadkach zezwolenie na naukę w Kanadzie nie jest wymagane:

 1. Jeżeli kurs lub program, na który zamierzasz uczęszczać, trwa krócej niż 6 miesięcy.
 2. Jeżeli jesteś członkiem rodziny lub pracownikiem zagranicznego przedstawiciela w Kanadzie.
 3. Jeżeli jesteś członkiem zagranicznych sił zbrojnych. Jednakże, aby przylecieć do Kanady, nadal będziesz potrzebować elektronicznego zezwolenia na podróż (eTA).

Gdzie można złożyć wniosek?

Wniosek online/papierowy

O kanadyjskie zezwolenie na naukę możesz ubiegać się online lub poprzez wniosek papierowy, który można uzyskać na stronie Citizenship and Immigration Canada (CIC).

Witryna:https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/study-canada/study-permit/apply.html

Jak złożyć wniosek?

1. Musisz najpierw uzyskać znormalizowany list akceptacyjny od uznanej instytucji szkolnictwa wyższego.

2. Kolejnym etapem jest uzyskanie pakietu aplikacji o kanadyjską wizę studencką, albo ze strony internetowej CIC (http://www.cic.gc.ca), albo kontaktując się z lokalnym biurem wizowym, albo z kanadyjską ambasadą lub konsulatem w Twoim kraju.

3. Aby otrzymać pakiet aplikacyjny, będziesz musiał odpowiedzieć na kilka pytań o sobie na stronie CIC. Pytania te określą, czy kwalifikujesz się do ubiegania się online o kanadyjskie pozwolenie na studiowanie oraz jakie dokumenty będziesz musiał dostarczyć. Jeśli zostaniesz uznany za uprawnionego, otrzymasz osobisty kod kontrolny, ważny przez 60 dni, który będzie potrzebny do złożenia wniosku online. Pamiętaj, aby wydrukować stronę zawierającą kod, aby móc go wykorzystać w przyszłości. Strona ta będzie również zawierać przewodnik po aplikacji, szacunkową kwotę czesnego, listę dokumentów, które należy złożyć wraz z wnioskiem oraz wskazówki dotyczące kolejnych kroków.

4. Kiedy będziesz gotowy do złożenia wniosku, utwórz konto MyCIC, gdzie wpiszesz swój osobisty kod listy kontrolnej. Następnie otrzymasz swoją osobistą listę kontrolną dokumentów, która umożliwi Ci załadowanie i wysłanie dokumentów do CIC.

5. Po przygotowaniu dokumentów i formularza zgłoszeniowego oraz uiszczeniu opłat, można przesłać wypełnioną aplikację do CIC.

6. Niektórzy wnioskodawcy mogą być zmuszeni do wzięcia udziału w rozmowie kwalifikacyjnej w lokalnym biurze wizowym.

7. Po zatwierdzeniu wniosku otrzymasz list wprowadzający, natomiast studenci z krajów, które wymagają elektronicznego upoważnienia do podróży (eTA) i/lub wizy na pobyt czasowy, otrzymają je w razie potrzeby. eTA zostanie powiązana z Twoim paszportem. Ważne jest, aby podróżować z paszportem, który został użyty podczas składania wniosku o zezwolenie na naukę. eTA będzie ważne przez pięć lat lub do momentu wygaśnięcia paszportu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

8. Przedstaw je wraz z paszportem, dokumentem potwierdzającym stan finansów i listem akceptacyjnym (oraz wszelkimi innymi dokumentami, których zabranie zostało Ci zalecone) w Canada Border Services Agency (CBSA) w Kanadzie, która następnie wyda Ci kanadyjskie zezwolenie na naukę i umożliwi wjazd do Kanady. Dokumenty wymagane do uzyskania wizy studenckiej w Kanadzie to:

 • Wypełniony formularz zgłoszeniowy;
 • Oryginalny list akceptacyjny z uczelni;
 • Ważny paszport/dokument podróży, który umożliwia również powrót do kraju. Jeśli mieszkasz w U.S.A., nie jest to konieczne;
 • Dwa aktualne zdjęcia w rozmiarze paszportowym, z wyszczególnieniem nazwiska i daty urodzenia na odwrocie;
 • Dowód wsparcia finansowego podczas studiów, które stanowią: czesne + 833 CAD/miesiąc (dla wszystkich prowincji, z wyjątkiem Quebecu) lub czesne + 917 CAD/miesiąc (Quebec);
 • List wyjaśniający;
 • Jeśli zamierzasz studiować w Quebecu, potrzebny będzie również Certificat d'acceptation du Québec, angielskie i francuskie tłumaczenie dokumentu, oświadczenie tłumacza oraz uwierzytelniona kopia oryginalnych dokumentów;
 • Dowód wniesienia opłaty za pozwolenie na studia (150 CAD).

Kiedy należy złożyć wniosek?

Czas rozpatrywania wniosków jest różny. Zależy on od rodzaju złożonego wniosku i miejsca jego rozpatrywania. Aplikacje papierowe trwają zazwyczaj około dwa razy dłużej niż aplikacje online. Zaleca się sprawdzenie czasu rozpatrywania wniosków z dużym wyprzedzeniem: http://www.cic.gc.ca/english/information/times/temp.asp

Po uzyskaniu kanadyjskiego zezwolenia na naukę możesz ubiegać się o jego przedłużenie z terytorium Kanady, jeżeli zdecydujesz się kontynuować naukę.

Czas przetwarzania

Możliwości pracy

Możesz pracować na lub poza kampusem przez maksymalnie 20 godzin podczas semestrów uniwersyteckich i w pełnym wymiarze godzin podczas przerw, takich jak ferie zimowe lub letnie, bez konieczności uzyskania pozwolenia na pracę. Aby się zakwalifikować, musisz mieć ważne pozwolenie na naukę i być studentem w pełnym wymiarze godzin. Numer ubezpieczenia społecznego (SIN) nadany przez Service Canada będzie Ci potrzebny do pracy w Kanadzie lub do otrzymywania świadczeń i usług z programów rządowych. Twoje zezwolenie na naukę traci ważność po 90 dniach od ukończenia programu studiów, więc jeśli chcesz pozostać w Kanadzie po zakończeniu studiów i szukać pracy, musisz uzyskać zezwolenie na pracę po ukończeniu studiów. Jest ona ważna przez trzy lata.

Godzin na tydzień

20

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Kanadyjska wiza studencka może zostać odrzucona, jeżeli urzędnik wizowy podejrzewa, że cel wyjazdu do Kanady został przedstawiony niezgodnie z prawdą - jeśli kierunek studiów nie był prawdziwym powodem ubiegania się o wizę. Jeszcze bardziej prawdopodobne jest to, że przedstawiony dowód posiadania środków finansowych może być niewystarczający na pokrycie spodziewanych wydatków na czesne, wyżywienie, czynsz itp. lub może nie być wyraźnie adekwatny do deklarowanego kierunku studiów.