Magister prawa kosmicznego, komunikacji i mediów (LL.M.)

Informacje ogólne

Opis programu

O

Master in Space, Communication and Media Law łączy szereg kursów z zakresu prawa kosmicznego, międzynarodowego i europejskiego prawa komunikacji satelitarnej, prawa medialnego, komunikacji elektronicznej i prawa e-commerce, prawa własności intelektualnej, a także prawa ochrony danych. Obejmuje te obszary na poziomie międzynarodowym, europejskim i krajowym.

W trakcie programu studenci zdobywają pełną wiedzę specjalistyczną w zakresie aspektów regulacyjnych dotyczących przestrzeni kosmicznej, komunikacji, ICT i mediów w ekscytującej i rozwijającej się dziedzinie.

Program wyposaża uczniów w podstawowe umiejętności teoretyczne, praktyczne i analityczne, które wyróżniają się w szybko zmieniającym się świecie prawnym stale rozwijającej się dziedziny. Zapewnia wiele możliwości rozwoju w sektorze publicznym i prywatnym, a także w środowisku akademickim.

Międzynarodowe partnerstwa akademickie, współpraca z partnerami w sektorze prywatnym i publicznym oraz nauka akademików i praktyków z Luksemburga i poza nim zapewniają żywą wymianę, a także odpowiednie doświadczenie dla studentów.

97926_CampusLimpertsberg.JPG

5 powodów, aby specjalizować się w przestrzeni kosmicznej, komunikacji i prawie mediów na Uniwersytecie w Luksemburgu:

  1. Skorzystaj z działalności badawczej przewodniczącego SES w zakresie kosmosu, komunikacji i prawa medialnego na Wydziale Prawa, Ekonomii i Finansów.
  2. Luksemburg jest siedzibą wielu międzynarodowych firm ICT, takich jak globalny operator satelitarny SES, nadawca RTL, a także europejska siedziba Amazon, iTunes, PayPal, Skype i inne.
  3. Opcjonalny staż pozwala studentom zdobyć praktyczne doświadczenie podczas studiów. Najlepsi studenci mają prawo do stażu do sześciu miesięcy w SES. Podobne rozwiązania obowiązują u innych partnerów.
  4. Możliwość śledzenia orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w kwestiach telekomunikacji, mediów i technologii informacyjno-komunikacyjnych z pierwszej ręki oraz intensyfikacji umiejętności badawczych i prezentacyjnych w pracy w klasie oraz pisania artykułów i pracy magisterskiej.
  5. Zdobądź wiedzę techniczną, odwiedzając instalacje telekomunikacyjne i agencje regulacyjne w ramach kursu.

Możliwości zawodowe

Studenci będą przygotowani na możliwości zatrudnienia w krajowych agencjach regulacyjnych, ministerstwach telekomunikacji i mediach, prywatnych firmach działających w sektorze mediów i telekomunikacji, kancelariach prawnych, organizacjach międzynarodowych zajmujących się komunikacją kosmiczną oraz instytucjach rozwoju i pomocy. The LL.M. w dziedzinie przestrzeni kosmicznej, komunikacji i prawa medialnego stanowi także punkt wyjścia dla dalszych studiów akademickich na studiach doktoranckich poziom.

97922_Library.jpg

Struktura studiów

Studenci ubiegający się o tytuł magistra prawa kosmicznego, komunikacji i mediów mogą wejść bezpośrednio do drugiego roku programu magisterskiego (M2) w celu uzyskania LL.M. stopień. Wymaga to pomyślnego ukończenia czterech lat studiów w wysokości 240 punktów ECTS, zazwyczaj poprzez uzyskanie tytułu magistra prawa lub równoważnych studiów, w tym kursów prawa europejskiego. Studenci zostaną przyjęci na podstawie decyzji komisji rekrutacyjnej.

Kandydaci, którzy ukończyli trzyletnie studia o wartości 180 ECTS (zazwyczaj licencjat z prawa lub równoważne studia) mogą ubiegać się o przyjęcie na wspólny pierwszy rok LL.M. studia na Uniwersytecie w Luksemburgu (M1). Oferuje szereg kursów z prawa europejskiego i międzynarodowego, z których studenci mogą wybierać w celu przygotowania się do specyficznych wymagań drugiego roku (M2).

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

The Faculty of Law, Economics and Finance (FDEF) at the University of Luxembourg offers a unique academic and research environment. Teaching and research benefit from the proximity of the European in ... Czytaj więcej

The Faculty of Law, Economics and Finance (FDEF) at the University of Luxembourg offers a unique academic and research environment. Teaching and research benefit from the proximity of the European institutions, Luxembourg’s leading international financial centre and its vibrant business community. Institutional and private sector partnerships, sponsored Chairs and a growing network of international partner universities make the FDEF a vibrant academic hub at the heart of Europe. Pokaż mniej
Miasto Luksemburg