Magister prawa (Leuven)

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Wydziały prawa Uniwersytetu w Leuven ( KU Leuven ) i Uniwersytetu w Zurychu oferują program podwójnego dyplomu, który jest w całości nauczany w języku angielskim. Dwuletni program magisterski obejmuje jeden rok studiów w Leuven i drugi w Zurychu.

O czym jest ten program?

Program koncentruje się na mocnych stronach każdej instytucji: prawie międzynarodowym i europejskim w Leuven i prawie arbitrażowym, prawie finansowym i prawie dotyczącym praw człowieka w Zurychu. Szwajcaria cieszy się światowej klasy reputacją jako centrum arbitrażu i bankowości, a wiele międzynarodowych instytucji ma tam swoją siedzibę w Genewie, podobnie jak w Brukseli, około 30 km od Leuven.

Po zakończeniu programu studenci otrzymują podwójny dyplom - jeden z KU Leuven a drugi z Uniwersytetu w Zurychu. Podwójny stopień z dwóch wiodących wydziałów prawa w Europie będzie miał ogromną wartość dodaną dla twojej przyszłej kariery zawodowej w kontekście międzynarodowym.

Każda uczelnia partnerska wybierze piętnastu studentów do udziału w programie.

Silne strony

  • 2 stopnie z 2 wiodących wydziałów prawa w Europie.
  • W pełni nauczany w języku angielskim.
  • Jeden rok studiów w Leuven i drugi w Zurychu.

Czy to dla mnie odpowiedni program?

Najlepiej byłoby mieć następujące atrybuty:

  • podstawowa znajomość prawa lokalnego, europejskiego i międzynarodowego oraz ogólne zrozumienie wzajemnych relacji między tymi trzema systemami prawa;
  • zdolność sytuowania prawa w kontekście społecznym, historycznym i geograficznym;
  • umiejętność traktowania prawa za pomocą krytycznych, refleksyjnych badań;
  • opanowanie rozumowania w sposób abstrakcyjny, syntezowanie i analizowanie w celu myślenia w sposób twórczy i kształtujący prawo;
  • dogłębna znajomość źródeł typowych dla prawa.

Możliwości zawodowe

Program Master of Law to krok w kierunku interesującej kariery prawniczej. Jako eksperci w dziedzinie prawa europejskiego i międzynarodowego, nasi studenci pracują w międzynarodowych kancelariach prawnych, w wielu różnych obszarach usług publicznych na wszystkich szczeblach administracji rządowej oraz w instytucjach europejskich i międzynarodowych oraz w grupach interesów. Nasi absolwenci są również rekrutowani przez organizacje pozarządowe i firmy z sektora prywatnego.

Rozpocznij karierę podczas studiów

Podczas studiów licencjackich i magisterskich możesz już kształtować swój profil, wybierając specjalizację, studiując za granicą (Erasmus), odbywając staż pracy lub zakładając własną firmę.

Studenckie centrum kariery z przyjemnością poprowadzi Cię na właściwą drogę do pierwszego doświadczenia zawodowego. Centrum pomaga także w poszukiwaniu ciekawej pracy i pomaga w rozmowach kwalifikacyjnych. Dla studentów, którzy chcą założyć własną firmę, KU Leuven ma również Lcie, społeczność KU Leuven , która zachęca studentów innowacyjnymi i przedsiębiorczymi pomysłami.

Nie wiesz od czego zacząć? Bazy danych Studenckiego Centrum Karier zawierają oferty pracy, wolontariatu, projektów innowacyjnych i ofert pracy dla studentów. Możesz także odwiedzić jedno z wydarzeń organizowanych przez Centrum Karier.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

KU Leuven is an institution for research and education with international appeal. All programmes at this University are based on the innovative research of its scientists and professors and are ranked ... Czytaj więcej

KU Leuven is an institution for research and education with international appeal. All programmes at this University are based on the innovative research of its scientists and professors and are ranked among the top 100 in the world. Pokaż mniej
Odwiedź witrynę uczelni