Keystone logo
Hiszpania

Nauka Prawo w Hiszpania 2024

Ucz się w Hiszpania

Hiszpański stopniu prawo jest doczesne znane. Wiele hiszpański programy prawne koncentrują się na hiszpański, Unii Europejskiej i systemów prawnych Stany Zjednoczone, choć niektóre nauczy tylko prawo cywilne. Takie podejście multi-system dostarcza dobrze zaokrąglone podejście do edukacji prawnej. Zarabianie Law Degree w Hiszpanii Zastosowanie do szkoły prawniczej wymaga studiów szkoleń z zakresu prawa. Po ukończeniu studiów na zajęciach wymagany, można zwrócić się do szkoły prawniczej wyboru. Studia prawnicze w Hiszpanii, planujesz spędzić pięć lat studiował prawo, ponieważ jest uważany za standardowy czas hiszpański stopień Prawo trwa. Po ukończeniu studiów, studenci prawa hiszpańskiego musi wprowadzić staż dwuletni. Po ukończeniu tego szkolenia, uczeń musi zdać egzamin państwowy przed wykonywaniem prawa. Jedną z zalet studiowania prawa w Hiszpanii jest koszt.Jeśli wziąć udział w publicznej uczelni, trzeba będzie zapłacić "", Matricula które może być kilkaset euro, ale reszta czesnego jest objęte państwa. Oznacza to, że można osiągnąć wyższe wykształcenie prawnicze w Hiszpanii z małym kosztem poza pokój i wyżywienie. Po raz kolejny, opłaty wahają się od jednej instytucji do drugiej. Nacisk Hiszpania 's na prawa cywilnego przynosi doskonałe możliwości pracy dla absolwentów, zarówno w kraju, jak iw wielu sąsiadujących krajach europejskich. Jest to ten sam rodzaj prawa praktykowane w Holandii, na przykład, która jest uważana za centrum dla postępowania sądowego świat 's. Ponadto, studiując w Hiszpanii, która wymaga biegłości w języku hiszpańskim i angielskim, studenci są szkoleni w dwóch światowych 's najbardziej popularnych językach. To połączenie wiedzy prawniczej i lingwistyki stanowi solidną podstawę dla przyszłej kariery prawniczej.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  416
 • Udział mediów

  42
 • Abonament internetowy

  33
 • Transport lokalny

  34

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  8
 • Bilet do kina

  8
 • Kufel lokalnego piwa

  3

O Hiszpania

Hiszpania, w stylu śródziemnomorskim oraz wspaniałe oferty architektonicznych, jest jednym z World 's najbardziej popularnych miejsc do odwiedzenia. Znajduje się na Półwyspie Iberyjskim, w otoczeniu wody i gór, a także kraju, Portugalii, Hiszpanii oferuje wiele do międzynarodowego studenta. Kraj ma długą i bogatą historię kultury i oferuje szeroki wybór terenu, w tym plaże, łąki, góry i obszary pustynne-podobne. Znany sztuki, muzyki, kuchni i innych działań kulturalnych, Hiszpania jest również liderem w rozwoju odnawialnych źródeł energii, w szczególności w zakresie energii słonecznej i energii wiatru. Połączenie dobrych uniwersytetów, język używany na całym świecie i atrakcyjne kosmopolitycznym stylu życia Hiszpanów uczynić go atrakcyjnym miejscem dla osób, które chcą studiować za granicą. Osoby zainteresowane studiowaniem prawa przekonają się, że najlepsze uczelnie w kraju 's oferują doskonałe programy prawnych do rozważenia.System Prawo w Hiszpanii Hiszpania następuje obywatelskiego tradycję prawną i jest prowadzony przez hiszpańskiej konstytucji jako podstawowe źródło prawa. Gdy interpretacja jest, Trybunał Konstytucyjny zajmie się spraw. System sądowniczy obejmuje Sąd Najwyższy, sąd krajowy, sądów okręgowych, sądów i trybunałów, które uczęszczają do potrzeb cywilnych w autonomicznych wspólnot komunalnych.

Wymagania dotyczące wizy

Dla studentów spoza UE/EOG lub Szwajcarii, którzy chcą wziąć udział w wymianie studenckiej, prowadzić badania lub szkolenia lub pracować jako bezpłatny stażysta lub wolontariusz w Hiszpanii przez okres dłuższy niż trzy miesiące.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza studencka (typ D)

Cena i waluta

EUR 160

Ceny wizy studenckiej do Hiszpanii wynoszą około 160 EUR. Opłata za aplikację wizową może ulec zmianie w każdej chwili.

Kto może ubiegać się o wizę?

Obywatele z UE/EOG lub Szwajcarii nie potrzebują wizy studenckiej niezależnie od długości pobytu w Hiszpanii. Studenci z UE/EOG/Szwajcarii nie potrzebują wizy, aby zamieszkać w Hiszpanii, ale będą musieli zarejestrować się w lokalnych władzach i uzyskać certyfikat pobytu.

Obywatele wszystkich innych krajów potrzebują wizy studenckiej, jeżeli planują pobyt i naukę w Hiszpanii przez okres dłuższy niż 90 dni. Wiza ta przyznawana jest tym studentom, którzy zostali już przyjęci przez uznaną instytucję edukacyjną w Hiszpanii.

Gdzie można złożyć wniosek?

Konsulat lub ambasada Hiszpanii

O wizę studyjną możesz ubiegać się w konsulacie lub ambasadzie Hiszpanii w swoim kraju.

Witryna:http://www.exteriores.gob.es/Portal/en/ServiciosAlCiudadano/Paginas/EmbajadasConsulados.aspx

Jak złożyć wniosek?

Zanim będziesz mógł ubiegać się o wizę studyjną, musisz znaleźć kurs lub program w oficjalnie uznanej instytucji w Hiszpanii. Następnie musisz uzyskać oficjalne potwierdzenie od organizacji, że zostałeś przyjęty na kurs lub program, w formie certyfikatu lub listu akceptacyjnego. Po uzyskaniu tego potwierdzenia można skontaktować się z ambasadą lub konsulatem Hiszpanii w swoim kraju i złożyć wniosek o wizę studencką.

Dokładne wymagania mogą się różnić w zależności od konsulatu, ale ogólnie rzecz biorąc, będziesz musiał pokazać swój paszport, a także następujące dokumenty:

 • szczegóły dotyczące studiów, szkoleń lub badań, które będziesz odbywał w Hiszpanii, w tym godziny nauki w tygodniu (co najmniej 20);
 • dowód posiadania ubezpieczenia medycznego;
 • zaświadczenie lekarskie potwierdzające, że nie cierpisz na żadne choroby, które wymagałyby kwarantanny;
 • dowód, że posiadasz fundusze na utrzymanie przez okres pobytu w Hiszpanii (np. dane stypendialne, zaświadczenie z banku hiszpańskiego o posiadanych środkach finansowych lub pismo od rodziców/opiekunów o przejęciu pełnej odpowiedzialności finansowej);
 • informacje o miejscu zamieszkania;
 • zaświadczenie o niekaralności wydane w ciągu ostatnich pięciu lat przez odpowiednie władze w kraju pochodzenia.

Jeśli przebywasz w Hiszpanii dłużej niż sześć miesięcy w celu podjęcia studiów, musisz złożyć wniosek o pozwolenie na pobyt studencki w ciągu 30 dni od wjazdu do Hiszpanii. Wniosek składa się w lokalnym Urzędzie ds. Cudzoziemców (Oficina de Extranjeros) lub na posterunku policji. Karta jest ważna przez rok i można ją odnawiać co roku przez pięć lat, o ile kontynuuje się studia.

Kiedy należy złożyć wniosek?

O wizę należy ubiegać się od dwóch do trzech miesięcy przed planowaną podróżą do Hiszpanii, aby dać czas na rozpatrzenie wniosku.

Generalnie, wiza studencka w Hiszpanii przyznawana jest na cały okres trwania studiów. Wizę studencką można odnowić w celu dalszego przedłużenia studiów lub podjęcia nowego kierunku studiów w Hiszpanii. Nie próbuj składać wniosku o wizę studencką z wyprzedzeniem większym niż cztery miesiące lub mniejszym niż 7 tygodni przed datą wyjazdu, w przeciwnym razie wniosek nie zostanie przyjęty.

Jeśli studia w Hiszpanii trwają dłużej niż sześć miesięcy, należy złożyć wniosek o pozwolenie na pobyt studencki, który trwa jeden rok. Pozwolenie na pobyt studencki musi być odnawiane co roku.

Czas przetwarzania

Możliwości pracy

Hiszpańskie pozwolenie na pobyt uprawnia do pracy w niepełnym wymiarze godzin lub na stanowisku tymczasowym, pod warunkiem, że nie wykorzystujesz zarobionych pieniędzy do utrzymania się podczas pobytu w Hiszpanii. Podczas studiów możesz pracować do 20 godzin tygodniowo, o ile nie przeszkadza Ci to w nauce. Firma, która Cię zatrudnia, będzie musiała uzyskać dla Ciebie pozwolenie na pracę w Urzędzie ds. Cudzoziemców. Twoja umowa o pracę nie może przekroczyć okresu obowiązywania wizy studenckiej.

Jeśli będziesz odbywał praktykę w ramach kursu, na który zostało przyznane pozwolenie na pobyt, nie potrzebujesz pozwolenia na pracę.

Godzin na tydzień

20

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Oto niektóre z powodów, dla których wiza studencka do Hiszpanii może zostać odmówiona:

 • Wcześniejsze lub obecne działania przestępcze
 • Niewystarczające wyjaśnienie celu i okoliczności planowanego pobytu
 • Niewystarczające środki utrzymania
 • Nieważne ubezpieczenie podróżne
 • Brak przedstawienia dowodu zakwaterowania
 • Niekorzystna sytuacja wizowa Schengen - Nieprzestrzeganie wcześniej ograniczeń wizy Schengen (tj.Przekroczenie czasu pobytu w strefie Schengen, nieprzestrzeganie przedstawionej trasy podróży - pominięcie pobytu w większości w głównym kraju docelowym w strefie Schengen itd.)