Prawo LLB (z wyróżnieniem)

Informacje ogólne

Opis programu

Szczegóły kursu

Umożliwimy Ci zrozumienie systemów prawnych, zasad i praktyk rządzących społeczeństwem oraz naszych stosunków handlowych i społecznych. Będziesz miał również okazję rozwinąć umiejętności analizy, uzasadnienia prawnego, oceny i rzecznictwa. Jako kwalifikujący się tytuł prawny, kurs ten jest uznawany przez organ regulacyjny adwokata i radę ds. Standardów adwokackich jako spełniający wymogi akademickie wykształcenia prawnego, a jego ukończenie umożliwi podjęcie dalszych studiów w celu uzyskania tytułu adwokata lub adwokata.

Ten kurs oferuje możliwość skorzystania z „kanapkowego” roku - roku płatnego zatrudnienia w przemyśle, który zbuduje Twoje umiejętności i doświadczenie. Zwykle odbywa się to między drugim a trzecim rokiem studiów, co zwykle daje w sumie cztery lata. Studenci, którzy wybrali trasę kanapkową, uważają, że pomaga ona zarówno w nauce, jak i w znalezieniu pracy po ukończeniu studiów. Może budować twoją pewność siebie, kontakty i oczywiście twoje CV. Leeds Beckett reklamuje wiele możliwości umieszczenia i zapewnia wsparcie w znalezieniu odpowiedniego dla siebie miejsca.

Zmiany w edukacji prawnej i szkoleniach
Kształcenie i szkolenie w zakresie prawa jest obecnie szczegółowo analizowane przez profesjonalnych organów regulacyjnych w sektorze prawnym. Przegląd bada ścieżki kształcenia i szkolenia do zawodu prawnika oraz kwalifikacje i oceny, które należy podjąć i przekazać, aby zostać adwokatem lub adwokatem. Wynik przeglądu obejmuje propozycje usunięcia istniejących tras i ustanowienia nowych.

Wyniki przeglądu są wciąż finalizowane. W międzyczasie programy LLB i GDL oferowane przez Leeds Law School nadal spełniają obowiązujące wymagania prawne dotyczące akademickiego etapu szkolenia prawnego w celu uzyskania kwalifikacji adwokata lub radcy prawnego.

Solicitors Regulation Authority (SRA) i Bar Standards Board (BSB) wydały wspólny protokół wytycznych. Można to znaleźć odwiedzając stronę internetową SRA.

Korzyści kursu

Mamy silne powiązania z lokalnymi, regionalnymi i krajowymi kancelariami prawnymi, dzięki czemu będziesz nawiązywać kontakty z potencjalnymi pracodawcami za pośrednictwem wykładów gościnnych i będziesz mieć możliwość skorzystania z pomocy eksperta branżowego. Możesz brać udział w konkursach, aby doskonalić swoje umiejętności prawne w sporach, negocjacjach, mediacji, debatach, wywiadach i doradztwie. Pomoże to rozwinąć umiejętności osobiste i zdolności do zatrudnienia oraz zapewni dalsze możliwości współpracy z prawnikami.

Nasza seria wykładów gościnnych, z udziałem czołowych postaci z zawodów prawniczych, poprawi Twoje umiejętności uczenia się. Wykłady będą dostępne cyfrowo, dzięki czemu będziesz mieć do nich dostęp, nawet jeśli nie możesz uczestniczyć w kampusie. Byli mówcy to polityk i działacz na rzecz praw człowieka Shami Chakrabarti i Catherine Dixon, dyrektor naczelny The Law Society.

Posiadamy aktywne Towarzystwo Prawa Studenckiego, które organizuje wydarzenia społeczne, networkingowe i ukierunkowane na karierę. Mamy również popularne Towarzystwo Prawa Ulicy, w którym nasi uczniowie chodzą do lokalnych szkół i społeczności, aby prowadzić prezentacje na tematy prawne.

Nasze dedykowane biuro zatrudnienia i pośrednictwa pracy zapewni ci wsparcie i zapewni dostęp do szerokiej gamy wolnych miejsc pracy od lokalnych, krajowych i międzynarodowych pracodawców. Dostępne są wskazówki i seminaria poprzedzające umieszczenie na takie tematy, jak CV i pisanie listów, jak odnieść sukces w rozmowie kwalifikacyjnej, ośrodkach oceny i testach psychometrycznych.

Wymagania wstępne

Punkty taryfowe UCAS: wymagane 120 punktów. (Minimum 80 z dwóch poziomów A lub równoważnych, z wyłączeniem studiów ogólnych).

Jeśli aplikujesz za pośrednictwem UCAS, dowiedz się więcej o tym, jak twoje kwalifikacje pasują do taryfy UCAS.

GCSES:GCSE Język angielski i matematyka na poziomie C lub wyższym (klasa 4 dla osób, które odbywają swoje GCSE od 2017 r.) Lub równoważne. Key Skills Level 2, Functional Skills Level 2 i Certificate in Adult Literacy / Numeracy są akceptowane zamiast GCSE.
DOSTĘP DO DYPLOMA:Przejdź ogólnie z minimum 120 punktami taryfowymi UCAS.
SCOTTISH AWARDS:Minimum 5 przedmiotów w klasie B na wyższym poziomie.
ŚWIADECTWO ODWOŁANIA IRLANDZKIEGO:Minimum 5 przedmiotów w klasie C1 lub wyższej na wyższym poziomie, z których co najmniej 3 musi być na poziomie B2.
KRYTERIA WYBORU:

Możemy używać kryteriów wyboru w oparciu o twoje osobiste cechy; doświadczenie i / lub zaangażowanie w dziedzinie nauki. Informacje te będą pochodzić z osobistego oświadczenia i odniesienia i będą wykorzystywane tylko wtedy, gdy spełnione ogólne wymagania wejścia.

MIĘDZYNARODOWY BACCALAUREATE

25 punktów

IELTS:

IELTS 6.0 bez umiejętności poniżej 5.5 lub równoważne kwalifikacje. Uniwersytet zapewnia doskonałe wsparcie dla każdego kandydata, który może być zobowiązany do podjęcia dodatkowych kursów języka angielskiego.

NASZE ZOBOWIĄZANIE POMOCY KAŻDEMU UCZESTNIKOWI:

Leeds Beckett University wszelkich starań, aby każdy student mający potencjał do odniesienia sukcesu na naszej uczelni był w stanie to zrobić bez względu na pochodzenie. Z tego powodu stosujemy kontekstową politykę przyjęć, co oznacza, że bierzemy pod uwagę szereg dodatkowych czynników przy ocenie wniosku studenta. Kandydaci, którzy spełnią co najmniej jedno z naszych kryteriów przyjęcia kontekstowego, otrzymają miejsce na tym kursie z niższymi (przewidywanymi lub osiągniętymi) punktami taryfowymi UCAS niż nasza opublikowana taryfa (powyżej).

Nasze kontekstowe kryteria przyjęć to:

  • Domowy kod pocztowy znajduje się w obszarze, w którym niewiele osób wybiera się na uniwersytet (obszar 1 lub 2 kwintyli POLAR4. Można to sprawdzić na stronie internetowej Office for Students)
  • Deklarowana niepełnosprawność na formularzu wniosku UCAS (lub bezpośrednim wniosku dla osób ubiegających się o pracę w niepełnym wymiarze godzin)
  • W wieku powyżej 21 lat 1 września przed rozpoczęciem kursu
  • Ogłoszono jako odejście z opieki w formularzu wniosku UCAS (lub bezpośrednim wniosku dla osób ubiegających się o pracę w niepełnym wymiarze godzin)
NASZE MIEJSCE JAKO INSTYTUCJA KOTWIC:

Leeds Beckett University znajduje się w pierwszej dziesiątce uniwersytetów w całym kraju za reprezentację naszej lokalnej społeczności. Aby jeszcze bardziej umocnić naszą pozycję jako kluczowego dostawcy edukacji i szkoleń dla West Yorkshire, stosujemy Politykę Anchor Institution w procesie rekrutacji. Studenci, którzy zgłoszą się do nas z jednego z pięciu obszarów władz lokalnych w West Yorkshire (BD, HD, HX, LS, WF), otrzymają miejsce na tym kursie z niższymi (przewidywanymi lub osiągniętymi) punktami taryfowymi UCAS.

DOJRZAŁY WNIOSKODAWCY:

Nasz uniwersytet przyjmuje wnioski od dojrzałych kandydatów, którzy wykazują potencjał akademicki. Wszyscy studenci zostaną rozważeni zgodnie z opisaną powyżej polityką przyjęć kontekstowych. Jeśli nie spełniasz wymagań wynikających z kontekstowej polityki przyjęć, możemy nadal być w stanie zaoferować Ci ofertę, jeśli masz odpowiednie doświadczenie zawodowe dzięki naszej polityce „Uznawanie wcześniejszego uczenia się”. Upewnij się, że podałeś zarówno swoje kwalifikacje, jak i odpowiednie doświadczenie zawodowe we wniosku, abyśmy mogli rozpatrzyć Cię w ramach obu programów, w stosownych przypadkach. .

Wszyscy kandydaci na naszą uczelnię są zobowiązani do spełnienia naszego standardowego języka angielskiego wymaganego dla klasy C GCSE lub równoważnej, na przykład akceptujemy niektóre testy umiejętności funkcjonalnych.

Perspektywy pracy

Nasi absolwenci zakwalifikowali się jako adwokaci i adwokaci lub wykuli karierę w policji, w samorządach lokalnych i krajowych oraz w biznesie i finansach. Ten kurs jest kwalifikującym się tytułem prawniczym, uznawanym przez organy regulacyjne zawodów prawniczych, a jego pomyślne ukończenie pozwoli ci przejść do profesjonalnych etapów szkolenia i zostać prawnikiem. Twój następny etap szkolenia może obejmować nasz kurs praktyki prawnej lub możesz kontynuować naukę dyplomu ukończenia praktyki prawniczej, jeśli jeszcze nie podjąłeś modułów CILEx na trzecim roku. Więcej informacji na stronie www.cilex.org.uk. Inne opcje studiów podyplomowych obejmują nasze międzynarodowe prawo gospodarcze LLM, MRes i MPhil. Oferujemy również możliwość podjęcia studiów doktoranckich.

  • Aplikant adwokacki
  • Sekretarz prawny
  • Dyrektor prawny
  • Asystent prawny

Doradztwo zawodowe

Nasz dedykowany zespół ds. Zatrudnienia i pracy oferuje porady ekspertów i wiele zasobów, które pomogą Ci wybrać i uzyskać zatrudnienie. Niezależnie od tego, czy jesteś w pierwszym, czy ostatnim roku, możesz porozmawiać z członkami personelu z naszego Biura Karier, który może udzielić Ci porady, pisząc CV, szukając pracy.

Opłaty i finansowanie

Wielka Brytania i UE

Czesne za rok dla studentów wynosi 9250 £. Kwota do zapłaty może rosnąć każdego roku, aby uwzględnić skutki inflacji.

Międzynarodowy

Czesne za rok dla studentów wynosi 12000 £. Kwota do zapłaty jest ustalona na tym poziomie na każdy rok kursu.

Rok kanapkowy

Zazwyczaj spędzasz cały rok na stażu. W tym roku zostanie naliczona obniżona opłata w wysokości 1385 £.

Udogodnienia

Portland

Leeds Law School znajduje się w Portland, w pobliżu dzielnicy prawnej miasta. Nasi studenci mogą doskonalić swoją wiedzę prawniczą w specjalnie stworzonych obiektach, w tym w naszej własnej sali sądowej.

Sala sądowa

Nasi studenci mogą doskonalić swoją wiedzę prawniczą w specjalnie stworzonych obiektach, w tym w naszej własnej sali sądowej.

Biblioteka

Nasza biblioteka jest otwarta 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, każdego dnia w roku, zapewniając dostęp do specjalistycznych książek i czasopism, przestrzeni edukacyjnych, komputerów, urządzeń multimedialnych i wypożyczalni sprzętu medialnego. Dziesiątki tysięcy zasobów cyfrowych naszej Biblioteki, w tym e-booki, e-czasopisma i bazy danych, są dostępne online w czasie i miejscu, w zależności od potrzeb.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Studying at Leeds Beckett University you will be in the centre of an exhilarating community and be part of a social and economic environment that is shaping the city of Leeds for the future.

Studying at Leeds Beckett University you will be in the centre of an exhilarating community and be part of a social and economic environment that is shaping the city of Leeds for the future. Pokaż mniej
Leeds , UK Online + 1 Więcej Mniej