Licencjat z prawa

Informacje ogólne

Opis programu

Program powstał w 2007 r. Od początku istnienia program oferuje kursy z zakresu prawa publicznego i prawa szariatu, które są prowadzone w języku arabskim i angielskim. Program jest uznawany na poziomie lokalnym i międzynarodowym i kwalifikuje absolwentów do skutecznego konkurowania na rynku profesjonalnym.

Komunikat programowy

Przygotowanie wyróżnionych praw zawodowych z podstawowymi wartościami moralnymi, umiejętnościami prawnymi i wiedzą dotyczącą prawa saudyjskiego i międzynarodowego oraz szariatu.

Zalety programu prawnego na Uniwersytecie Dar Al-Hekma

Program Bachelor of Law w Dar Al Hekma University jest pierwszym programem prawa kobiet w Arabii Saudyjskiej, który ma być nauczany zarówno w języku arabskim, jak i angielskim.

Jest to pierwszy program w zachodnim regionie Arabii Saudyjskiej, który uczy prawa międzynarodowego. Program nauczania łączy w sobie lekcje teoretyczne i umiejętności stosowane, które umożliwiają uczniom poznanie prawa saudyjskiego, szariatu i prawa międzynarodowego, a program umożliwia studentom zarówno w języku arabskim, jak i angielskim. I pozwala im wybrać kursy, które uzupełniają ich indywidualne zainteresowania i cele zawodowe.

Studenci prawa wyróżnili występy na najwyższych szczeblach regionalnych i międzynarodowych. Program prawny Dar Al-Hikma był jedynym programem reprezentującym Królestwo w międzynarodowych grach arbitrażowych, a Dar Al-Hikma był najlepszym zespołem na Bliskim Wschodzie z rzędu w ciągu ostatnich kilku lat.

Program prawny obejmuje wysoko wykwalifikowanych członków wydziałów z prestiżowych uniwersytetów na całym świecie, środowisk i zainteresowań badawczych w dziedzinie prawa, umożliwiając uczniom poznanie różnych kultur międzynarodowych podczas studiów.

Unikalne i bogate środowisko uniwersytetu umożliwia unikatowe i bogate środowisko uniwersytetu, aby wzmocnić ich zaufanie do siebie oraz przedstawić i zaprezentować ustne i pisemne argumenty prawne z ufnością i siłą poparte argumentami i dowodami oraz wyzwaniami na międzynarodowych forach prawnych.

Program prawny umożliwia absolwentom pracę w międzynarodowych kancelariach prawnych i kontynuowanie studiów na prestiżowych międzynarodowych uniwersytetach. .

Możliwości kariery lub perspektywy zawodowe

Absolwenci programu prawniczego mogą pracować jako:

  • Prawnicy lokalnych firm w Arabii Saudyjskiej.
  • Prawnicy w międzynarodowych firmach zarówno w Arabii Saudyjskiej, jak i poza nią.
  • Krajowi prawnicy lub doradcy prawni w organizacjach publicznych, prywatnych lub innych.
  • Stanowisko w ministerstwach.
  • Urząd cywilny.
  • Analityk Organizacji Międzyrządowej.
  • Korespondent polityczny.
  • Członek wydziału (po ukończeniu studiów podyplomowych).
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Located in the heart of the metropolitan city of Jeddah, Dar Al-Hekma is one of Saudi Arabia's leading teaching and research universities for young women. Since its opening in 1999, Dar Al-Hekma is de ... Czytaj więcej

Located in the heart of the metropolitan city of Jeddah, Dar Al-Hekma is one of Saudi Arabia's leading teaching and research universities for young women. Since its opening in 1999, Dar Al-Hekma is dedicated to endowing its pupils with the skills and knowledge they need to flourish and succeed in a rapidly changing world.?? Pokaż mniej