Program powstał w 2007 r. Od początku istnienia program oferuje kursy z zakresu prawa publicznego i prawa szariatu, które są prowadzone w języku arabskim i angielskim. Program jest uznawany na poziomie lokalnym i międzynarodowym i kwalifikuje absolwentów do skutecznego konkurowania na rynku profesjonalnym.

Komunikat programowy

Przygotowanie wyróżnionych praw zawodowych z podstawowymi wartościami moralnymi, umiejętnościami prawnymi i wiedzą dotyczącą prawa saudyjskiego i międzynarodowego oraz szariatu.

Zalety programu prawnego na Uniwersytecie Dar Al-Hekma

Program Bachelor of Law w Dar Al Hekma University jest pierwszym programem prawa kobiet w Arabii Saudyjskiej, który ma być nauczany zarówno w języku arabskim, jak i angielskim.

Jest to pierwszy program w zachodnim regionie Arabii Saudyjskiej, który uczy prawa międzynarodowego. Program nauczania łączy w sobie lekcje teoretyczne i umiejętności stosowane, które umożliwiają uczniom poznanie prawa saudyjskiego, szariatu i prawa międzynarodowego, a program umożliwia studentom zarówno w języku arabskim, jak i angielskim. I pozwala im wybrać kursy, które uzupełniają ich indywidualne zainteresowania i cele zawodowe.

Studenci prawa wyróżnili występy na najwyższych szczeblach regionalnych i międzynarodowych. Program prawny Dar Al-Hikma był jedynym programem reprezentującym Królestwo w międzynarodowych grach arbitrażowych, a Dar Al-Hikma był najlepszym zespołem na Bliskim Wschodzie z rzędu w ciągu ostatnich kilku lat.

Program prawny obejmuje wysoko wykwalifikowanych członków wydziałów z prestiżowych uniwersytetów na całym świecie, środowisk i zainteresowań badawczych w dziedzinie prawa, umożliwiając uczniom poznanie różnych kultur międzynarodowych podczas studiów.

Unikalne i bogate środowisko uniwersytetu umożliwia unikatowe i bogate środowisko uniwersytetu, aby wzmocnić ich zaufanie do siebie oraz przedstawić i zaprezentować ustne i pisemne argumenty prawne z ufnością i siłą poparte argumentami i dowodami oraz wyzwaniami na międzynarodowych forach prawnych.

Program prawny umożliwia absolwentom pracę w międzynarodowych kancelariach prawnych i kontynuowanie studiów na prestiżowych międzynarodowych uniwersytetach. .

Możliwości kariery lub perspektywy zawodowe

Absolwenci programu prawniczego mogą pracować jako:

  • Prawnicy lokalnych firm w Arabii Saudyjskiej.
  • Prawnicy w międzynarodowych firmach zarówno w Arabii Saudyjskiej, jak i poza nią.
  • Krajowi prawnicy lub doradcy prawni w organizacjach publicznych, prywatnych lub innych.
  • Stanowisko w ministerstwach.
  • Urząd cywilny.
  • Analityk Organizacji Międzyrządowej.
  • Korespondent polityczny.
  • Członek wydziału (po ukończeniu studiów podyplomowych).
Program prowadzony przez:
  • Język angielski
Ostatnia aktualizacja Kwiecień 30, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 1, 2019
Duration
4 lat
W pełnym wymiarze godzin
Cena
320,000 SAR
Dostępne są stypendia
Deadline
Sie 29, 2019
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 1, 2019
Data końcowa
Maj 5, 2020
Termin nadsyłania zgłoszeń
Sie 29, 2019

Sie 1, 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Sie 29, 2019
Data końcowa
Maj 5, 2020