Prawo i prawo dotyczące ropy i gazu LLM

Informacje ogólne

Opis programu

Długoterminowy rozwój gospodarczy świata zależy od istnienia wydajnych, innowacyjnych i kreatywnych sektorów energii i zasobów. Te z kolei polegają na osobach, które mają solidne podstawy prawne, ekonomiczne, techniczne i polityczne.

CEPMLP znajduje się w centrum tych zagadnień i zapewnia najlepsze w zakresie zaawansowanej edukacji w swojej dziedzinie, przygotowując absolwentów do sprostania wyzwaniom stawianym przez rozwijającą się globalną gospodarkę.

W swojej historii CEPMLP osiągnął stały wzrost i ustanowił międzynarodową przewagę w swoich podstawowych działaniach: wyniki w nauce, badania naukowe na wysokim poziomie, doradztwo strategiczne i najwyższej jakości edukację wykonawczą. Obecnie mamy ponad 500 zarejestrowanych studentów podyplomowych z ponad 50 krajów na całym świecie.

Nasze interdyscyplinarne podejście do nauczania, badań i doradztwa daje nam unikalne spojrzenie na to, jak działają rządy i firmy. Oferujemy elastyczne kursy dostarczane przez najlepszych w tej dziedzinie, opracowane i stale aktualizowane zgodnie z wyjątkowym połączeniem profesjonalnej wiedzy i doskonałości akademickiej Centrum.

Zapewnia to rygorystyczne szkolenie dla doktorantów i pracujących specjalistów. Oferowane są stopnie kształcenia stacjonarnego i na odległość, intensywne programy szkoleniowe dostosowane do indywidualnych osób lub firm oraz krótkoterminowe seminaria zawodowe.

Nauczymy Cię praktycznych i profesjonalnych umiejętności potrzebnych do tworzenia skomplikowanych transakcji handlowych i finansowych w międzynarodowym miejscu pracy, a my udostępnimy Ci wiele różnorodnych i ekscytujących możliwości. Może poświęcić kilka minut na wypełnienie naszego formularza zgłoszeniowego - może to być najbardziej dalekosiężny ruch, jaki kiedykolwiek wykonasz!

Centrum Energii, Prawa i Polityki Naftowej i Mineralnej

Centrum Energii, Prawa i Polityki Naftowej i Mineralnej na Uniwersytecie w Dundee to ciesząca się międzynarodowym uznaniem szkoła podyplomowa w zakresie międzynarodowych transakcji handlowych oraz prawa i polityki dotyczącej zasobów naturalnych i energii.

Pobudzona rozwojem ropy i gazu na Morzu Północnym, Centrum powstało w maju 1977 r.

Nasze interdyscyplinarne podejście do nauczania, badań i doradztwa zapewnia unikalną perspektywę na to, jak funkcjonują rządy, biznes i społeczności, zapewniając dzisiejszym specjalistom możliwość sprostania wyzwaniom jutra.

Zdobycie nagrody Królowej dla Przedsiębiorczości w Handlu Międzynarodowym w 2004 roku było uznaniem, że przez prawie trzy dekady zapewniamy wysokiej jakości szkolenia i edukację na całym świecie.

To zobowiązanie do jakości pozostaje do dziś i będzie kontynuowane i ulepszane w przyszłości.

57384_ksenia-kudelkina-531.jpg

Jak będziesz się uczyć

Wiedza i zrozumienie

 • głównych rodzajów międzynarodowych (globalnych i regionalnych) i krajowych ram regulacyjnych i instrumentów między poszczególnymi państwami, w obrębie poszczególnych państw, a także między przedsiębiorstwami i rządami oraz ustaleń umownych między przedsiębiorstwami w międzynarodowych sektorach energii i zasobów naturalnych.
 • kluczowych kwestii politycznych związanych z prawem, regulacjami i umowami w międzynarodowych sektorach energii i zasobów naturalnych.
 • orzecznictwa sądów, funkcjonowania sądów i innych mechanizmów rozstrzygania sporów.

Umiejętności

 • Przeprowadzenie oceny systemów prawnych (lub podatkowych) dla międzynarodowych sektorów energii i zasobów naturalnych.
 • Uczestniczyć w opracowywaniu umów międzynarodowych i przepisów krajowych lub w negocjowaniu umowy między rządem a firmą lub między firmami w międzynarodowych sektorach energii i zasobów naturalnych.
 • Krytycznie przeglądaj informacje i krytycznie analizuj kwestie związane z międzynarodowymi sektorami energii i zasobów naturalnych, na podstawie wydarzeń na pierwszym planie.

Jak zostaniesz oceniony

LLM składa się z modułów obowiązkowych i elekcyjnych. Po nauczanym składniku następuje:

 • rozprawa do 15 000 słów na temat zatwierdzony przez akademickiego promotora, lub
 • raport z praktyki - studenci, którzy wybiorą tę opcję, są zobowiązani do pozyskania organizacji chętnej do zaoferowania 3-miesięcznego stażu, zatwierdzonego przez akademickiego przełożonego.

Co będziesz studiować

Nasz LLM składa się w sumie z 180 kredytów.

Moduły podstawowe

Należy wypełnić następujące moduły (40 kredytów):

 • CP51005 - Międzynarodowe prawo dotyczące ropy naftowej
 • CP51039 - Krajowe i porównawcze prawo naftowe i gazowe

Główny Specjalista

Co najmniej 40 kredytów z:

 • CP51009 - Polityka naftowa i ekonomia
 • CP52059 - Prawo naftowe i gazowe - Matryca umów handlowych
 • CP52064 - Transatlantyckie ćwiczenie symulacyjne
 • CP52066 - Prawo międzynarodowe: Transnarodowe problemy prawne dotyczące przemysłu wydobywczego
 • LW52005 - Prawo konkurencji
 • LW52135 - Międzynarodowe prawo podatkowe

Moduły obowiązkowego wyboru

40 kredytów od:

 • CP50003 - Rozprawa (do nauki w pełnym wymiarze i na odległość)
 • CP51013 - Raport z praktyki (dla studentów uczących się na odległość i na odległość)

Moduły wyborcze

Wystarczające moduły z harmonogramu akademickiego do łącznej liczby punktów do 180.

Podobnie jak w przypadku innych stopni LLM CEPMLP, każdy zatwierdzony moduł może zostać włączony do modułów elekcyjnych.

Kariera

Jakiego rodzaju zadania wykonują absolwenci CEPMLP?

Odpowiedzią jest szeroki zakres różnorodnych ról. Ważne jest, aby mieć świadomość, że tak jak w przypadku każdej pracy, zależy to od twojego poziomu doświadczenia i umiejętności, które określają, czy dana rola będzie dla ciebie odpowiednia, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania.

Dotychczasowi absolwenci znaleźli zatrudnienie w różnych organizacjach, w tym w krajowych spółkach naftowych, przedsiębiorstwach poszukiwawczo-wydobywczych, rządach i ministerstwach oraz organizacjach komercyjnych, w tym bankach, kancelariach prawnych i światowych firmach konsultingowych.

Wymagania wstępne

Powinieneś mieć dobry 4-letni dyplom równoważny brytyjskiemu dyplomowi z wyróżnieniem, najlepiej na poziomie drugiej klasy wyższej lub wyższej. Mogą również ubiegać się kandydaci posiadający równowartość dobrego drugiego stopnia niższego stopnia. Do wniosku należy dołączyć świadectwa ukończenia studiów i transkrypcje akademickie. Preferowane dyscypliny to prawo, ekonomia, geologia, inżynieria naftowa lub wydobywcza, finanse, biznes i zarządzanie. Doświadczenie zawodowe w branży energii / zasobów naturalnych jest zaletą, choć nie jest ścisłym wymogiem przyjęcia na studia magisterskie.

Wymaganie w języku angielskim

IELTS Ogólnie 6.5

 • Słuchanie 6.0
 • Czytanie 6.0
 • Pisanie 6.0
 • Mówienie 6.0

Programy w języku angielskim

Oferujemy Program Pre-Sessional i Fundacji przez cały rok. Zostały one zaprojektowane, aby przygotować Cię do studiów uniwersyteckich w Wielkiej Brytanii, jeśli jeszcze nie spełniasz wymagań językowych do bezpośredniego uczestnictwa w programie studiów.

O Dundee

Fantastyczna kultura, piękne krajobrazy i słynni przyjaźni ludzie. Szkocja ma w sobie pasję i innowacje, a to tylko niektóre z powodów, dla których jest to niesamowite miejsce do życia i nauki.

Dundee znajduje się nad brzegiem rzeki Tay na wschodnim wybrzeżu Szkocji. Regularnie pojawia się w czołówce ankiet dotyczących jakości życia w Wielkiej Brytanii - oferuje wszystko, co jest świetne w życiu miasta, ale jest przyjazne, kompaktowe i łatwe w nawigacji.

The Wall Street Journal o nazwie Dundee jako jeden z dziesięciu gorących miejsc na 2018.

Populacja Dundee wynosi około 150 000 osób. W przypadku studentów stanowiących 1 na 5 populacji nasze miasto nastawione jest na życie studenckie.

Nasz kampus znajduje się w samym sercu tętniącej życiem i zabawnej dzielnicy West End w Dundee, w pobliżu sklepów, kawiarni i restauracji.


„Szkoci są mili i przyjaźni. Pamiętam, jak pierwszego dnia przyjechałem, nie było jeszcze faceta, który miał się ze mną spotkać. Taksówkarz mnie wysadził, zapukałem do drzwi, a jego nie było, więc czekałem na zewnątrz. Ktoś przyszedł i zapytał, czy nic mi nie jest, i zaprosił mnie do środka, czekając. Powitał mnie i dał mi jedzenie i picie, więc zacząłem kochać mieszkańców Dundee i Szkocji od pierwszego dnia, kiedy przybyłem. ”
Willy William Mrema pochodzi z Tanzanii i studiuje inżynierię geotechniczną.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Social sciences encapsulates many of the academic areas that shape society. These include how we are governed (law), where we live (architecture, planning and geography), how economies and businesses ... Czytaj więcej

Social sciences encapsulates many of the academic areas that shape society. These include how we are governed (law), where we live (architecture, planning and geography), how economies and businesses function (business and management studies), the choices we make (psychology) and our politics and international relations. Essentially anything that influences how people think and behave. Pokaż mniej