Keystone logo
Francja

Nauka Prawo w Francja 2024

Ucz się w Francja

Francuski Prawo Stopień We Francji poziom prawo jest zdobyta przez uczęszczanie do szkoły prawa. Szkoła Prawo jest szkoła w większej uczelni, a nie odrębny podmiot. Będąc w stanie praktykować prawo we Francji wymaga licencjat w dziedzinie prawa (LLB), a następnie co najmniej stopień Master 's w polu (LLM), choć do programu studiów doktoranckich (studiów doktoranckich w ustawy) jest również dostępna. Zarabianie Prawo Stopień we Francji, ponieważ szkoły prawa francuskiego są w uczelniach publicznych, wstęp na poziomie studiów licencjackich nie jest tak selektywne jak w szkołach prywatnych. Jednak nie oznacza wstęp sukces, a wielu studentów nie uda się w rygorystycznych programów. Szkoły prawa jest podzielona na trzy programy. Po pierwsze, uczniowie uczęszczają trzyletni licencjat z prawa (zwanego programu "Licencja de Droit"). To jest po dwuletnim programem Master of Law (LLM), i wreszcie trzy lata lub więcej, Ph.D. w prawie. Ponadto, w celu wejścia do baru, studenci muszą również wpisać szkołę bar.Przyjęcie do szkoły wymaga bar co najmniej pierwszy rok Mistrza szkolenia prawa. Wielu studentów zdecydować się chodzić do szkoły we Francji, ze względu na jego niską cenę. Restauracje studenckie dotowane sale pobytowe i dodać do przystępności uczęszcza do szkoły we Francji. Rok akademicki zaczyna francuski we wrześniu i trwa do maja lub w czerwcu, w podziale na jesienno-wiosennym semestrze. Francja jest atrakcyjne dla studentów prawa, także ze względu na wysoki poziom akademików. Ci, którzy mogą mówić po francusku na tyle dobrze, aby uczęszczać do szkoły mogą otrzymać przystępnej edukacji od jednych z najlepszych szkół i nauczycieli w świecie edukacji międzynarodowej. Ci, którzy mogą odnieść sukces w szkole francuskiego rygorystyczne prawo są w stanie praktykować prawo w całej Europie z założenia mocnego treningu prawa cywilnego, które pochodzi od francuskiego systemu edukacji.Ponadto, wiele programów z prawem francuskim również studiować prawo zwyczajowe, więc ich absolwenci są dobrze przygotowani do zastosowania w barze lub uzyskać wstęp zawodowe w innych krajach, gdzie prawo cywilne nie jest głównym rodzajem prawa praktykowane. To połączenie sprawia, że ​​kraj atrakcyjny Francję do rozważenia przy wyborze szkoły, w której by studiować prawo.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  459
 • Udział mediów

  57
 • Abonament internetowy

  30
 • Transport lokalny

  61

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  10
 • Bilet do kina

  12
 • Kufel lokalnego piwa

  6

O Francja

Francja jest jednym z kluczowych graczy na europejskiej gry politycznej i gospodarczej. Służąc jako granicy między Półwyspem Iberyjskim i kontynentalnej części Europy, Francja od dawna kulturalnym punktem w Europie. Paryż, w szczególności, jest wysokość branży mody, a wiele z wiodących na świecie 's wpływy mody pochodzą z paryskich domów mody. Kraj wyprodukował także niektóre World 's najbardziej znanych pisarzy, w tym nazwisk, takich jak Rousseau i Woltera. Z jego połączeń z Niemiec, Francji służył jako jeden z liderów w jednoczącej się Europie, a począwszy do Unii Europejskiej. Oprócz mody i piśmie, Francja znana jest z tradycji kulinarnej. Ponad 250 różnych odmian sera pochodzi z wewnątrz jej granic, a miłośnicy wina wiedzą, że mogą zwrócić się do Francji na delikatne, pyszne wina.Czy bierzesz pod uwagę Francję za jej dziedzictwo kulinarne, artystyczne stylu lub po prostu dlatego, że chcesz przeżyć kulturę nowej lokalizacji, znajdziesz wiele czynników wyciągnąć cię do studiowania w tym wiodącego europejskiego kraju. Ponieważ Francja odwołuje się do tak wielu zagranicznych studentów, życie na uczelni jest bogaty w różnorodność kulturową. Kulturowo pouczające doświadczenia są łatwe do znalezienia się we Francji. Muzea, szczególnie te w Paryżu, pozwalają mieszkańców UE, którzy są uczniowie w wieku do lat 26 wstęp wolny. Kart studenckich znajdą również zniżki na transport, jedzenie i rozrywki. Jej szkoły wykonywać dobrze w rankingach międzynarodowych edukacji, co sprawia, że atrakcyjne dla studentów, którzy chcą podróżować na całym świecie za ich edukację. System prawny we Francji, jak większość Europy, przede wszystkim Francja praktyki prawa cywilnego, mimo że prawo karne jest również częścią jego systemu wymiaru sprawiedliwości ,Prawo publiczne obejmuje również zarówno prawo administracyjne i konstytucyjne. Jako całość, francuski system prawny jest wzorowany na systemie prawa cywilnego.

Wymagania dotyczące wizy

Istnieją różne rodzaje wiz studenckich, w zależności od tego, jak długo planują Państwo studiować we Francji:

 1. Visa de court séjour pour etudes ("Schengen" wiza studencka na krótki pobyt) - Jeśli Państwa studia będą trwały krócej niż trzy miesiące, wówczas należy ubiegać się o tzw. wizę studencką Schengen. Jest ona wydawana bezpłatnie i nie może być przedłużana. 41 krajów może nie wymagać wizy na pobyt krótszy niż trzy miesiące.
 2. Etudient concours (wiza na zdawanie egzaminów wstępnych) - Na tej wizie można przyjechać do Francji, aby zdać egzamin wstępny na uczelnię wyższą. Jeśli zdasz, możesz ubiegać się bezpośrednio w lokalnej prefekturze (francuski urząd lokalny/administracyjny) we Francji o roczne, odnawialne pozwolenie na pobyt.
 3. Visa de long séjour temporaire pour etudes (wiza tymczasowa na długi pobyt) - Wiza ta pozwala na studiowanie we Francji przez okres od trzech do sześciu miesięcy bez konieczności uzyskania pozwolenia na pobyt. Jest ona nieodnawialna.
 4. Visa de long séjour etudes (wiza na długi pobyt) - Jeśli chcesz studiować dłużej niż sześć miesięcy, to musisz ubiegać się o długoterminową wizę studencką we Francji. Od 2013 roku ten rodzaj wizy studenckiej trwa przez cały okres trwania Twojego kursu we Francji. Wizy długoterminowe działają jak zezwolenia na pobyt i są nazywane VLT-TS.
 5. Extended stay research scholar visa - Jeśli masz tytuł magistra lub wyższy i chcesz przyjechać do Francji, aby wziąć udział w badaniach lub nauczać na poziomie uniwersyteckim, wtedy instytucja może sprowadzić Cię na wizie extended stay research scholar visa VLS-TS.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza studencka

Cena i waluta

EUR 50

Opłaty za wizy studenckie są bardzo zróżnicowane, w zależności od rodzaju wizy i kraju, z którego pochodzisz. Dla studentów ze strefy Schengen koszty wahają się od 50 do 99 EUR. Krótkoterminowa wiza studencka Shengen jest bezpłatna.

Kto może ubiegać się o wizę?

Jeśli jesteś obywatelem UE lub obywatelem z EOG, Szwajcarii, Norwegii, Islandii lub Liechtensteinu, nie potrzebujesz francuskiej wizy studenckiej.

Jeśli jesteś obywatelem z dowolnego miejsca na świecie, będziesz musiał uzyskać wizę studencką do Francji. Przed złożeniem wniosku o wizę należy zapewnić sobie miejsce na kursie we francuskiej instytucji edukacyjnej.

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada / konsulat Francji

Niektóre kraje wymagają, abyś najpierw zarejestrował się w CampusFrance, francuskiej narodowej agencji ds. szkolnictwa wyższego i studentów międzynarodowych, aby ubiegać się o przyjęcie i uzyskać wizę studencką w ramach procedury CEF. W przeciwnym razie należy uzyskać wizę w ambasadzie/konsulacie francuskim w swoim kraju.

Witryna:https://france-visas.gouv.fr/

Jak złożyć wniosek?

Do złożenia wniosku o wizę potrzebne są następujące dokumenty:

 1. Oficjalny list akceptacyjny na akredytowany program w instytucji francuskiej. Powinien on być sporządzony na oficjalnym papierze firmowym i zawierać Twoje pełne dane, dane instytucji francuskiej oraz określać datę rozpoczęcia i zakończenia programu akademickiego.
 2. Dowód posiadania wystarczających środków finansowych (obecnie 615 EUR miesięcznie), na przykład wyciąg z banku, list gwaranta lub zawiadomienie o stypendium lub finansowaniu z oficjalnego źródła.
 3. Dowód biletu powrotnego do domu. Często ma on formę rzeczywistego biletu lub rezerwacji, na której widnieje data wyjazdu, ale może to być również odręczne oświadczenie woli, zawierające planowane daty wyjazdu.
 4. Dowód ubezpieczenia medycznego (minimalne pokrycie 30 000 EUR).
 5. Dowód zakwaterowania. Może być okazane w formie potwierdzenia zakwaterowania studenta lub zaświadczenia o wyżywieniu lub "attestation d'accueil" (jeśli mieszkasz u przyjaciół lub krewnych).
 6. Dowód biegłej znajomości języka francuskiego, jeśli studiujesz kurs języka francuskiego.

Wniosek o wizę jest płatny, należy również posiadać paszport ważny przez okres trzech miesięcy od daty wygaśnięcia ważności partii, której dotyczy wniosek. Należy wypełnić wniosek, który się podpisuje, a wraz z wnioskiem należy złożyć trzy zdjęcia.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Zatwierdzenie wniosku wizowego może potrwać do dwóch miesięcy, dlatego należy złożyć wszystkie niezbędne informacje jak najszybciej przed planowanym wyjazdem. 'Schengen' krótkoterminowa wiza studencka trwa 90 dni, tymczasowa wiza długoterminowa od trzech do sześciu miesięcy, a wiza długoterminowa na czas trwania Twojego kursu: trzy lata w przypadku licencjatów, dwa lata w przypadku magistra i cztery lata w przypadku doktoratu.

Czas przetwarzania

2 Months

Możliwości pracy

Jako międzynarodowy student z wizą studyjną we Francji możesz pracować do 964 godzin w ciągu jednego roku (około 60 procent zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin przez rok) - podczas trwania kursu i tak długo, jak masz ważne pozwolenie na pobyt.

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wypełniając wniosek o wizę do Francji należy wypełnić go w całości. Nie należy zostawiać żadnych pustych pól, gdyż może to znacznie opóźnić proces rozpatrywania wniosku. Należy również upewnić się, że posiada się wszystkie potrzebne dokumenty i złożyć je wraz z wnioskiem.