Keystone logo
Chiny

Nauka Prawo w Chiny 2024

Ucz się w Chiny

Edukacja prawna w Chinach uniwersytetów oferuje trzy programy prawnicze roku w Chinach. Po ukończeniu studiów, student potrzebuje dwóch lub więcej lat doświadczenia w pracy w dziedzinie prawa, zanim będzie mogła przystąpić do egzaminu, które są oferowane tylko dwa razy w roku. Po pomyślnym zakończeniu tych wymagań, student może ubiegać się o adwokata 's licencji i prawa praktyką w Chinach. Jednak każdy, pracując jako prokuratora lub sędziego przez co najmniej dwóch lat może przystąpić do egzaminu bar i zostać prawnikiem. Innymi słowy, staje się z prawnikiem w Chinach nie wymaga wyższe wykształcenie. Czesne Wiele międzynarodowych studentów wybiera zdobyć tytuł w Chinach ze względu na niskie koszty czesnego. Czesne dla programu studiów trzy lub cztery lata są między 11.000 a 40.000 juanów (2.000 dolarów do 6.000 dolarów USD). Absolwent programy pocztowe nie są znacznie wyższe i mają średni koszt 25.000 do 30.000 juanów.Ponownie, może ona różnić się od szkoły drugiej.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  325
 • Udział mediów

  17
 • Abonament internetowy

  11
 • Transport lokalny

  26

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  5
 • Bilet do kina

  6
 • Kufel lokalnego piwa

  0.9

O Chiny

Ludzie "Chińskiej Republiki Ludowej gospodarze więcej ludzi niż jakikolwiek kraj na świecie, o szacowanej populacji 1,4 mld. Oprócz tego, że druga największa gospodarka świata 's, Chiny są również największym eksporterem / importerem towarów i został członkiem ONZ od 1971 roku Chociaż Chiny koncentrują się na bardziej kapitalistyczne, reform rynkowych od 1980 roku studenci decydują się studiować prawo w Chinach nie powinny wystąpić problemy, że wiele chińskich obywateli regularnie zajmować się w wyniku kontroli rządowej. Chiny 's System prawny System sądowy Ludzie "z Chińskiej Republiki Ludowej jest złożony i składa się zasadniczo z Najwyższy Ludzie 's "Prokuratura " ludzie ' s Procuratorates ludzie 's, a sądy Najwyższy Ludzie ' s Court. Zgodnie z artykułem 129 chińskiej konstytucji, Prokuratura jest "organem nadzoru stanu prawnego " i wydaje się podobny do stanowiska reprezentowanego przez U.S. prokurator. Jednak chińskie Prokuratura ma władzę, która rozciąga się poza tylko badanie i inicjowanie postępowań sądowych i umożliwia nadzór i realizację sądów i wyroków, jak i eksploatacji chińskich więzieniach. Ze względu na Chiny "rozległych obszarów wiejskich a ich system sądowy jest hierarchiczny, że podstawowe Ludzie " Sądy s przytrzymać ponad 3000 sądy w każdym okręgu, które są podzielone na ponad 15.000 mniejszych jednostek zwanych "ludzie 's trybunały " , Trybunały te można znaleźć w wioskach i miastach rozsianych chińskiej wsi. Ponadto, liczba sądów wyspecjalizowanych jest w setkach, a każdy z tych sądów zajmujących się sprawami lasów, problemy morskiej, transportu kolejowego i PLA (People 's Liberation Army). System prawny Chiny 's głównie u różni się tym, że nie są one zgodne z koncepcją orzecznictwa.Zamiast tego, w większości przypadków postępowania sądowego nie są zobowiązane do innych sądów "decyzji i mogą zaprezentować swoje unikalne uchwał. Niektórzy ludzie 's sędziów sądów może spróbować pójść wcześniej ustalonych interpretacje prawne, ale jest to całkowicie zależne od sędziego ' s przekonań dotyczących orzecznictwa. Chińskie prawo karne stanowią, że reformy, a uwięzienie recydywistom jest korzystne i obejmuje wymiaru kary skazanych przestępców do umiejętności, edukację i szkolenia pracy, opisanych przez zmienionym kodeksie karnym z 1997 r.

Wymagania dotyczące wizy

 • X1 Visa - wydawana osobom, które wyjeżdżają do Chin na studia na okres dłuższy niż 6 miesięcy.
 • X2 Visa - wydawana osobom, które wyjeżdżają do Chin na studia na okres krótszy niż 6 miesięcy.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza studencka (X1 Visa; X2 Visa)

Cena i waluta

Opłata za aplikację o wizę studencką różni się w zależności od narodowości, liczby wymaganych wpisów, kraju, w którym ubiegasz się o wizę oraz tego, czy chcesz skorzystać z usługi ekspresowej. Opłaty mogą wynosić od około 30 do 150 dolarów.

Kto może ubiegać się o wizę?

Każdy zagraniczny student, który zamierza studiować w Chinach, będzie musiał uzyskać chińską wizę studencką (wiza X). Wiza ta przyznawana jest tym studentom, którzy zostali już przyjęci na studia przez uznany instytut edukacyjny w Chinach.

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada lub konsulat Chin lub w chińskiej placówce dyplomatycznej

Formularz wniosku wizowego można złożyć w ambasadzie lub konsulacie Chin lub w chińskiej misji dyplomatycznej w kraju ojczystym. W przypadku, gdy nie możesz przybyć osobiście w celu złożenia wniosku, możesz wysłać go za pośrednictwem biura podróży lub agencji wizowej w celu złożenia go w Twoim imieniu. Pamiętaj, że wnioski wysłane pocztą nie są akceptowane przez większość chińskich ambasad lub konsulatów.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Formularz wizowy można pobrać tutaj: http://www.china-embassy.org/eng/visas/fd. Wypełnij starannie i dokładnie formularz wniosku wizowego na swoim komputerze. Zrób wydruk wypełnionego formularza aplikacyjnego i podpisz go. Pamiętaj, że wydruk formularza aplikacyjnego jest niezbędny, ponieważ formularze wypełnione ręcznie nie są akceptowane. Należy pamiętać, że na wydrukowanym formularzu nie można dokonywać zmian ani poprawek.

W Ambasadzie lub Konsulacie Chin należy złożyć następujące dokumenty:

 1. Oryginał paszportu z pozostałą ważnością na co najmniej sześć miesięcy i pustymi stronami wizowymi oraz kserokopia strony z danymi paszportu i strony ze zdjęciem, jeśli jest oddzielna.
 2. Jeden wypełniony Formularz Aplikacji Wizowej wraz z niedawno wykonanym kolorowym zdjęciem paszportowym (goła głowa, cała twarz) na jasnym tle.
 3. Dowód legalnego pobytu lub statusu rezydenta (dotyczy osób, które nie ubiegają się o wizę w kraju swojego obywatelstwa)
 4. Oryginał i kserokopia listu wstępnego (Admission Letter) wydanego przez szkołę lub inne podmioty w Chinach.
 5. Oryginał i kserokopia "Visa Application for Study in China" (Form JW201 lub Form JW202).

Po przyjeździe: posiadacze wizy X1 muszą zarejestrować się w lokalnym Biurze Bezpieczeństwa Publicznego (PSB) w ciągu 30 dni od przybycia do Chin i złożyć wniosek o tymczasowe pozwolenie na pobyt w Chinach w lokalnym PSB. Posiadacze wizy X2 pozostają w Chinach przez okres wskazany w wizie i nie muszą ubiegać się o tymczasowe pozwolenie na pobyt.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Złóż wniosek o wizę studencką co najmniej kilka tygodni przed planowaną datą podróży, aby mieć wystarczająco dużo czasu na zakończenie procedury aplikacyjnej na czas, abyś mógł dołączyć do kursu. Regularny czas rozpatrywania wniosku wynosi 4 dni robocze. Jeśli chcesz odebrać wizę wcześniej, za dodatkową opłatą dostępne są usługi ekspresowe i usługi pospieszne.

Wiza X1 jest zwykle wydawana na wielokrotne wjazdy z ważnością do 5 lat. Wiza X2 jest zazwyczaj wydawana na jeden wjazd z ważnością do 6 miesięcy.

Czas przetwarzania

4 Days

Możliwości pracy

Studenci zagraniczni mają prawo do wykonywania pracy w Chinach w niepełnym wymiarze godzin. Uczelnia powinna wystawić List Zgodny; jednostka zatrudniająca/firma powinna wystawić Zaświadczenie; następnie posterunek policji zaznaczy na Twojej wizie "Part-time-work; Part-time-study".

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Oto kilka ważnych rzeczy, których nie należy robić podczas ubiegania się o wizę studencką do Chin:

 • Nie próbuj składać formularza wniosku o wizę studencką wysyłając go pocztą, ponieważ nie zostanie on przyjęty.
 • Nie przedstawiaj fałszywych dokumentów do wizy studenckiej.
 • Nie ukrywaj ani nie podawaj nieprawdziwych faktów w swoim wniosku wizowym.