M.phil / PhD w prawie

Informacje ogólne

Opis programu

Uniwersytet rozpoczął swoje programy akademickie w sesji 1999/2000 w pięciu kolegiów mianowicie, sztuki i nauk społecznych, biznesu i nauk o zarządzaniu, nauki medyczne, prawo i naturalne i nauk stosowanych. Uczniowie fundamentowe przybył Okada w piątek, 15 października 1999 r. Od tamtej pory Uniwersytet bez przerwy utrzymał swoje postanowienie, aby powrócić wykształcenie wyższe z przyjętym międzynarodowym kalendarzu września do czerwca. College of Engineering rozpoczęła swój program w sesji 2002/2003. Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w dalszym ciągu obszar popularne popytu. College of Pharmacy i B.Sc pielęgniarstwa rozpoczęto w 2004/2005 sesji. University Teaching Hospital Igbinedion administrowane przez Zarząd zainaugurował pierwszy w dniu 12 stycznia 2003 roku, nadzoruje sprawy szpitala. W ramach swoich celów szkolenia i produkują dostawców pracy, Igbinedion Uniwersytet Pakowane moduły akwizycji przedsiębiorczych i umiejętności, aby wystawiać uczniom wystarczająco wystarczy być „pasuje do świata pracy”. Ponadto, program pracy społecznej został wprowadzony w sesji 2009/2010. Pod zaprogramowane, wszyscy studenci drugiego roku w ramach kolegiów są wymagane do przeprowadzenia praktycznego programu rozwoju w wybranym obszarze oraz społeczności i wokół uniwersytetu / miasta.

Populacja studentów stale wzrastała od 111 w 1999/2000 sesji do 5036 w roku 2012/2013, podczas gdy siła pracownicy wzrosła z 55 w roku 1999/2000 do 565 wykonane z 290 pracowników dydaktycznych (50), którzy są Profesorowie 153 Senior Non -Teaching pracowników i 213 Junior Intermediate i personel w tym samym okresie.

programy akademickie w dziedzinie medycyny, prawa, nauk humanistycznych i społecznych, biznesu i Management Studies, naturalne i Applied Sciences and Engineering, które są starsze, są ponownie akredytowane od czasu do czasu przez Nigerii uniwersytety Komisją i właściwymi organami zawodowymi.

OBA Erediauwa College of Law okazał się jego pierwszy rzut absolwentów w 2004 roku. Jedenasty partii ukończeniu dziś jest już na wydziale prawa.

W tej kadencji, Uniwersytet jest ukończył swój ósmy zespół lekarzy i nadal utrzymać rozróżnienie jest pierwszy w historii prywatny uniwersytet w Afryce, na południe od Sahary produkować lekarzy. Uniwersytet jest również jej ukończeniu ósmego uprawy utalentowanych i dobrze przygotowanych inżynierów z gen Abdulsalami Abubakar College of Engineering.

OBA Erediauwa College of Law okazał się jego pierwszy rzut absolwentów w 2004 roku. Jedenasty partii ukończeniu dziś jest już na wydziale prawa.

Program Prawo jest dostosowana po wytycznymi Państwowej Komisji uniwersyteckim, które podkreślają potrzebę absolwentów prawa mieć wiedzę w innych dziedzinach ludzkiej działalności, takich jak psychologia, ekonomia, filozofia, itp, tak aby w pełni docenić przeanalizować i zrozumieć, jak ważną rolę że prawo odgrywa w Nigerii Society w szczególności i całej ludzkości w ogóle.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

The University commenced its academic programmes in the 1999/2000 session in five Colleges namely, Arts and Social Sciences, Business and Management Studies, Health Sciences, Law and Natural and Appli ... Czytaj więcej

The University commenced its academic programmes in the 1999/2000 session in five Colleges namely, Arts and Social Sciences, Business and Management Studies, Health Sciences, Law and Natural and Applied Sciences. Pokaż mniej