Prawo opieki zdrowotnej i etyka LLM

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Niezależnie od tego, czy chcesz dowiedzieć się więcej o prawnych i etycznych aspektach swojej pracy, poznaj wpływ, jaki może mieć kwalifikacja prawna i etyczna na perspektywy promocji lub po prostu interesuj się prawem w zakresie opieki zdrowotnej, ten kurs jest dla Ciebie.

Kurs ma na celu zapewnić zrozumienie i zrozumienie prawa i etyki w odniesieniu do praktyki zawodowej. Pomoże Ci zrozumieć prawne i etyczne koncepcje, terminologię i źródła prawa.

Kurs umożliwia naukę w wybranym przez siebie czasie i miejscu oraz w tempie, które jest dla ciebie wygodne, a większość naszych absolwentów ukończyła studia, pracując w pełnym wymiarze godzin jako pracownicy służby zdrowia.

 • Zaprojektowany dla zapracowanych pracowników służby zdrowia.
 • Zaprojektowany specjalnie dla tych, których pierwszy stopień naukowy dotyczy przedmiotu opieki zdrowotnej, a nie prawa.
 • Aplikacje zachęcane przez tych, którzy studiowali medycynę, pielęgniarstwo, farmację, stomatologię itp.
 • Program otwiera się również dla osób bez pierwszego stopnia, ale z odpowiednim doświadczeniem zawodowym, które obejmuje menedżerów NHS.
 • Można ukończyć całkowicie w swoim kraju, podróż do Dundee nie jest konieczna.

57380_medical-appointment-doctor-healthcare-40568.jpeg

Jak będziesz się uczyć

Moduły będą dostarczane przez połączenie skoroszytów uczniów i wsparcia online za pośrednictwem środowiska wirtualnej nauki o nazwie My Dundee. To pozwala ci uzyskać dostęp do wszystkich materiałów i zadań, które potrzebujesz do tego kursu.

Jak zostaniesz oceniony

Osoby biorące udział w tym kursie są oceniane na podstawie pisemnych zleceń i egzaminów internetowych.

Co będziesz studiować

Do wypełnienia LLM w prawie opieki zdrowotnej i etyki wymagane jest łącznie 180 punktów. W pierwszym roku są dwa obowiązkowe moduły, z których każdy jest wart 30 punktów. Są dwa semestry, które trwają od września do grudnia oraz od stycznia do kwietnia. Studenci mogą rozpocząć program na początku każdego semestru.

1 rok

Dwa obowiązkowe moduły w pierwszym roku to:

 • Wprowadzenie do prawa i etyki (30 punktów)
 • Prawne aspekty opieki zdrowotnej (30 kredytów)

Rok 2

Masz możliwość studiowania dwóch modułów z listy, która obecnie obejmuje:

 • Kontrowersje z zakresu prawa i etyki ochrony zdrowia (30 punktów)
 • Zagadnienia prawne i etyczne dotyczące produktów farmaceutycznych (30 kredytów)
 • Leczenie dzieci i osób podatnych na zagrożenia (30 kredytów)

Rok 3

Aby otrzymać dyplom LLM, w trzecim i ostatnim roku studiów, weźmiesz moduł zatytułowany "Legal Research Skills" (o wartości 10 punktów) i napiszesz rozprawę.

Poprzedni absolwenci tego programu koncentrowali swoją rozprawę na tematach, które obejmują: eutanazję, materiały badawcze z komórek macierzystych / konflikt płodowy, zarządzanie ryzykiem, badania kliniczne i odpowiedzialność za produkt farmaceutyczny.

Twój temat rozprawy jest twoim wyborem, pod warunkiem zatwierdzenia przez wyznaczonego przełożonego. Twój przełożony przedstawi wskazówki dotyczące zatwierdzania etycznego (jeśli to konieczne), struktury, treści i terminów ostatecznych.

Kariera

Ten kurs jest przeznaczony dla osób już pracujących w placówkach opieki zdrowotnej, które chcą zwiększyć swoje szanse zawodowe.

Wstępne wymagania

Powinieneś: ZARZĄDZAĆ wykształceniem medycznym lub stomatologicznym, LUB ukończyć drugą klasę wyższą lub wyższą w innej dziedzinie opieki zdrowotnej, w tym w dziedzinie pielęgniarstwa, farmacji, fizjoterapii, z co najmniej 2-letnim doświadczeniem po kwalifikacji, LUB w praktyce przez co najmniej 5 lat w służbie zdrowia PLUS dwa referencje od kolegów lub pracodawców, którzy uważają, że jesteś odpowiedni do zapisania się na program PLUS podstawowe umiejętności IT (przeglądanie stron internetowych, dokumenty tekstowe i znajomość programu PowerPoint)

Wymaganie w języku angielskim

IELTS Ogólnie 6.5

 • Słuchanie 6.0
 • Czytanie 6.0
 • Pisanie 6.0
 • Mówienie 6.0

Programy w języku angielskim

Oferujemy Program Pre-Sessional i Fundacji przez cały rok. Zostały one zaprojektowane, aby przygotować Cię do studiów uniwersyteckich w Wielkiej Brytanii, jeśli jeszcze nie spełniasz wymagań językowych do bezpośredniego uczestnictwa w programie studiów.

O Dundee

Fantastyczna kultura, piękne krajobrazy i słynni przyjaźni ludzie. Szkocja ma w sobie pasję i innowacje, a to tylko niektóre z powodów, dla których jest to niesamowite miejsce do życia i nauki.

Dundee znajduje się nad brzegiem rzeki Tay na wschodnim wybrzeżu Szkocji. Regularnie pojawia się w czołówce ankiet dotyczących jakości życia w Wielkiej Brytanii - oferuje wszystko, co jest świetne w życiu miasta, ale jest przyjazne, kompaktowe i łatwe w nawigacji.

The Wall Street Journal o nazwie Dundee jako jeden z dziesięciu gorących miejsc na 2018.

Populacja Dundee wynosi około 150 000 osób. W przypadku studentów stanowiących 1 na 5 populacji nasze miasto nastawione jest na życie studenckie.

Nasz kampus znajduje się w samym sercu tętniącej życiem i zabawnej dzielnicy West End w Dundee, w pobliżu sklepów, kawiarni i restauracji.


„Szkoci są mili i przyjaźni. Pamiętam, jak pierwszego dnia przyjechałem, nie było jeszcze faceta, który miał się ze mną spotkać. Taksówkarz mnie wysadził, zapukałem do drzwi, a jego nie było, więc czekałem na zewnątrz. Ktoś przyszedł i zapytał, czy nic mi nie jest, i zaprosił mnie do środka, czekając. Powitał mnie i dał mi jedzenie i picie, więc zacząłem kochać mieszkańców Dundee i Szkocji od pierwszego dnia, kiedy przybyłem. ”
Willy William Mrema pochodzi z Tanzanii i studiuje inżynierię geotechniczną.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Social sciences encapsulates many of the academic areas that shape society. These include how we are governed (law), where we live (architecture, planning and geography), how economies and businesses ... Czytaj więcej

Social sciences encapsulates many of the academic areas that shape society. These include how we are governed (law), where we live (architecture, planning and geography), how economies and businesses function (business and management studies), the choices we make (psychology) and our politics and international relations. Essentially anything that influences how people think and behave. Pokaż mniej