Keystone logo
Dania

Nauka Prawo w Dania 2024

Ucz się w Dania

Na południu i południowym zachodzie Norwegii, Szwecji leży Królestwo Danii, suwerennego państwa, która obejmuje również kraje autonomicznych Grenlandii i Wysp Owczych w jego królestwie. Ponad pięć milionów ludzi żyje w Danii, kraju demokratycznym socjalistycznej konsekwentnie klasyfikowana jako jeden z krajów najbardziej rozwiniętych i najszczęśliwszych na świecie, głównie ze względu na wysoką, średnią dochodów per capita, równości dochodów i czynników mobilności społecznej. Członkiem-założycielem Organizacji Narodów Zjednoczonych, NATO, OECD i Rady Nordyckiej, Dania posiada unikalny przeszłości bogatej historii Wikingów, średniowiecznych potyczek z sąsiednimi krajami i podejmowaniu neutralnej postawy podczas II wojny światowej. Pomocne Fakty o Danii • duńskim jest to język używany w Danii predominantely • Korona duńska (DKK) jest walutą, z jednym Krone równa 100 rudy • Prawie 90 procent Duńczyków praktykować religii protestanckiej • Danii jest bardzo zielony kraj.Energia wiatrowa stanowi 30 procent całej energii elektrycznej wykorzystywanej przez mieszkańców • Kopenhaga jest stolicą Danii i do domu do swojego rządu, gdzie monarcha i premier często zwołania w 17. wieku zamku królewskiego zbudowanego przez Christian IV sądownictwa Danii ustawodawczej i wykonawczej organ pozostaje niezależne od organu sądowego. Nie ma nikogo, zunifikowany system sądowy w Danii. Zamiast tego, Wyspy Owcze, Dania i Grenlandia mają własne systemy sądowe. Jednak decyzje podejmowane przez Sąd Najwyższy sędziów zamieszkujących na Wyspach Owczych lub Grenlandii może być zaskarżona w duńskich sądach wyższej instancji. Sąd Najwyższy karnej i cywilnej jest Sąd Najwyższy Duński, która jest odpowiedzialna za administrowanie sprawiedliwości w całym Królestwie Danii. Konstytucja Danii jest podstawą dla wszystkich procedur sądowych oraz aktów realizowanych przez monarchii Dania 's.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  599
 • Udział mediów

  67
 • Abonament internetowy

  33
 • Transport lokalny

  68

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  12
 • Bilet do kina

  16
 • Kufel lokalnego piwa

  7

O Dania

Stopnie Prawo oferowana przez Dania Dania oferuje Bachelor of Laws, Master of Laws (LL.M.) i stopni prawa doktorat. Stopień LL.M jest międzynarodowo uznane za studia podyplomowe i trwa prawie rok, aby zakończyć. Większość studentów prawa w dalszym ciągu realizuje tytuł LL.M. po ukończeniu licencjata programu 's zdobycia wiedzy z wyspecjalizowanych dziedzinach prawa, takich jak cywilne, karne lub sądowe. Ponadto, większość firm duńskie prawo (jak również kancelarie prawne w całej Unii Europejskiej) wolą ich adwokatów trzymać tytuł LL.M. od tego stopnia wskazuje uczeń posiada zaawansowane szkolenie prawne i zakwalifikowała się do obsługi spraw w międzynarodowym środowisku. Zarabianie Prawo Studia w Danii Dania posiada dwa uniwersytety oferują stopni Prawo: Uniwersytet w Kopenhadze (Wydział Prawa) i Uniwersytet Aahus (School of Law). Uniwersytet w Kopenhadze jest największą szkołą Prawo w Danii i Skandynawii i ma 4000 studentów uczestniczących w danym momencie.Studenci mogą wybrać, aby zdobyć jeden z czterech stopni na Uniwersytecie w Kopenhadze: LL.B, LL.M., doktoranckich lub magisterskich w rozwiązywaniu konfliktów i mediacji. Aahus University, w mieście Aahus, Danii, oferuje również programy prawnicze studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie, ale nie obejmuje Master of rozwiązywania konfliktów i mediacji w swoim programie nauczania. Letnie zajęcia są dostępne również na Aahus University. Czesne i Długość Studiów Prawniczych w Danii Zazwyczaj studenci prawa ukończą swoje 'stopni sw trzech do czterech lat i Master ' s Bachelor stopni w ciągu jednego roku. Ph.D. stopni może trwać do trzech lat, do wykończenia, w zależności od dziedziny, w której uczeń chce się specjalizować. EOG i UE studenci nie muszą płacić czesnego, podczas gdy uczestniczących w programie szkolnictwa wyższego w Danii. Obywatele USA i spoza Unii Europejskiej muszą płacić roczne czesne, od 6000 do 15000 euro (8.000 dolarów do 20.000 dolarów USD).Możliwości Prawnicy w Danii z tysiącami firm prawniczych działających w Danii oraz duńskich stopy bezrobocia konsekwentnie poniżej kreski pięć procent, znalezienie pracy w Danii nie jest trudne. Jednak prawnicy specjalizujący się w międzynarodowym doświadczeniem prawa wyższy wskaźnik sukcesu w uzyskaniu pozycji szybciej niż prawników z wykształceniem LLM.

Wymagania dotyczące wizy

ST1 - zezwolenie na pobyt i pracę dla studentów wymiany z krajów spoza UE/EOG/Nordic.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Zezwolenie na pobyt i pracę (ST1)

Cena i waluta

EUR 310

Opłaty za wniosek wizowy zależą od kraju pochodzenia i mogą wynosić około 310 EUR. Opłaty te mogą ulec zmianie.

Kto może ubiegać się o wizę?

Jeśli planujesz studiować w Danii dłużej niż trzy miesiące, będziesz potrzebować albo zaświadczenia o rejestracji, albo pozwolenia na pobyt:

 1. Obywatele UE/EOG będą potrzebować zaświadczenia o rejestracji, a obywatele Szwajcarii będą musieli ubiegać się o kartę pobytu.
 2. Obywatele spoza UE/EOG będą musieli ubiegać się o duńskie pozwolenie na pobyt przed przyjazdem do Danii.

Musisz zostać przyjęty na studia wyższe w Danii, które są zatwierdzone przez władze państwowe lub oferowane przez publicznie akredytowaną instytucję edukacyjną.

Gdzie można złożyć wniosek?

Duńska misja dyplomatyczna

Wniosek ST1 należy złożyć osobiście w najbliższej duńskiej placówce dyplomatycznej. Powodem, dla którego należy stawić się osobiście, jest możliwość zarejestrowania cech biometrycznych (cyfrowy obraz twarzy i odciski palców). Cechy biometryczne są wymagane do uzyskania pozwolenia na pobyt. Najprawdopodobniej trzeba będzie zarezerwować termin spotkania.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Przy ubieganiu się o wizę studencką do Danii zazwyczaj należy przedstawić następujące dokumenty:

 • List akceptacyjny z Twojej uczelni;
 • Podpisany i wypełniony formularz zgłoszeniowy;
 • Dowód znajomości języka (zazwyczaj angielskiego);
 • Ważny paszport lub inną formę dokumentu podróży;
 • Zdjęcie paszportowe;
 • Ubezpieczenie podróżne;
 • Dowód uiszczenia opłaty wizowej;
 • Dowód posiadania minimalnych środków finansowych (około 1000 EUR/miesiąc);
 • Szczegółowe informacje dotyczące programu studiów;
 • Dowód dotyczący zakwaterowania podczas studiów.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Wniosek o pozwolenie na pobyt w Danii najlepiej złożyć na trzy miesiące przed datą przyjazdu. Rozpatrzenie wniosku trwa średnio około 60 dni, a czas trwania zezwolenia na pobyt studencki zależy od tego, czy zamierzasz zrealizować cały program edukacyjny, czy tylko odbyć część programu jako student gościnny. Jeśli ma to być cały program, wówczas otrzymają Państwo pozwolenie na pobyt na czas trwania tego programu. Jeśli jednak są Państwo zapisani tylko na część programu, pozwolenie na pobyt zostanie przyznane na maksymalnie dwa lata.

Czas przetwarzania

60 Days

Możliwości pracy

 • Obywatele krajów nordyckich, UE/EOG lub Szwajcarii mogą pracować w Danii bez ograniczeń co do liczby godzin.
 • Studenci spoza UE/EOG i spoza krajów nordyckich mogą pracować w Danii 20 godzin tygodniowo od września do maja i 37 godzin tygodniowo od czerwca do sierpnia.

Godzin na tydzień

20

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie będziesz w stanie wykazać dowodów na posiadanie wymaganych środków finansowych lub jeśli przedstawisz nieprawidłowe lub niekompletne dokumenty.