Prawo międzynarodowe i bezpieczeństwo LLM

Informacje ogólne

Opis programu

Koncepcja bezpieczeństwa leży u podstaw wielu obecnych międzynarodowych systemów prawnych. Jednocześnie interesy bezpieczeństwa, szybkie państwa narodowe na różne sposoby określają swoje interesy narodowe. Ten interdyscyplinarny stopień zapewnia dogłębne zrozumienie zarówno prawa międzynarodowego, jak i stosunków międzynarodowych w odniesieniu do współczesnych problemów bezpieczeństwa, takich jak reakcje na terroryzm, reakcje na ogólne użycie siły i reakcje na zagrożenia dla bezpieczeństwa środowiska.

Czy myślisz o karierze w prawie międzynarodowym lub stosunkach międzynarodowych, jako prawnik, doradca rządowy, w siłach wojskowych lub policyjnych, czy też współpracując z organizacjami międzyrządowymi, takimi jak ONZ lub organizacjami pozarządowymi, takimi jak Red, Krzyż / Czerwony Półksiężyc?

Nasz LLM jest prowadzony przez ekspertów, multidyscyplinarny zespół międzynarodowych prawników i politologów. Umożliwia badanie współczesnych zagadnień, zarówno z perspektywy prawnej, jak i stosunków międzynarodowych. Dzięki ponad 20 modułom do wyboru, pozwala także skupić się na studiach zgodnie z zainteresowaniami i przyszłymi planami kariery. Kurs jest odpowiedni dla każdego, kto chce kontynuować karierę w prawie międzynarodowym lub stosunkach międzynarodowych, lub dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty i dowiedzieć się o aktualnych problemach globalnych.

Oprócz nauczania w małych grupach, Dundee słynie z tętniącego życiem środowiska uczenia się, w którym uczniowie i wykładowcy wchodzą w interakcje, zarówno w klasie, jak i poza nią. Dla wszystkich zainteresowanych prawem międzynarodowym i stosunkami międzynarodowymi Dundee oferuje wiele możliwości nauki. University of Dundee zajmuje się wielodyscyplinarnymi studiami nad bezpieczeństwem i sprawiedliwością. Istnieje także kierowane przez studentów Dundee International Law Society, które organizuje regularne seminaria, kolokwia, debaty, okrągłe stoły i prezentacje na szeroki zakres tematów. Umożliwia studentom LLM organizowanie konferencji i innych wydarzeń oraz interakcję z wiodącymi ekspertami, a także innymi studentami.

Dundee Law School

Dundee Law School jest powszechnie uznawana za doskonałe miejsce do nauki. Zostaliśmy sklasyfikowani jako najlepsza szkoła prawa w Szkocji (Guardian University Guide 2019) i w pierwszej 10 w Wielkiej Brytanii (Times and Sunday Times Complete University Guides, 2019). Opiera się to na szczególnie dobrych wynikach National Student Survey, który wielokrotnie klasyfikował Dundee jako pierwszy w Szkocji. W ciągu ostatnich dwóch krajowych przeglądów badań Dundee jest jedyną instytucją w Wielkiej Brytanii, która oceniła wszystkie swoje zgłoszenia jako „doskonałe na arenie międzynarodowej” lub „wiodące na świecie”.

Naszym celem jest zapewnienie wysokiej jakości instrukcji, z naciskiem na praktyczne znaczenie, aby przygotować cię do udanej kariery w domu lub za granicą. Oferujemy program wprowadzający na początku każdego semestru, aby zapewnić niezbędne zrozumienie brytyjskiego i europejskiego systemu prawnego oraz tego, co jest wymagane od ciebie w środowisku nauki, które ma na celu rozwój niezależnego uczenia się.

Staramy się zintegrować Cię z życiem Szkoły, zachęcając gości do wykładów i seminariów gościnnych. Organizujemy również coroczną imprezę czytania w pięknym wiejskim domu, w której pracownicy dołączają do pracy nad umiejętnościami akademickimi i relaksu z innymi studentami.

57389_globe-895580__340.jpg

Jak będziesz się uczyć

Będziesz uczył się poprzez kombinację wykładów, dyskusji seminaryjnych i ćwiczeń, z naciskiem na seminaria, które opierają się na czytaniu na podstawie dostarczonych konkretnych list do czytania.

Jak zostaniesz oceniony

Będziesz oceniany poprzez połączenie egzaminów i esejów. Kursy prowadzone przez Prawo mają wspólny wzorzec; te w semestrze jesiennym są oceniane na egzaminie, a te w drugim semestrze esejami. W każdym przypadku będziesz miał szansę przećwiczyć ten styl oceniania i otrzymać opinię na temat swojego występu przed formalną oceną.

Ten wzór zapewnia, że ​​zdobędziesz doświadczenie w różnych stylach oceniania, testując zarówno szerokość i głębokość wiedzy, jak i rozwijając umiejętności pisania, zanim zajmiesz się Rozprawą. Rozprawa jest oceniana w całości na podstawie ostatecznego tekstu, który jest przedkładany, oraz Legal Research Skills poprzez połączenie krótkiego eseju i prezentacji.

Co będziesz studiować

Weźmiesz trzy moduły w każdym semestrze, plus Umiejętności z badań prawnych (nauczane w dwóch blokach na początku każdego semestru) i przedstawią rozprawę (napisaną w lecie).

Nie każdy moduł będzie dostępny co roku, w zależności od dostępności pracowników i zapotrzebowania studentów.

Obowiązkowe moduły

 • LW50107 - Rozprawa magisterska
 • LW50108 - Legal Research Skills
 • LW51123 - Prawo międzynarodowe i bezpieczeństwo

Opcjonalne moduły

( zatwierdzony przez Doradcę Studiów)

Musisz wziąć dwa dowolne z następujących modułów:

 • CP51007 - Międzynarodowe prawo zasobów naturalnych i energii
 • CP51039 - Krajowe i porównawcze prawo naftowe i gazowe
 • CP52003 - Ponadnarodowe prawo ochrony środowiska dla sektorów energii i górnictwa
 • CP52007 - Ramy prawne dla międzynarodowego finansowania projektów
 • CP52008 - Stosunki międzynarodowe oraz energia i zasoby naturalne
 • CP52009 - Opodatkowanie minerałów i ropy naftowej
 • CP52065 - Międzynarodowy arbitraż energetyczny: ćwiczenia praktyczne
 • LW51007 - Ład korporacyjny
 • LW51111 - Prywatne międzynarodowe prawo transakcji handlowych
 • LW51115 - Rozporządzenie środowiskowe
 • LW51120 - Międzynarodowy wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych
 • LW51127 - Transnational Crime and Counter-Terroryzm
 • LW51128 - Globalne prawa człowieka: tradycje i inspiracje
 • LW51133 - Prawo prywatne międzynarodowe (perspektywy common law)
 • LW51144 - Międzynarodowe prawo publiczne
 • LW51145 - Ramy prawne zarządzania zasobami wodnymi
 • LW52003 - Zasady prawa spółek
 • LW52004 - Prawo bankowe i rynki finansowe
 • LW52005 - Prawo konkurencji
 • LW52022 - Praw Człowieka ONZ
 • LW52103 - Zasady prawa elektronicznego
 • LW52111 - Prawo własności intelektualnej
 • LW52135 - Międzynarodowe prawo podatkowe
 • LW52138 - Zarządzanie i regulacja usług wodnych

Moduły polityczne

 • PO51001 - Stosunki międzynarodowe: teorie i metody
 • PO51009 - Bliski Wschód i terroryzm
 • PO52009 - Rosyjska polityka i bezpieczeństwo
 • PO52013 - Międzynarodowe bezpieczeństwo narkotyków i przestępczości zorganizowanej
 • PO52017 - Prawa człowieka w stosunkach międzynarodowych
 • PO52019 - Prawa człowieka i konflikt: reagowanie na wojny i masowe okrucieństwa

Kariera

Absolwenci programu Prawa Międzynarodowego i Bezpieczeństwa kontynuują pracę w praktykach prawa prywatnego, rządach centralnych i lokalnych, agencjach międzynarodowych, a kilka z nich przeniosło się na studia doktoranckie i kariery akademickie.

Absolwenci prawa Dundee osiągnęli najwyższy poziom sukcesu w tym zawodzie jako starsi partnerzy, Queen's Counsel, sędziowie i politycy z pierwszej linii. Ponadto skupienie się programu na kwestiach i sprawach globalnych stanowi silną podstawę do kontynuowania kariery w prawie międzynarodowym i międzynarodowych kontekstach politycznych, takich jak Unia Europejska lub ONZ.

Alternatywnie, program może być wstępem do pracy w społeczeństwie obywatelskim, takim jak organizacje charytatywne, organizacje ekologiczne lub inne międzynarodowe organizacje non-profit.

Absolwenci mogą również wykorzystywać swoje umiejętności komunikacyjne, badawcze i analityczne do pracy w szeregu zawodów w sektorze publicznym lub prywatnym, w tym w edukacji, finansach lub mediach.

Dzięki wyróżniającym się interdyscyplinarnym funkcjom i wyjątkowej możliwości łączenia teorii z praktyką, absolwenci tego kursu są bardzo cenni dla pracodawców, ponieważ zdobywają wiedzę w co najmniej dwóch dyscyplinach.

Program magisterski jest również doskonałą podstawą do podjęcia dalszych studiów podyplomowych z zakresu prawa międzynarodowego lub polityki międzynarodowej, takich jak doktorat, z myślą o pełnoetatowej karierze w środowisku akademickim lub badawczym.

Wymagania wstępne

Kandydaci muszą mieć, lub oczekiwać, że w przewidywanym roku wejścia, dobry dyplom z wyróżnieniem w prawie, stosunkach międzynarodowych lub pokrewnej dyscyplinie; kandydaci z alternatywnymi kwalifikacjami i / lub odpowiednim doświadczeniem mogą być rozważeni.

Wymaganie w języku angielskim

 • IELTS Ogólnie 6.5
  • Słuchanie 5.5
  • Czytanie 5.5
  • Pisanie 6.0
  • Mówienie 5.5

Programy w języku angielskim

Oferujemy Program Pre-Sessional i Fundacji przez cały rok. Zostały one zaprojektowane, aby przygotować Cię do studiów uniwersyteckich w Wielkiej Brytanii, jeśli jeszcze nie spełniasz wymagań językowych do bezpośredniego uczestnictwa w programie studiów.

O Dundee

Fantastyczna kultura, piękne krajobrazy i słynni przyjaźni ludzie. Szkocja ma w sobie pasję i innowacje, a to tylko niektóre z powodów, dla których jest to niesamowite miejsce do życia i nauki.

Dundee znajduje się nad brzegiem rzeki Tay na wschodnim wybrzeżu Szkocji. Regularnie pojawia się w czołówce ankiet dotyczących jakości życia w Wielkiej Brytanii - oferuje wszystko, co jest świetne w życiu miasta, ale jest przyjazne, kompaktowe i łatwe w nawigacji.

The Wall Street Journal o nazwie Dundee jako jeden z dziesięciu gorących miejsc na 2018.

Populacja Dundee wynosi około 150 000 osób. W przypadku studentów stanowiących 1 na 5 populacji nasze miasto nastawione jest na życie studenckie.

Nasz kampus znajduje się w samym sercu tętniącej życiem i zabawnej dzielnicy West End w Dundee, w pobliżu sklepów, kawiarni i restauracji.


„Szkoci są mili i przyjaźni. Pamiętam, jak pierwszego dnia przyjechałem, nie było jeszcze faceta, który miał się ze mną spotkać. Taksówkarz mnie wysadził, zapukałem do drzwi, a jego nie było, więc czekałem na zewnątrz. Ktoś przyszedł i zapytał, czy nic mi nie jest, i zaprosił mnie do środka, czekając. Powitał mnie i dał mi jedzenie i picie, więc zacząłem kochać mieszkańców Dundee i Szkocji od pierwszego dnia, kiedy przybyłem. ”
Willy William Mrema pochodzi z Tanzanii i studiuje inżynierię geotechniczną.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Social sciences encapsulates many of the academic areas that shape society. These include how we are governed (law), where we live (architecture, planning and geography), how economies and businesses ... Czytaj więcej

Social sciences encapsulates many of the academic areas that shape society. These include how we are governed (law), where we live (architecture, planning and geography), how economies and businesses function (business and management studies), the choices we make (psychology) and our politics and international relations. Essentially anything that influences how people think and behave. Pokaż mniej

Akredytacje

EFMD Equis Accredited