Studia prawnicze (LL.B / egzamin państwowy)

Informacje ogólne

Opis programu

Pełne wykształcenie prawnicze połączone z administracją biznesową.

Rosną wymagania zawodowe wobec prawników. W dynamicznej dziedzinie zawodowej liczy się coś więcej niż tylko kwalifikacje techniczne: potencjalni pracodawcy zwracają szczególną uwagę na umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne, dużym zainteresowaniem cieszy się także doświadczenie międzynarodowe i biznesowe. Więc dokładnie to, czego uczy się w EBS.

W SKRÓCIE

 • Stopień naukowy: pierwszy egzamin prawniczy (dawniej pierwszy egzamin państwowy) // Bachelor of Laws (LL.B.)
 • Czas trwania nauki: 8 semestrów
 • Język: niemiecki
 • Początek studiów: co roku we wrześniu i styczniu
 • ECTS: 242
 • Kierunek: prawo gospodarcze
 • Koszty całkowite: 7470 EUR / semestr

NAJWAŻNIEJSZE

 • Trzy stopnie w mniej niż pięć lat
 • semestr zintegrowany za granicą
 • indywidualna opieka
 • małe grupy studyjne
 • intensywne, zintegrowane przygotowanie do egzaminu
 • ścisła współpraca z renomowanymi kancelariami i firmami prawniczymi

BADANIE ROZWOJU

Kurs prawniczy składa się w sumie z ośmiu semestrów, z których każdy obejmuje 15 tygodni wykładów. Struktura przewiduje kurs podstawowy, kurs główny, pobyt za granicą i kurs fokusowy. Kurs rozpoczyna się w semestrze zimowym lub letnim każdego roku. Już po trzech latach uzyskasz tytuł Bachelor of Laws (LL.B.), pierwszą kwalifikację zawodową. Ponadto będziesz mieć możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji w zakresie zarządzania biznesem.

Intensywne przygotowanie do pierwszego egzaminu prawniczego (dawnego egzaminu państwowego) rozpoczyna się w siódmym semestrze, który można zdawać po ósmym semestrze jako tzw. Strzał wolny (§ 21 ust. 1 JAG Hessen).

W przerwie semestralnej będziesz odbywać staże w Niemczech lub za granicą trwające łącznie trzy miesiące. Ponadto, zawartość kursu zintegrowanej administracji biznesowej można ukończyć z tytułem Master in Business (MA) lub Master of Science (M.Sc.).

WYMAGANIA

 • Abitur lub równoważne świadectwo ukończenia szkoły
 • Certyfikat znajomości języka angielskiego (np. TOEFL iBT lub IELTS)
 • Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego
 • Zaliczenie procedury dopuszczenia do EBS

ZALETY

Studiujesz na jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie: EBS Universität regularnie zajmuje czołowe miejsca w rankingach uniwersytetów.

Trzy stopnie naukowe otrzymasz w mniej niż pięć lat: Priorytetem kursu jest pierwszy egzamin prawniczy (dawniej I egzamin państwowy), do którego intensywnie przygotowujemy. Z tytułem Bachelor of Laws (LL.B.) otrzymasz od nas atrakcyjny dyplom już po trzech latach. Następnie możesz zdecydować się na tytuł Master of Arts (MA) lub Master of Science (M.Sc.) w EBS Business School.

Spotkasz ekonomistów biznesu na równych zasadach.Jedną specjalną cechą są komponenty kursu ekonomii w EBS: są one częścią kursu od początku. Oznacza to, że możesz uzyskać tytuł Master in Business for Legal Professionals (MA) w ciągu zaledwie jednego semestru lub magister (mgr) w dziedzinie finansów, zarządzania, nieruchomości lub zarządzania motoryzacją w EBS Business School w ciągu zaledwie jednego roku.

Zdobędziesz praktyczną wiedzę z prawdziwą wartością dodaną: podczas studiów skorzystasz z naszej sieci bardzo atrakcyjnych partnerów korporacyjnych. Intensywne zaangażowanie znanych kancelarii i firm prawniczych w nauczanie zapewnia bliski kontakt z praktyką i możliwość budowania własnej sieci kontaktów od pierwszego semestru.

Zdobędziesz międzynarodowe doświadczenie na jednych z najlepszych uniwersytetów na świecie: EBS to międzynarodowość. Wszyscy studenci spędzają semestr za granicą.

Korzystasz z wysokiej jakości nauki: dzięki małym grupom edukacyjnym i intensywnemu wsparciu, np Na przykład w przypadku wydarzeń takich jak „Udane pisanie egzaminów” lub „Prawna nauka” oferujemy pomoc w optymalnym przygotowaniu do egzaminów i uzyskiwaniu najlepszych ocen.

Otrzymujesz aktywne wsparcie w nauce i karierze: Centrum Edukacji Prawnej EBS podczas studiów kontaktuje Cię ze znanymi kancelariami prawnymi, firmami i organizacjami, oferując coaching, szkolenia i doradztwo, a także wydarzenia rekrutacyjne, działania sieciowe i staże.

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Informacje o uczelni

Under the umbrella of the private, state-recognised EBS Universität für Wirtschaft und Recht you will find a programme portfolio that is unique across Germany consisting of Bachelors, Law, Masters and ... Czytaj więcej

Under the umbrella of the private, state-recognised EBS Universität für Wirtschaft und Recht you will find a programme portfolio that is unique across Germany consisting of Bachelors, Law, Masters and doctoral programmes as well as top-class executive education for working professionals. Our Business and Law School reap the benefit from their synergies, building a strong foundation for innovative research and continuing education activities of high practical relevance. Pokaż mniej
Oestrich-Winkel , Wiesbaden + 1 Więcej Mniej