Keystone logo
Belgia

Nauka Prawo w Belgia 2024

Ucz się w Belgia

Zarabianie Law Degree w Belgii Zarabianie studia prawnicze w Belgii nie wymaga studentów zdać egzamin przed wejście, jak jest wymagane w przypadku kilku innych stopni. Chociaż mieszanie niderlandzki, francuski i niektóre niemieckie instytucje szkolnictwa wyższego w Belgii mogą być mylące, że wszystkie przyjęte regulacje przewidziane przez proces boloński, który pociąga za sobą ten sam rodzaj Bachelor 's, Master ' S system i stopień doktora następnie w innych krajach europejskich. Wstęp na belgijskim Bar jest dopuszczalne po pięciu latach prawa studiuje, lub na zdobywając tytuł magistra prawa (LLM). Czesne rząd Belgii reguluje wyższe opłaty czesnego dla wszystkich kształcenia uczelni publicznych i kolegiów. Opłaty te są oparte na zdolności studenta (lub studenckiej rodziny 's) do zapłaty kwoty z dochodu litować. Na przykład, o niskich dochodach (Stypendium) uczniowie otrzymują pełnych pakietów pomocy finansowej i zazwyczaj płacą stawki czesnego w wysokości 100 euro (135 dolarów USD).Studenci uważane "nie " zwrócić stypendium w pełnej Czesne 600 euro (800 dolarów USD). Po raz kolejny, te opłaty mogą się zmieniać z jednej szkoły prawa do drugiej. Możliwości zatrudnienia Ostatnio, stopa bezrobocia znacznie spadła w Belgii jako recesji w Stanach Zjednoczonych i Europie w końcu zaczął się poprawiać, zachęcający znak, że również poproszony Banku Anglia rozważyć zwiększenie stóp procentowych. W konsekwencji, możliwości zatrudnienia dla studentów prawa, którzy chcą praktyki prawa w Belgii powinny pozostać zgodne z szybkiego tempa poprawy gospodarki i rynku pracy.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  414
 • Udział mediów

  64
 • Abonament internetowy

  49
 • Transport lokalny

  49

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  10
 • Bilet do kina

  12
 • Kufel lokalnego piwa

  4

O Belgia

Unia Europejska 's członkiem założycielem Belgia (Królestwo Belgii) znajduje się w Europie Zachodniej, a gospodarzem ważnych organizacji międzynarodowych, takich jak w siedzibie UE i NATO. Co stanowi wyraźną granicę kulturową dzielącą kraje Europy Łacińskiej i krajów germańskich, Belgia jest domem dla francuskojęzycznych Belgów, niderlandzkojęzycznego flamandzkie Belgów, a do Wspólnoty Niemieckojęzycznej, jak również. Łączy w sobie różnorodność językowa i długą historię konfliktów politycznych w ciągu ostatnich pięciu wieków udzielić Belgii kompleksową rząd złożony z federalnych parlamentarnych zasad demokratycznych i konstytucyjnych monarchii. Składa się z Izby Reprezentantów i Senatu, "parlament federalny s zawiera wyznaczeni przedstawiciele, wybrani politycy i król " Belgia dzieci s, które są uważane za "Senatorowie przez Prawo ".Belgia jest również jednym z niewielu krajów na świecie, który ma obowiązkowego głosowania, które w naturalny sposób zapewnia jej wyjątkowo wysoka frekwencja wyborców stóp. Szef Belgia 's państwa jest król, choć jego moc jest ograniczona do powoływania Prezesa Rady Ministrów (z wotum zaufania w Izbie Reprezentantów) wraz z kilkoma innymi prerogatyw. Pochodzący z założeniami kodeksu napoleońskiego, Belgia "systemu sądowego s jest obsługiwany przez prawie cywilnym, z Sądu Kasacyjnego i Sądu Apelacyjnego reprezentowanie kraju 'najwyższe sądy s. Belgia ' s system prawny Cztery poziomy sądów powszechnych istnieją w Belgii: w "Tribunal de Premiere Instance " (niższy poziom sąd dla nieletnich karnego i cywilnego), "Tribunal de Paix des Juges " i "Tribunal de Police " --civil i sąd karny, odpowiednio.Ostatnio rząd dodał sąd podatkowy lub komory do Tribunal de Premiere Instancji, który decyduje się postępowaniach dotyczących zagadnień biznesowych i podatkowych osobistym. Belgijski sąd ma tylko jeden - ten z jury Cour d 'Assises --which słyszy poważne przestępstwa, takie jak zabójstwa, porwania i morderstwa. Kara za poważne przestępstwa obejmują odpowiednie kary więzienia określony przez jury, ponieważ kara śmierci została zniesiona od 1996 roku Chociaż prawo belgijskie uważnie śledzi systemu prawa Francja 's, języki używane w trakcie postępowania sądowego, czy jest francuski lub niderlandzki, zależy gdzie sąd znajduje się w Belgii. Jednak oba języki są używane w sądach w Brukseli.

Wymagania dotyczące wizy

Dla obywateli spoza UE/EOG/Szwajcarii, którzy chcą studiować w Belgii przez okres przekraczający 90 dni.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza D (krajowa wiza długoterminowa)

Cena i waluta

USD 200

Możesz spodziewać się, że za rozpatrzenie wniosku wizowego zapłacisz 200 lub więcej dolarów. Opłaty mogą ulec zmianie.

Kto może ubiegać się o wizę?

Jeśli jesteś obywatelem UE/EOG/Szwajcarii, nie potrzebujesz wizy, aby studiować w Belgii. Powinieneś jednak być zapisany na uznany uniwersytet lub instytucję szkolnictwa wyższego jako główne zajęcie w Belgii, mieć wystarczające środki na pokrycie wydatków podczas studiów w Belgii oraz posiadać odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne.

Jeśli jesteś obywatelem kraju spoza UE/EOG/Szwajcarii, najprawdopodobniej będziesz musiał się o nią ubiegać, aby zapisać się na studia wyższe w tym kraju na okres dłuższy niż trzy miesiące. Studenci z niektórych krajów (np. z USA) nie są zobowiązani do uzyskania wizy do Belgii, jeśli ich pobyt nie jest dłuższy niż 90 dni.

Zanim będziesz mógł ubiegać się o belgijską wizę studencką, musisz zostać przyjęty na kurs lub program studiów przez uznany belgijski uniwersytet lub instytucję edukacyjną.

Studenci z Chińskiej Republiki Ludowej muszą uzyskać certyfikat oceny akademickiej wydany przez Academic Assessment Centre (APS) przed uzyskaniem zezwolenia na zapisanie się do instytucji szkolnictwa wyższego w Belgii. Ten certyfikat APS jest wymagany do uzyskania wizy studenckiej do Belgii. Egzamin składa się z oceny technicznej dyplomu i rozmowy kwalifikacyjnej.

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada lub konsulat Belgii

O wizę studencką należy ubiegać się w ambasadzie lub konsulacie Belgii w swoim kraju.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Przed złożeniem wniosku o wizę studencką do Belgii należy najpierw zostać przyjętym na kurs w akredytowanej instytucji edukacyjnej i uiścić opłatę rejestracyjną (zostanie ona zwrócona, jeśli wniosek o wizę zostanie odrzucony). Jeśli jesteś studentem międzynarodowym, musisz skontaktować się z najbliższą belgijską ambasadą lub konsulatem w Twoim kraju. Ambasada pomoże Ci ustalić, czy potrzebujesz wizy studenckiej i poprowadzi Cię przez aplikację wizową.

Do wniosku o wizę studencką możesz zostać poproszony o dostarczenie:

 • ważny paszport/dowód tożsamości;
 • dowód, że masz miejsce w uznanej instytucji;
 • kopie świadectw edukacyjnych;
 • szczegóły dotyczące kursu;
 • dowód posiadania wystarczających środków na pokrycie kosztów utrzymania, nauki, opieki zdrowotnej i repatriacji (617 EUR miesięcznie w roku akademickim 2015-2016);
 • zaświadczenie lekarskie;
 • dowód, że nie jesteś karany, jeśli masz więcej niż 21 lat.

Aby udowodnić przyjęcie w uznanej instytucji, możesz dostarczyć jedno z następujących:

 • oficjalne potwierdzenie rejestracji na program;
 • zaświadczenie, które wskazuje, że masz dostęp do przewidywanych studiów;
 • dowód rejestracji na egzaminy wstępne.

Możesz również zostać poproszony o dostarczenie listu opisującego, dlaczego wybrałeś dany kurs, dlaczego chcesz studiować w Belgii i jakie korzyści przyniesie Ci to. Dodatkowo możesz zostać poproszony o wykazanie się znajomością języka, w którym będzie prowadzony kurs.

W ciągu ośmiu dni od przybycia do Belgii należy udać się do lokalnego biura administracji gminnej/urzędu miasta (maison communale/gemeentehuis) w celu złożenia wniosku o wydanie pozwolenia na pobyt i wpisania do rejestru mieszkańców cudzoziemców.

Kiedy należy złożyć wniosek?

W przypadku wizy studyjnej na długi pobyt zaleca się umówić się na spotkanie w ambasadzie co najmniej dwa miesiące przed wyjazdem. W przypadku wizy na pobyt krótkoterminowy należy umówić się na spotkanie co najmniej 3 tygodnie przed wyjazdem.

Długość wizy studenckiej zależy od długości kursu. O przedłużenie pozwolenia na pobyt można ubiegać się co roku, na około 30 do 45 dni przed upływem terminu jego ważności.

Czas przetwarzania

2 Months

Możliwości pracy

Jeśli jesteś studentem zagranicznym zapisanym na belgijską uczelnię i masz ważne pozwolenie na pobyt, możesz pracować do 20 godzin tygodniowo w czasie semestru, o ile nie przeszkadza to w nauce. Musisz uzyskać pisemną umowę na czas określony od pracodawcy, która jest znana jako "umowa o pracę studencką", oraz pozwolenie na pracę typu C. W przeciwnym razie możesz pracować podczas oficjalnych wakacji uniwersyteckich bez konieczności uzyskania belgijskiego pozwolenia na pracę.

Godzin na tydzień

20

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli masz wcześniejszą przeszłość kryminalną lub jeśli zostałeś deportowany z UE. Innym powodem odrzucenia jest brak lub niekompletność dokumentów potwierdzających, że będziesz studentem.