Keystone logo
Cypr

Nauka Prawo w Cypr 2024

Ucz się w Cypr

Edukacja prawna na Cyprze najbardziej popularny program Prawo na Cyprze jest oferowane przez Uniwersytet w Nikozji, gdzie studenci mogą zarobić LLB (Bachelor of Laws) w ciągu czterech lat. Według Uniwersytetu stronie Nikozja 's, program LLB został oficjalnie uznany przez Cypr Rady Prawnej w 2009 roku i umożliwia absolwentom kontynuować swoją edukację, aby mogli zakwalifikować się siedzieć przy egzaminu adwokackiego. Cypr Bar Association reguluje licencje i ustanawia środki dyscyplinarne w razie potrzeby. Prawnicy na Cyprze nie muszą specjalizować się w każdej dziedzinie prawa, ponieważ są one uważane za "zarejestrowany " praktykujących prawników, którzy mogą się w każdej sprawie prawnej, które chcą. Europejski Uniwersytet Cypr programy prawnicze Master 's stopnia, które wymagają studentom pełną Bachelor kursów U. przed zapisaniem w klasach prawa poziomie magisterskim.Koszty czesnego dla Zarabianie LLB lub LLM na Cyprze Przybliżony koszt jednego roku prawa na Cyprze jest 9000 do 12000 euro (12.000 dolarów do 16.000 dolarów USD). Europejski Uniwersytet Cypr oferuje pomoc finansową dla studentów w potrzebie, jak również różnych stypendiów i grantów dla studentów międzynarodowych. Wszyscy studenci muszą płacić czesne, niezależnie od kraju pobytu. Szans dla prawników na Cyprze Chociaż stopa bezrobocia na Cyprze jest obecnie 17 procent, licencjonowanych prawników doświadczają mniej trudności ze znalezieniem pozycji z firm prawniczych, banków, policji i organów egzekwowania innych branżach wymagających wiedzy prawa międzynarodowego i biznesu.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  567
 • Udział mediów

  60
 • Abonament internetowy

  34
 • Transport lokalny

  40

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  7
 • Bilet do kina

  10
 • Kufel lokalnego piwa

  3

O Cypr

Otoczony Grecji, Egipcie, Turcji i Izraela, Republika Cypru jest krajem wyspa znajduje się około 2000 km na północny wschód od Afryki Wschodniej, w Morzu Śródziemnym. Chociaż Cypr Północny jest pod kontrolą tureckiej i nazywa się Turecka Republika Cypru Północnego, Turcja jest jedynym krajem, który rozpoznaje ten podmiot. Międzynarodowa ludność uważa północny Cypr obszar, który jest po prostu zajęte przez siły pracujących dla rządu tureckiego i jest faktycznie częścią Republiki Cypryjskiej. W roku 2004, Cypr przystąpił do Unii Europejskiej, a później dołączył do strefy euro w 2008 roku jest jednym z najbardziej popularnych miejsc docelowych w basenie Morza Śródziemnego ze względu na łagodne zimy i subtropikalny klimat i cieszy się gospodarki o wysokim poziomie dochodów, który konsekwentnie zdobywa w top 20 na Human Development Index.Przydatne informacje o Cyprze • CIA World Factbook, że 77 procent mieszkańców Cypru są Grecy cypryjscy, z 18 procent z nich wyznaczone w tureckich Cypryjczyków. Ponad 10.000 Rosjanie obecnie mieszkają na Cyprze, jak również. • cypryjscy Grecy należą do greckiego Kościoła prawosławnego Cypru, podczas gdy Turcy cypryjscy stosować się do religii islamu sunnickiego. • turecka i grecka są dwa języki urzędowe Cypr '. Cypryjski maronicki arabski i ormiański są uważane języków mniejszości. Jednak, angielski jest używany przez wielu Cypryjczyków i większości ogłoszeń publicznych, znaków drogowych i reklam są w języku angielskim. • Około 7% PKB jest wykorzystywane do finansowania przedsięwzięć edukacyjnych, co Cypr jeden z największych wydających UE 's na poziomie szkoły podstawowej i wyższej (wraz ze Szwecją i Danią). • członkiem UE, na Cyprze używa euro jako waluty. Jednak, lira turecka jest używany w północnej części Cypru, wraz z euro.• stolica i największe miasto na Cyprze Nikozja. Uważa się również, 5th najbogatszym miastem świata. pod względem dochodu na mieszkańca. systemu prawnego na Cyprze pod panowaniem brytyjskim, aż do roku 1960, Cypr wykorzystuje system prawny podobny do angielskiego systemu prawa. Cypr ma obecnie Konstytucji Republiki Cypru, Zasady Wspólnej Prawa i sprawiedliwości i U. uchwalona przez członków ich Izby Reprezentantów. Po Cypr przystąpiły do ​​UE w 2004 roku, jego konstytucja została zmieniona, aby umożliwić europejski ustawodawca supercede ustawodawstwa krajowego. Trzy gałęzie prawa cypryjskiego są wspólne prawo, zasady słuszności i prawa stanowionego, który obejmuje większość cypryjskiego systemu prawnego. Sądy rejonowe są podzielone na sprawach cywilnych, rodzinnych, prawa pracy, karnego oraz sądy wojskowe. Wszystkie prawnicy wykwalifikowani do pracy na Cyprze mają prawo pojawić się w każdym Sądzie Rejonowym.Jednak prawnik Cypr musi mieć pięć lub więcej lat doświadczenia jako prawnik praktykujący sądu rejonowego, zanim będą mogły być wysłuchane przez Sąd Najwyższy.

Wymagania dotyczące wizy

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza studencka

Cena i waluta

EUR 40

Opłaty za wizę studencką są różne i mogą wynosić około 40 EUR. Opłaty te mogą ulec zmianie.

Kto może ubiegać się o wizę?

Kandydaci, którzy są obywatelami UE mogą wjechać na Cypr jako goście. Po przybyciu do instytucji edukacyjnej muszą oni złożyć szereg dokumentów w biurze przyjęć instytucji edukacyjnej - patrz pod adresem "Jak złożyć wniosek?".

Studenci międzynarodowi z krajów spoza UE potrzebują wizy studenckiej przed wjazdem na Cypr. Wizy studenckie są wydawane tylko studentom międzynarodowym w pełnym wymiarze godzin. Student pełnoetatowy to taki, który bierze minimum 12 kredytów w semestrze.

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada/Wysoka Komisja/Konsulat Republiki Cypryjskiej

Wniosek należy złożyć osobiście w Ambasadzie / Wysokiej Komisji / Konsulacie Republiki Cypryjskiej w kraju zamieszkania.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Studenci spoza UE:

Ubiegając się o wizę studencką należy dostarczyć następujące dokumenty:

 • W pełni wypełniony formularz aplikacyjny.
 • Opłata za aplikację w wysokości 15-30 funtów cypryjskich (bezzwrotna).
 • Cztery (4) zdjęcia w rozmiarze paszportowym.
 • Uwierzytelnione (potwierdzone za zgodność z oryginałem) kopie kwalifikacji akademickich studenta.
 • Dowód biegłej znajomości języka angielskiego (jeśli to możliwe)
 • Kserokopia paszportu. Paszport powinien być ważny przez co najmniej jeden (1) rok od daty przyjazdu studenta.

Biuro przyjęć przekaże kandydatom szczegóły dotyczące terminów rozmów kwalifikacyjnych i wymaganych dokumentów w odpowiednim czasie.

Podczas rozmowy wizowej w Ambasadzie / Wysokiej Komisji / Konsulacie Republiki Cypryjskiej, kandydat musi przedstawić:

 • Oryginalne kwalifikacje akademickie i ich poświadczone kopie w języku angielskim lub w angielskim tłumaczeniu. \
 • Swój paszport, ważny przez co najmniej jeden (1) rok od daty przyjazdu na Cypr
 • Aktualne zaświadczenie o dobrym sprawowaniu wydane przez policję kraju pochodzenia lub zamieszkania.
 • Aktualna gwarancja finansowa wydana przez sponsora studenta

Studenci muszą zgłosić się do instytucji edukacyjnej w pierwszym dniu roboczym po przyjeździe w celu rejestracji i dopełnienia pozostałych formalności niezbędnych do wydania pozwolenia na pobyt czasowy.
Studenci zagraniczni powinni zarejestrować się w Okręgowym Oddziale Policji ds. cudzoziemców w ciągu siedmiu dni od dnia przyjazdu na Cypr.

Studenci z UE: Po przybyciu do instytucji edukacyjnej muszą złożyć w biurze przyjęć instytucji edukacyjnej następujące dokumenty:

 • W pełni wypełniony formularz zgłoszeniowy.
 • Opłata za zgłoszenie w wysokości 15-30 funtów cypryjskich (bezzwrotna).
 • Cztery (4) zdjęcia w rozmiarze paszportowym.
 • Poświadczone (potwierdzone za zgodność z oryginałem) kopie kwalifikacji akademickich studenta.
 • Dowód biegłej znajomości języka angielskiego (jeśli to możliwe)
 • Kserokopia paszportu. Paszport powinien być ważny przez co najmniej jeden (1) rok od daty przyjazdu studenta.
 • Aktualne zaświadczenie o dobrym sprawowaniu wydane przez policję kraju pochodzenia lub zamieszkania.

Oprócz tego kandydaci muszą uiścić opłatę rejestracyjną, czesne za semestr oraz zarejestrować się na przedmioty. Następnie muszą złożyć wniosek do Departamentu Migracji o zezwolenie na pobyt czasowy.

Kiedy należy złożyć wniosek?

O wizę studencką należy ubiegać się co najmniej 2-3 miesiące przed planowanym przyjazdem na Cypr.

Długość wizy studenckiej zależy od długości Twojego programu studiów.

Czas przetwarzania

3 Months

Możliwości pracy

Zazwyczaj studenci zagraniczni z krajów spoza UE nie mogą pracować podczas studiów na Cyprze. Wyjątki mogą być stworzone przez Rząd Republiki Cypryjskiej dla kursów, gdzie pozwolenia na pracę mogą być wydane, aby umożliwić praktyczne szkolenie podczas wakacji letnich.

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie będziesz w stanie wykazać dowodów na posiadanie wymaganych środków finansowych lub jeśli przedstawisz nieprawidłowe lub niekompletne dokumenty.

Uwaga: Wiza studencka wydawana jest na konkretną instytucję edukacyjną. W przypadku, gdy student zagraniczny zdecyduje się na zmianę instytucji edukacyjnej, należy wówczas uzyskać nowe pozwolenie na pobyt.