Keystone logo
Niderlandy

Nauka Prawo w Niderlandy 2024

Ucz się w Niderlandy

Holenderska ustawa Prawo Stopień Studia w Holandii wymaga zaangażowania czasu, ale zaletą jest w stanie zarobić na studia prawnicze w kraju, który stosuje podejście prawa cywilnego i jest znane jako centrum prawnej Europy sprawia, że studiów wartościowego , Zarabianie studia prawnicze w Holandii zaczyna się licencjat (Bachelor of prawa lub LLB) prawa, które wymaga trzy lata studiów, następnie magistra prawa (LLM), który wymaga jeden rok nauki. Nauka Prawo Stopień w badaniu Holandia prawna odbywa się w szkołach prawa, które w większości są podłączone do głównych uniwersytetów w Holandii. Zagraniczni studenci mogą ubiegać się do programu Prawa Międzynarodowego, który koncentruje swoją edukację zarówno w dziedzinie prawa, a także od indywidualnych potrzeb edukacyjnych studentów, którzy nie mogą być w pełni poinformowani o holenderskim perspektywy prawa cywilnego.Rok akademicki zaczyna holenderski na pierwszego września i trwa przez 31 sierpnia następnego roku, oferuje 42 tygodni nauki. Model ten opiera się na Europejskim Systemie Transferu Punktów i jest łatwo porównywalne do innych europejskich programów prawnych. Aby zostać przyjęte do międzynarodowego programu szkoły prawa w Holandii, musisz być w stanie mówić i pisać po angielsku dobrze. Zastosuj się do szkoły z wyboru, i korzystać z list akceptacji by ubiegać się o wizę studencką. To daje wam rok przygotowawczy do korzystania przygotować się do studiów, więc możesz znaleźć pracy, w razie potrzeby, znaleźć miejsce do życia i dokończenie wszelkich niezbędnych szkoleń dla wejścia do programu. Studiował prawo w Holandii stanowi doskonałą podstawę dla uprawiania na całym świecie. Profesorowie prawa w Holandii są uznawane na całym świecie za ich zrozumienia prawa cywilnego, a to oznacza większe szanse na rynku pracy dla studentów.Studenci, którzy chcą pozostać w Holandii znajdzie szerokie możliwości pracy. Wiele dużych korporacji przyjechać do Holandii, aby ich spory rozstrzygane. Stopień z Holandii sprawia praktykowania prawa w innych krajach cywilnoprawnych łatwiejsze ze względu na doskonałą reputację tych programów prawniczych.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  611
 • Udział mediów

  70
 • Abonament internetowy

  40
 • Transport lokalny

  79

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  10
 • Bilet do kina

  12
 • Kufel lokalnego piwa

  5

O Niderlandy

Z Belgii na południu, na wschodzie Niemiec i Morza Północnego na północy, Holandia jest krajem Europy północno składa się z dwunastu prowincji i trzech wysp karaibskich. Znany z wiatraków, tulipanów i szczęśliwych mieszkańców, kraj słynie z grobli - około jednej piątej ziemi w Holandii jest poniżej poziomu morza, a rozbudowany system grobli utrzymuje powodzi w zatoce. Przemysłowa prowadzące zawiera wysyłka, rybołówstwo, handel i bankowość. Znani artyści m.in. holenderskie Vincent van Gogh i MC Escher. Holandia jest również znany jako World 's Capital prawna, jak Haga jest gospodarzem Międzynarodowego Trybunału Karnego i kilku innych sądów i trybunałów międzynarodowych, w tym Europolu i Eurojustu. System prawny w Holandia Holandia follow oparty Format prawo cywilne na francuskim kodeksem cywilnym z pewnymi wpływami z tradycyjnym prawem holenderskim i prawa rzymskiego.W 1992 roku, kraj umieścić książki cywilnoprawnych w miejsce, które nakreśli swój kod prawnych, i że pomógł kraj wyrośnie na lidera w świecie prawniczym. Parlament holenderski jest głównym organem prawa w systemie.

Wymagania dotyczące wizy

MVV (Provisional Residence Permit) - wiza wjazdowa.

VVR (Residence permit) - jeśli planujesz zostać w Holandii na dłużej niż trzy miesiące, oprócz wizy wjazdowej będziesz musiał ubiegać się o Residence Permit (VVR) - dowód osobisty, który pełni rolę wizy studyjnej.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

MVV (tymczasowe zezwolenie na pobyt); VVR (zezwolenie na pobyt)

Cena i waluta

EUR 311

Obecnie rozpatrzenie wniosku o wydanie MVV i pozwolenia na pobyt w celu podjęcia studiów w Holandii kosztuje bezzwrotną opłatę w wysokości 311 EUR. Opłaty są weryfikowane dwa razy w roku i mogą ulec zmianie w połowie roku.

Kto może ubiegać się o wizę?

Jeśli jesteś obywatelem państwa członkowskiego UE lub EOG albo Szwajcarii, nie potrzebujesz wizy studenckiej ani pozwolenia na pobyt w Holandii.

Obywatele spoza UE, EOG lub Szwajcarii potrzebują pozwolenia na pobyt w Holandii na dłużej niż 90 dni - na krótszy okres potrzebna jest tylko wiza turystyczna. Potrzebne są dwa dokumenty. W większości przypadków będziesz potrzebował tymczasowego zezwolenia na pobyt (machtiging tot voorlopig verblijf, MVV), aby podróżować do Holandii. Ponadto będziesz potrzebował pozwolenia na pobyt (VVR), aby pozostać w kraju.

Obywatele kilku krajów lub osoby w określonych okolicznościach są zwolnione z obowiązku ubiegania się o VVR. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: https://www.expatica.com/nl/visas-and-permits/Getting-a-Dutch-visa-or-temporary-residence-permit_108412.html

Gdzie można złożyć wniosek?

instytucja edukacyjna

Instytucja edukacyjna musi złożyć wniosek w Twoim imieniu, więc musisz się z nią skontaktować w celu uzyskania szczegółów dotyczących procedury. Jeśli nie, poproś o pomoc, kontaktując się z biurem międzynarodowym (lub, jeśli jesteś pracownikiem naukowym, z działem HR) Twojej instytucji przyjmującej.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Procedura ubiegania się o wizę jest inicjowana przez uczelnię, gdy tylko student zostanie oficjalnie przyjęty na studia.

Dokumenty wymagane do aplikacji wizowej są wymienione w liście wysyłanym przez uczelnię do przyszłych studentów. Zazwyczaj potrzebne są następujące dokumenty:

 • kopia pierwszej strony (strona identyfikacyjna) ważnego paszportu;
 • dowód, że jesteś w stanie utrzymać się finansowo;
 • dodatkowe zdjęcia w rozmiarze paszportowym (rozmiar: 35mm x 45mm, patrz wymagania IND w.pdf);
 • dowód opłat za czesne i płatności za aplikację wizową;
 • dowód zakwaterowania zaaranżowanego na co najmniej 1 rok akademicki (10 miesięcy);
 • dla studentów z Chin, certyfikat NESO może być konieczny.

Ważny dowód samowystarczalności finansowej kandydata można wykazać w następujący sposób:

 • List z holenderskiej instytucji przyjmującej, w którym wymieniona jest opłata za staż lub stypendium stażowe.
 • List wstępny z holenderskiej uczelni, w którym podane są szczegóły dotyczące stypendium studenckiego, zwolnienia z czesnego lub stypendium.
 • Wyciąg z konta bankowego w międzynarodowym banku, wskazujący na wystarczające środki na pokrycie proponowanych wydatków w Holandii.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Czas przetwarzania wniosku o wizę studencką do Holandii wynosi zwykle jeden miesiąc, choć czasami może trwać do 3 miesięcy.

Dokument pobytowy jest wydawany na czas trwania programu studiów studenta plus 3 miesiące, maksymalnie na 5 lat. Jeśli student chce ukończyć kurs przygotowawczy, jego czas trwania zostanie dodany do czasu trwania wizy. Jeżeli nauka będzie trwała dłużej niż 5 lat, dokument pobytowy może zostać przedłużony o jeden dodatkowy rok.

Z ważnością VVR związany jest jeszcze jeden warunek. Pozostaje on ważny pod warunkiem, że student zdobędzie 50% punktów przez cały czas trwania kursu.

Absolwenci szkół wyższych lub studiów uniwersyteckich (licencjackich, magisterskich lub doktoranckich) mogą ubiegać się o zezwolenie na orientację w ciągu trzech lat od ukończenia studiów. Daje to rok na poszukiwanie zatrudnienia, w którym to czasie można pracować bez żadnych ograniczeń i konieczności posiadania przez pracodawcę pozwolenia na pracę.

Czas przetwarzania

1 Month

Możliwości pracy

Wszyscy studenci międzynarodowi mogą pracować równolegle do studiów.

Dla studentów spoza UE i spoza EOG wymagane jest pozwolenie na pracę. Pozwolenie to musi uzyskać potencjalny pracodawca w Państwa imieniu. Nawet z tym pozwoleniem na pracę studenci mogą pracować tylko przez ograniczoną liczbę godzin, tj. 10 godzin tygodniowo. W miesiącach czerwiec, lipiec i sierpień mogą oni pracować w pełnym wymiarze godzin.

Studenci z UE, EOG (z wyjątkiem Chorwacji) i Szwajcarii nie potrzebują pozwolenia na pracę.

Godzin na tydzień

10

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie będziesz w stanie wykazać dowodów na posiadanie wymaganych środków finansowych lub jeśli przedstawisz nieprawidłowe lub niekompletne dokumenty.