Program Juris Doctor (JD)

Informacje ogólne

Opis programu

Przegląd

Nasz innowacyjny program Juris Doctor (JD) kładzie nacisk na szkolenia oparte na umiejętnościach i przygotowuje Cię do udanej i satysfakcjonującej kariery w zawodzie prawniczym.

W pierwszym roku:

Tworzysz podstawy skutecznej praktyki prawniczej poprzez tradycyjne kursy pierwszego roku z naciskiem na analizę prawną, badania i pisanie, a także na rozpoczęcie spotkania z doradcami zawodowymi w celu zidentyfikowania możliwości pracy w szkole prawniczej i poza nią.

W drugim roku:

Weźmiesz udział w cieszącym się dużym uznaniem programie STEPPS, w którym poznasz wiedzę i umiejętności niezbędne do etycznej praktyki prawnej poprzez kurs symulacji klienta-adwokata. Możesz również wziąć udział w różnorodnych kursach, które przygotują Cię do egzaminu adwokackiego i kariery zawodowej z zakresu prawa. Dostępne są również specjalistyczne kursy i możliwości uczenia się przez doświadczenie.

W trzecim roku:

Możesz wziąć udział w programie Clinical Externship, w którym otrzymujesz kredyt akademicki podczas pracy w kancelarii prawnej, urzędzie publicznym, komorze sądowej lub w innym miejscu prawnym. I sfinalizujesz swoje przygotowanie do egzaminu adwokackiego.

Po ukończeniu studiów:

Możesz wziąć udział w udanym programie Bar Review, który zapewnia dodatkowe przygotowanie do egzaminu adwokackiego.

Program nauczania JD

Nasz program oferuje szeroki i różnorodny wybór kursów obejmujących takie współczesne dziedziny, jak biotechnologia, prawo zdrowia, prawo dotyczące rozrywki i sportu, alternatywne metody rozwiązywania sporów oraz własność intelektualna.

Obszary koncentracji

Możesz specjalizować się w kilku obszarach prawa, w tym:

  • Prawo biznesowe
  • Kreatywne rozwiązywanie problemów
  • Program sprawiedliwości w sprawach karnych
  • Prawo międzynarodowe
  • Prawo pracy i zatrudnienia

Studenci, którzy ukończą jeden z tych obszarów koncentracji, otrzymują formalne uznanie w ich zapisach.

Program STEPPS

W programie STEPPS doświadczeni prawnicy współpracują z tobą w symulowanej kancelarii prawnej, szkoląc cię i dając ci szansę zastosowania tego, czego się nauczyłeś o odpowiedzialności zawodowej, w świecie, w którym konflikty zasad i dylematy obfitują.

Dostaniesz praktykę we wszystkim, od rozmów z klientami (którzy są płatnymi aktorami), doradztwa, badań i negocjacji, aż po bardziej precyzyjne punkty profesjonalnej komunikacji i etykiety.

Program klinicznej eksternalizacji

W trzecim roku możesz wziąć udział w programie Clinical Externship, w którym otrzymujesz akademicki kredyt podczas pracy w prawdziwym środowisku prawnym.

Dla każdego studenta, który chce uczestniczyć w programie, dostępne są możliwości zewnętrzne, a większość studentów z Kalifornii Zachodniej uczestniczy w Programie Klinicznych Uzupełniań.

Użytkownik może wywodzić się z dowolnego rodzaju biura lub dziedziny prawa. Uczniowie mogą korzystać z naszych wcześniej zatwierdzonych praktyk zewnętrznych lub samodzielnie zainicjować outsourcing w San Diego lub w dowolnym miejscu na świecie, dodając doświadczenie kulturowe do praktycznej możliwości uczenia się.

Program przeglądu baru

Po ukończeniu studiów możesz wziąć udział w udanym programie Bar Review, który zapewnia dodatkowe przygotowanie do egzaminu adwokackiego.

Program oferuje pełny przegląd wszystkich przedmiotów testowanych na egzaminie w barze w Kalifornii, a także warsztaty esejowe, warsztaty z pytaniami wielokrotnego wyboru, warsztaty testów wydajności, kilka symulowanych egzaminów oraz grupowe i indywidualne lekcje.

Opcje dwuletnie i niepełnoetatowe

Trymestralny kalendarz akademicki pozwala zainteresowanym studentom studiować prawo przez cały rok i ukończyć ich edukację w ciągu dwóch lat. California Western oferuje również program w niepełnym wymiarze godzin.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

California Western School of Law is committed to using the law to solve human and societal problems. Our mission is to train ethical, competent and compassionate lawyers, representative of our diverse ... Czytaj więcej

California Western School of Law is committed to using the law to solve human and societal problems. Our mission is to train ethical, competent and compassionate lawyers, representative of our diverse society, who can use the law effectively and creatively. Pokaż mniej