Licencjat Praw

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Akredytacja: Law Society of Scotland

Jeśli chcesz rozpocząć karierę jako profesjonalny prawnik, licencjat prawa LLB jest główną drogą wejścia do zawodu. Będziesz rozwijać swoją wiedzę prawną i umiejętności poprzez badanie podstawowych obszarów prawa prywatnego, publicznego, karnego i handlowego.

Głównym celem programu, który jest akredytowany przez Law Society of Scotland, jest dostarczenie wiedzy i zrozumienia systemu prawnego i prawa Szkocji. Będziesz korzystać z małych zajęć, doskonałego dostępu do wsparcia personelu i możliwości zdobycia praktycznych doświadczeń dzięki naszej Klinice Prawa GCU, pomagając lokalnej społeczności.

Wielu absolwentów przechodzi do uzyskania dyplomu Professional Practice (PEAT1), który jest kolejnym etapem dla tych, którzy chcą się zakwalifikować jako prawnik.

Dwuletnia szybka ścieżka LLB jest dostępna dla osób, które posiadają już dyplom z wyróżnieniem w innej dyscyplinie.

Twoja kariera

Poprzedni absolwenci GCU LLB mają zapewnione zatrudnienie jako prawnicy w wielu kancelariach prawnych, w tym w największych i najbardziej znanych firmach w Szkocji, takich jak Brodies LLP, CMS Cameron McKenna LLP, Maclay Murray

Miejsca docelowe obejmują również funkcje zarządzania i zgodności w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym, w tym Clydesdale Bank i Morgan Stanley, funkcje dochodzeniowe i wykonawcze w ramach organów regulacyjnych, w tym Urząd ds. Nadzoru Finansowego, Policyjną Szkocję i Standardy Handlowe, a także inne role w organizacjach tak różnorodnych, jak Empire HR Ltd i Citizens Advice Scotland.

Co będziesz studiować

1 rok

Wprowadzenie do systemów prawnych i studiów, prawo karne i dowody, prawo publiczne, prawo szkockie: prawa człowieka, państwo i odpowiedzialność, zobowiązania, trusty, dziedziczenie i prawo rodzinne

Rok 2

Prawo handlowe, umiejętności w zakresie legalnego zatrudnienia, prawo UE, prawo dla środowiska zbudowanego i naturalnego, Współczesne problemy w zarządzaniu ryzykiem

Rok 3

Orzecznictwo i teoria społeczna, wybór opcji prawnych

Rok 4

Dyplomy honorowe, wybór opcji prawnych

Wymagania wstępne

Wszystkie wymienione tutaj wymagania dotyczące wpisu powinny być traktowane jako wskazówka i stanowią minimum wymagane do wzięcia pod uwagę przy zgłaszaniu. Wnioskodawcy, którzy złożą warunkową ofertę danego miejsca, mogą zostać poproszeni o osiągnięcie więcej niż podano.

1 rok

SQA Higher

AABBB, w tym angielski PLUS Nat 5 Maths at C

Poziom

BBB, w tym angielski / Law PLUS GCSE Maths at C / 4

ILC Higher

H1, H1, H2, H3, H3, w tym angielski w H2 lub powyżej PLUS Maths w O1

Dyplom IB

28 punktów musi uwzględniać matematykę

BTEC

Poziom 3 Rozszerzony dyplom w odpowiednim temacie na poziomie DDM PLUS Poziom angielski / prawo na B PLUS Matematyka na poziomie C / 4

Język angielski

Kandydaci, których pierwszym językiem nie jest angielski, będą zwykle zobowiązani do posiadania IELTS w sumie 7,0 z 6,5 w każdym elemencie lub równoważnym.

Dodatkowe informacje

Inne kwalifikacje akademickie i zawodowe

Każda aplikacja do GCU jest rozpatrywana indywidualnie. Jeśli nie posiadasz typowych kwalifikacji akademickich, ale możesz wykazać się odpowiednim doświadczeniem zawodowym i / lub zasługami uznanych organizacji zawodowych, możesz kwalifikować się do uczestnictwa w tym kursie za pośrednictwem systemu uznawania szkół wyższych.

Międzynarodowe Pathways

Jeśli nie spełniasz wymagań języka angielskiego, możesz kwalifikować się do programu English for University Study.

Opłaty i finansowanie

Opłaty za studia są w większości zależne od statusu opłaty. Jaki jest mój status opłaty studenckiej?

Czesne 2018/19

  • Strona główna: 1820 £
  • RUK: 9250 GBP *
  • UE: 1820 GBP
  • Międzynarodowe: 11 500 £

* Całkowite czesne dla studentów RUK, którzy ukończyli trzy- lub czteroletnie studia, jest ograniczone do 27.750 £. Konkretne opłaty podlegają zatwierdzeniu przez rząd szkocki i mogą ulec zmianie po potwierdzeniu.

Jeśli rozpoczniesz studia we wrześniu 2018 lub w styczniu 2019 roku, są to opłaty roczne lub modułowe, które odnoszą się do czasu trwania kursu; jednak opłaty mogą ulec zmianie. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat sposobu zmiany opłat, przeczytaj nasze zasady dotyczące opłat i refundacji.

Dodatkowe koszty

Oprócz opłat za studia, możesz również ponosić dodatkowe koszty w czasie pobytu na uniwersytecie.

Stypendia

Zapewniamy wysokiej jakości edukację za uczciwą cenę; jako uniwersytet ds. dobra wspólnego zobowiązujemy się do oferowania dostępnego szkolnictwa wyższego dla utalentowanych studentów, utrzymując niskie czesne za naukę i zapewniając hojny pakiet stypendialny w wysokości ponad 2,5 miliona funtów rocznie.

Jeśli masz pytania lub pytania dotyczące stypendiów dostępnych w 2018/19, proszę skontaktować się z zespołem zadawania pytań przez studentów.

Międzynarodowe daty rozpoczęcia studentów

Dla nowych studentów zagranicznych wydarzenia orientacyjne rozpoczynają się 14 września 2018 roku . Ten dodatkowy czas jest specjalnie zaprojektowany, aby pomóc nowym studentom zagranicznym w osiedleniu się w Wielkiej Brytanii i GCU przed rozpoczęciem ogólnej induction studentów i nauczania.

W tym czasie odbędzie się wiele zabawnych i pouczających zajęć, w tym wycieczki po kampusach i miastach, a także imprezy powitalne, w których można spotkać innych zagranicznych studentów.

Metody oceny

Nasza strategia uczenia się i nauczania ma na celu wyposażenie naszych uczniów w wiedzę, umiejętności i atrybuty, aby mogli działać jako elastyczni, niezależni uczący się przez całe życie, jednocześnie rozwijając i osadzając innowacyjne i odpowiednie nauczanie i nauczanie w oparciu o solidne badania i stypendia.

Korzystamy z szerokiej gamy technik oceny w różnym stopniu, z których niektóre są specjalnie zaprojektowane w celu zwiększenia umiejętności, jakich nasi uczniowie będą potrzebować w miejscu pracy. Na przykład, pozorowane ćwiczenia sądowe są przyjmowane w wielu modułach, tak jak przy opracowywaniu różnych dokumentów prawnych. Filmujemy także naszych studentów podejmujących wywiady z klientem próbnym.

Metody nauczania

Różne metody uczenia się i nauczania, których używamy, mają na celu zapewnienie, że program jest zarówno istotny zawodowo, jak i akademicki. Wykorzystuje się szeroki zakres metod, w tym mooting, który wykorzystuje wydzieloną salę, w której można nagrywać i analizować występy uczniów.

Rozwijamy umiejętności cyfrowe naszych studentów; w module Umiejętności dla legalnego zatrudnienia studenci mają możliwość zaangażowania się we wspólne badania wspierane aplikacjami do zakładek społecznościowych lub w celu zbadania możliwości korzystania z Twittera w celu poprawy jakości uczenia się. Nowatorskie moduły, takie jak Mooting i Mediation oraz Legal Skills również stanowią część programu nauczania.

Nasi studenci mają możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego z wykorzystaniem naszego modułu Professional Links. Mają także szansę wziąć udział w Konkursie Ośmiornic Społeczeństwa Studenckiego, który odbywa się w naszej dedykowanej sali dyskusyjnej. Finał tego konkursu odbywa się w rzeczywistej sali sądowej w Glasgow przed praktykującym sędzią.

Oferujemy sesje zatrudnienia w ramach modułów oraz sesje indywidualne w połączeniu ze studenckim prawem. Sesje obejmują: Wygrywanie CV i wniosków dla studentów prawa, Uzyskanie stażu i Impress na Wywiad dla studentów prawa.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Corporate responsibility and sustainability are fundamental concerns for every organisation. The Glasgow School for Business and Society seeks to address the complex challenges of the global economy, ... Czytaj więcej

Corporate responsibility and sustainability are fundamental concerns for every organisation. The Glasgow School for Business and Society seeks to address the complex challenges of the global economy, while delivering social benefit to local and global communities. Pokaż mniej
Glasgow , Londyn + 1 Więcej Mniej