Magister europejskiego i międzynarodowego prawa podatkowego (LL.M.)

Informacje ogólne

Opis programu

O

Ten wysoce wyspecjalizowany LL.M. przygotowuje absolwentów do zostania liderami w swoich dziedzinach wiedzy podatkowej - czy to w prywatnej praktyce prawniczej czy w firmie księgowej, w administracji rządowej, w sądownictwie lub w środowisku akademickim.

Studenci będą przygotowani do opanowania ogólnych zasad prawa podatkowego, aby móc pracować z nowymi lub nieznanymi przepisami prawnymi oraz z powodzeniem rozpoznawać problemy pojawiające się w nowych jurysdykcjach podatkowych, w tej ciągle zmieniającej się dziedzinie.

Ponadto uczniowie nauczą się korzystać z rozległej sieci traktatów podatkowych w Luksemburgu i uzyskują bezpośrednią ekspozycję na rzeczywiste kwestie podatkowe oraz orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Program kładzie szczególny nacisk na interakcję prawa umów podatkowych z krajowym prawem podatkowym, a także wpływ pierwotnego i wtórnego prawa UE na krajowe przepisy podatkowe.

Podczas kursu studenci pracują nad kilkoma studiami przypadków pod nadzorem wiodących firm prawa podatkowego i uczestniczą w projektach badawczych organizowanych przez Katedrę ATOZ ds. Opodatkowania europejskiego i międzynarodowego.

97926_CampusLimpertsberg.JPG

5 powodów, aby specjalizować się w europejskim i międzynarodowym prawie podatkowym na Uniwersytecie w Luksemburgu:

  1. Program korzysta z kluczowej pozycji Luksemburga w finansach międzynarodowych i wsparcia międzynarodowych kancelarii podatkowych zlokalizowanych w kraju, którzy chętnie spotykają się z naszymi studentami na staż i możliwe przyszłe możliwości zatrudnienia.
  2. Kursy prowadzone są przez czołowych naukowców i praktyków z Luksemburga i Europy.
  3. Studenci nabywają praktyczne umiejętności w warsztatach podatkowych z coachingiem od profesjonalnych ekspertów.
  4. Program korzysta z bliskiej interakcji z działalnością badawczą Katedry Opodatkowania Europejskiego i Międzynarodowego ATOZ. Dla najlepszych wnioskodawców Fundacja ATOZ oferuje prestiżowe stypendium w wysokości do 10 000 EUR na pokrycie kosztów życia i nauki w Luksemburgu.
  5. Studenci kończą studia z dyplomem dostosowanym do wymogów luksemburskiej praktyki podatkowej, zapewniając doskonałe perspektywy zatrudnienia. Ze względu na międzynarodową perspektywę zdobyte umiejętności są równie istotne dla studentów, którzy chcą pracować za granicą.

Możliwości zawodowe

Studenci będą przygotowani na możliwości zatrudnienia w sektorze podatków i doradztwa prawnego, firmach finansowych lub prawnych, administracji krajowej oraz instytucjach europejskich i międzynarodowych. The LL.M. w europejskim i międzynarodowym prawie podatkowym stanowi także podstawę do dalszych studiów akademickich na poziomie doktoranckim.

97922_Library.jpg

Struktura studiów:

Studenci ubiegający się o tytuł magistra w europejskim i międzynarodowym prawie podatkowym mogą przystąpić bezpośrednio do drugiego roku studiów magisterskich (M2) w celu uzyskania LL.M. stopień. Wymaga to pomyślnego ukończenia czterech lat studiów w wysokości 240 punktów ECTS, zazwyczaj poprzez uzyskanie tytułu magistra prawa lub równoważnych studiów, w tym kursów prawa europejskiego i prawa podatkowego. Studenci zostaną przyjęci na podstawie decyzji komisji rekrutacyjnej.

Kandydaci, którzy ukończyli trzyletnie studia o wartości 180 ECTS (zazwyczaj licencjat z prawa lub równoważne studia) mogą ubiegać się o przyjęcie na wspólny pierwszy rok LL.M. studia na Uniwersytecie w Luksemburgu (M1). Oferuje szereg kursów z prawa europejskiego i międzynarodowego, z których studenci mogą wybierać w celu przygotowania się do specyficznych wymagań drugiego roku (M2).

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

The Faculty of Law, Economics and Finance (FDEF) at the University of Luxembourg offers a unique academic and research environment. Teaching and research benefit from the proximity of the European in ... Czytaj więcej

The Faculty of Law, Economics and Finance (FDEF) at the University of Luxembourg offers a unique academic and research environment. Teaching and research benefit from the proximity of the European institutions, Luxembourg’s leading international financial centre and its vibrant business community. Institutional and private sector partnerships, sponsored Chairs and a growing network of international partner universities make the FDEF a vibrant academic hub at the heart of Europe. Pokaż mniej
Miasto Luksemburg