Prawo korporacyjne i upadłościowe LLM

Informacje ogólne

Opis programu

Prawo korporacyjne i upadłościowe LLM

Prawo spółek i upadłościowe koncentruje się na organizacjach korporacyjnych i prawie w odniesieniu do nich. Kurs został opracowany w odpowiedzi na szybki rozwój prawa korporacyjnego w Wielkiej Brytanii i Europie oraz w celu zaspokojenia potrzeb zawodów prawniczych w tym obszarze.

O prawie korporacyjnym i niewypłacalności LLM

Nottingham Law School ma wiodącą reputację w dziedzinie prawa upadłościowego i prawa spółek, a studenci na tym kursie skorzystają z naszych badań i wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej.

Nasze Centrum Biznesu i Prawa Upadłościowego ma powiązania z wieloma międzynarodowymi agencjami, w tym INSOL International, Insolvency Service i World Bank. Organizuje również coroczną Międzynarodową Konferencję Upadłościową oraz wiele innych wydarzeń w ciągu roku we współpracy z innymi agencjami.

Tradycyjne tematy, takie jak firmy publiczne, organizacje biznesowe i likwidacja przedsiębiorstw, są kluczową częścią tego kursu. Uzupełnisz swoje LLM o silne zrozumienie Prawa Korporacyjnego i Upadłościowego w kontekście europejskim i międzynarodowym, a także będziesz w stanie wykazać się znajomością szerszych czynników ekonomicznych i społecznych, które wpływają na instytucje korporacyjne.

Dlaczego warto wybrać ten kurs?

 • Uzyskaj zrozumienie prawa korporacyjnego i upadłościowego w kontekście europejskim i międzynarodowym.
 • Ucz się od renomowanego personelu dydaktycznego, w tym profesora Davida Burdette'a i profesora Paula Omara, którzy są konsultantami Banku Światowego.
 • Korzystaj z silnych powiązań z naszym Centrum Prawa Biznesu i Prawa Upadłościowego.
 • Wybierz trasę studiów, która Ci odpowiada, z dostępnymi opcjami w pełnym wymiarze godzin, w niepełnym wymiarze godzin i na odległość
 • Weź udział w Międzynarodowej Letniej Szkole z możliwością poznania Prawa w kontekście europejskim.
 • Dostępne stypendia.
 • Poszczególne moduły można studiować w ramach nagród Continuing Professional Development (CPD).

Moduły

Będziesz uczyć się sześciu modułów nauczania, a następnie rozprawy.

Wybrać z:

 • Organizacje biznesowe *
 • Własność intelektualna
 • Spółki publiczne
 • Corporate Employer
 • Międzynarodowe prawo konkurencji
 • Zasady regulacji biznesowej
 • Likwidacja korporacji *
 • Corporate Rescue
 • Międzynarodowy
 • Międzynarodowe transakcje handlowe
 • Transgraniczna niewypłacalność
 • Zabezpieczenie zadłużenia korporacyjnego *

* Studenci zajmujący się kształceniem na odległość są zobowiązani do przestudiowania tych modułów

Rozpoczynasz rozprawę po ukończeniu tych modułów.

Oszacowanie

W każdym przypadku moduły są oceniane za pomocą jednego elementu zajęć. Zwykle ma to formę pytania problemowego lub eseistycznego, ale zależy od modułu. Możesz przesyłać i odbierać opinie na temat ocen w trakcie każdego modułu.

Rozprawa ma 12 000 słów na wybrany temat i obejmuje indywidualny nadzór z nauczycielem, który jest ekspertem w tej dziedzinie.

Jak się uczyć?

Rok akademicki dla kursów LLM podzielony jest na trzy części: dwie dziesięciotygodniowe (Termin pierwszy trwa od początku roku akademickiego do świąt Bożego Narodzenia, Okres drugi między Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanoc) oraz okres letni.

Studenci w pełnym wymiarze godzin - którzy ukończą kurs w ciągu jednego roku akademickiego - studiują trzy moduły w każdym semestrze i wypełniają dysertację w okresie letnim.

Studenci studiujący w niepełnym wymiarze godzin i kształcący się na odległość - którzy ukończą kurs w ciągu dwóch lat akademickich - studiują trzy moduły w pierwszym i drugim semestrze w każdym roku (w sumie sześć), rozpoczynając pracę nad badaniem ich rozprawy w pierwszym okresie letnim i kończąc ją w trakcie drugi.

W trybie pełnego i niepełnoetatowego moduły są nauczane przez cały tydzień. W zależności od twojego rozkładu możesz oczekiwać, że będziesz uczestniczyć w więcej niż jednym dniu. Seminaria prowadzone są przez pracowników akademickich, ale zwykle wymagają od ciebie przeprowadzenia obszernych przewodnich prac przygotowawczych i często obejmują krótkie prezentacje lub inne uwagi.

Moduły kształcenia na odległość są uporządkowanymi, ukierunkowanymi działaniami edukacyjnymi, realizowanymi za pośrednictwem internetowej platformy edukacyjnej Uniwersytetu - TERAZ. Uczący się na odległość będą również mieli możliwość wzięcia udziału w wirtualnych dyskusjach z innymi studentami i pracownikami akademickimi oraz poproszą o wykonanie dodatkowych zadań - takich jak przygotowanie planów esejów lub prezentacji - w trakcie każdego modułu.

Wymagania wstępne

Absolwenci prawa

Będziesz potrzebował dobrego wykształcenia prawniczego (2.2 lub wyższego) lub dyplomu z wyróżnieniem w innej dyscyplinie plus kwalifikacji CPE (Common Professional Examination) lub GDL (Graduate Diploma in Law).

Absolwenci non-Law

Wnioskodawcy z innych dyscyplin zostaną powitani w odpowiednich okolicznościach, szczególnie jeśli mają doświadczenie w tej dziedzinie, nawet jeśli nie jako prawnicy.

Wymagania w języku angielskim

Studenci zagraniczni muszą wykazać się wystarczającą znajomością języka angielskiego w mowie i piśmie przed rozpoczęciem kursu. Zazwyczaj potrzebujemy jednego z poniższych:

 • IELTS 6.5 z minimum 5,5 na każdą umiejętność.
 • Odpowiednik kwalifikacji językowej w języku angielskim.
Ostatnia aktualizacja Paź 2018

Informacje o uczelni

Nottingham Law School is one of the largest university law schools in the UK with a reputation for innovation and delivering the highest standards of legal training and education. Our mission is to pr ... Czytaj więcej

Nottingham Law School is one of the largest university law schools in the UK with a reputation for innovation and delivering the highest standards of legal training and education. Our mission is to prepare students for their future careers and we have a proven track record in graduate employability. The School's credentials speak for themselves... Pokaż mniej
Nottingham , Nijmegen + 1 Więcej Mniej