Master of Advanced Corporation Law

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Master of Advanced Corporation Law

Studiuj w miejscu, w którym napisano książkę o prawie międzynarodowym i prawie porównawczym. Twoja przynależność do Michigan Law otworzy drzwi na całym świecie.

University of Michigan Law School oferuje tytuł Master of Advanced Corporation Law (MACL), aby pomóc uczniom w rozwoju kariery. Program MACL jest pierwszym tego rodzaju programem skierowanym do amerykańskich i wyszkolonych na arenie międzynarodowej prawników, którzy chcą specjalizować się w amerykańskim prawie korporacyjnym i prawie papierów wartościowych i uzyskać międzynarodową perspektywę porównawczą na obie te kwestie. Jest to intensywne, rygorystyczne, jednorodzinne doświadczenie mieszkaniowe, które pozwala studentom na uzyskanie pełnego tytułu magistra w ciągu 12 tygodni.

Przystąpienie do programu MACL daje prawnikom czas na refleksję nad ich praktyką, zadawanie pytań w środowisku niskich stawek i rozważenie niektórych teoretycznych podstaw ich pracy zawodowej. Pod indywidualnym nadzorem naszych profesorów pisma prawniczego doskonalą swoje umiejętności badawcze, analityczne i pisarskie, jednocześnie zatrzymując się, aby bardziej krytycznie myśleć o problemie, który okazał się kłopotliwy w rozliczanych godzinach pracy. Po ukończeniu szerszej i głębszej wiedzy prawnej studenci MACL będą lepszymi prawnikami, lepszymi adwokatami i lepszymi kolegami. Po ukończeniu studiów z zakresu Michigan Law studenci MACL staną się stałym elementem społeczności Michigan Law , otwierając drzwi do kolegialnej i doskonałej sieci profesjonalistów w zakresie poleceń, porad i większego zadowolenia z pracy.124137_Library_Skylights6.jpg

Program studiów

Spędź jedno lato - 12 tygodni, od maja do sierpnia - studiując i mieszkając w Michigan Law w Michigan Law . Nauczane przez członków wydziału Michigan Law i znakomitych profesorów wizytujących, którzy są ekspertami w dziedzinie prawa międzynarodowego i porównawczego, a także amerykańskiego prawa spółek i papierów wartościowych, zajęcia kursowe i ćwiczenia pisania MACL mają na celu zapewnienie intelektualnie bogatych przygotowań dla przyszłych liderów w międzynarodowych korporacjach ćwiczyć.

Program studiów obejmujący 20 punktów obejmuje trzy kursy obowiązkowe, trzy przedmioty do wyboru i wymóg pisania. Projekt pisania z towarzyszącym mu kolokwium badawczym trwa pełne 12 tygodni.

Program 2020:

Kursy podstawowe:

 • Prawo korporacyjne USA w kontekście globalnym
 • Amerykańskie rozporządzenie w sprawie papierów wartościowych w kontekście globalnym
 • Fuzje
 • Kolokwium badawcze

Electives:

 • Oferty międzynarodowe,
 • Globalna zgodność,
 • Globalne reorganizacje korporacyjne,
 • Międzynarodowy podatek od osób prawnych

Doświadczenie w klasie jest uzupełniane przez wydarzenia pozalekcyjne, takie jak dyskusje z prawnikami i praktykującymi prawnikami, indywidualne dopasowanie z wydziałem do pomocy w zakresie wymagań pisania, możliwości nawiązywania kontaktów z absolwentami Michigan Law oraz działania społeczne w celu rozwijania długotrwałych relacji kolegialnych.

Wydział

Wykładowcy MACL mają godne uwagi kwalifikacje i doświadczenie. W programie 2020 wezmą udział profesorowie, którzy pracowali w najlepszych kancelariach prawnych w Los Angeles, Nowym Jorku i Waszyngtonie, konsultując się z Etiopią w Indonezji i stanem Kalifornia w kwestiach związanych z reformą prawa korporacyjnego, kierując stowarzyszeniem American Law and Economics Association - autor wiodącego podręcznika dotyczącego regulacji papierów wartościowych. Profesorowie MACL wnoszą do tego letniego programu nagrody nauczycielskie, praktyczne doświadczenie i dogłębną wiedzę na temat amerykańskich i zagranicznych jurysdykcji, aby uczniowie mogli przenieść się do pracy w firmie lub przenieść swoją praktykę korporacyjną na wyższy poziom.

123659_016-readingroom-12-27-11-122-fused-dc4.jpg

Wytyczne przyjęcia

Kandydaci muszą wykonywać zawód prawnika lub posiadać stopień prawniczy na poziomie praktycznym w Stanach Zjednoczonych lub za granicą. Ponadto wymagany jest wysoki poziom znajomości języka angielskiego w zakresie czytania, pisania, mówienia i słuchania, o czym świadczy wynik TOBFL 100 iBT, wynik IELTS co najmniej 7,0 lub inne dowody znajomości języka angielskiego. Wnioskodawcy, którzy mieszkają w Australii, Kanadzie (innym niż Quebec), Irlandii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych (innym niż Puerto Rico) i którzy ukończyli rygorystyczny program w pełnym wymiarze godzin obejmujący co najmniej trzy lata pracy - wykształcenie średnie w jednym z tych krajów nie jest wymagane do przedstawienia wyników testu z języka angielskiego.

Jak się zgłosić

Większość wnioskodawców składa wniosek za pośrednictwem strony internetowej Law School Admissions Council ( LSAC ): www.lsac.org . Możesz również pobrać naszą aplikację PDF i wysłać ją do naszego biura. Pobierz aplikację tutaj.

Lista kontrolna aplikacji

 • Wypełniony formularz wniosku
 • Życiorys lub życiorys
 • Określenie celu
 • Oficjalne transkrypcje (odpowiednik JD lub LLB; stopnie zaawansowane, jeśli dotyczy)
 • Dwa listy polecające
 • Dla osób niemówiących po angielsku: raport TOEFL lub IELTS

Mieszkaniowy

Obudowa nie jest uwzględniona w ramach programu. Dostępne są jednak mieszkania na terenie kampusu w akademikach Uniwersytetu Michigan, a letni rynek podnajem Ann Arbor jest zwykle dość solidny, tak że umeblowane i nieumeblowane apartamenty i domy można znaleźć w odległości spaceru od Law School. Studenci przyjęci do programu otrzymają dodatkowe informacje, aby pomóc im w poszukiwaniu mieszkania.

Czesne i opłaty

 • 30763 USD dla mieszkańców Michigan
 • 32 263 USD dla mieszkańców spoza Michigan

Ważne daty na lato 2020 r

14 maja - Wszyscy uczniowie muszą przybyć do Ann Arbor do wieczora w tym dniu.

15 maja - Obowiązkowa orientacja dla wszystkich studentów MACL. Obowiązkowa odprawa wizowa dla studentów zagranicznych.

18 maja - 12 czerwca - 1 moduł zajęć MACL.

25 maja - brak zajęć (święto pamięci)

15 czerwca - 10 lipca - 2 moduł zajęć MACL.

3 lipca - brak zajęć (Święto Niepodległości Stanów Zjednoczonych)

13 lipca - 7 sierpnia - 3 moduł zajęć MACL.

27 lipca - brak zajęć (przerwa w połowie semestru)

8 sierpnia - ceremonia rozpoczęcia MACL i zakończenie programu.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

The University of Michigan Law School in Ann Arbor is one of the world’s finest institutions of legal education. Housed in the Cook Quadrangle on the University of Michigan’s central campus, the Law S ... Czytaj więcej

The University of Michigan Law School in Ann Arbor is one of the world’s finest institutions of legal education. Housed in the Cook Quadrangle on the University of Michigan’s central campus, the Law School is unmatched for beauty and is superbly functional for its residential and scholarly community. The School has a sizable and diverse faculty, with many preeminent in their fields. The careers of alumni also speak eloquently to the strength of the School; our graduates are leaders serving with distinction in the public, private, and academic sectors in this nation and beyond. Pokaż mniej