LLM w prawie własności intelektualnej

Informacje ogólne

Opis programu

Opis programu

Ten program został zaprojektowany, aby zapewnić Ci zaawansowaną wiedzę i zrozumienie prawa własności intelektualnej w międzynarodowym, europejskim i krajowym (UK) otoczeniu.

Główne tematy programu obejmują zarówno materialne prawo własności intelektualnej, jak i miejsce i rolę własności intelektualnej, nie tylko w kontekście prawnym, ale także w kontekście społecznym, etycznym, kulturalnym i komercyjnym. Program obejmuje patenty, prawa autorskie, znaki towarowe, projekty, prawa do baz danych, naruszenie poufności, prawa do pomijania i sui generis, a także badanie szeregu kwestii stanowiących podstawę współczesnego prawa i polityki dotyczącej własności intelektualnej.

Struktura programu

Musisz ukończyć 180 punktów studiów - 60 punktów zostało podjętych w obowiązkowej rozprawie, a pozostałe 120 punktów jest na kursach.

Kursy będą prowadzone przez członków akademickiej społeczności szkoły prawniczej, którzy są liderami w swojej dziedzinie. Oczekuje się, że przygotujesz się z wyprzedzeniem, czytając wymagane materiały i zastanawiając się nad kwestiami do omówienia, a Twój udział w zajęciach zostanie oceniony.

W przypadku rozprawy, będziesz miał superwizora, od którego możesz oczekiwać porad i wsparcia, ale celem rozprawy jest umożliwienie ci samodzielnego zaprojektowania i przeprowadzenia części badań i analiz.

Należy pamiętać, że z powodu nieprzewidzianych okoliczności lub braku popytu na określone kursy, możemy nie być w stanie prowadzić wszystkich kursów zgodnie z ogłoszeniem na początku roku akademickiego.

Wyniki nauki

Przedmioty stopnia mają na celu wyposażenie studentów zarówno w zaawansowaną znajomość materialnego prawa własności intelektualnej oraz miejsca i roli własności intelektualnej w kontekście krajowym, regionalnym i międzynarodowym, kładąc fundament pod specjalistyczną rozprawę.

Pod koniec studiów na ten stopień studenci zdobędą wysoki poziom wiedzy z zakresu prawa własności intelektualnej, wyrafinowanej świadomości problemów w tym obszarze i różnych podejść do ich rozwiązania.

Po przestudiowaniu programu studenci pojawią się ze zrozumieniem prawa własności intelektualnej nie tylko w kontekście prawnym, ale także społecznym, etycznym, kulturalnym i komercyjnym.

Podczas studiów studenci będą mieli dostęp do wyników innowacyjnych przekrojowych badań o najwyższej jakości. Program jest odpowiedni do przygotowania studentów do zaawansowanych badań.

Możliwości zawodowe

Program ten zapewnia doskonałe przygotowanie każdemu, kto chce pracować w dziedzinie własności intelektualnej w środowisku prawniczym, biznesowym, przemysłowym lub akademickim, lub który chce poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie. Niedawni absolwenci rozpoczęli praktykę prawniczą jako specjaliści w zakresie prawa własności intelektualnej, a także pracują jako prawnicy ds. Znaków towarowych i administratorzy tantiem.

Wymagania wstępne

Brytyjski dyplom z wyróżnieniem 2: 1 lub jego międzynarodowy odpowiednik z mocy prawa.

Możemy również wziąć pod uwagę dyplom z wyróżnieniem w Wielkiej Brytanii 2: 1 lub jego międzynarodowy odpowiednik w dziedzinie nauk społecznych.

Wymagania w języku angielskim

Wszyscy kandydaci muszą mieć jedną z następujących kwalifikacji jako dowód zdolności do posługiwania się językiem angielskim:

  • studia licencjackie lub magisterskie, które były nauczane i oceniane w języku angielskim w większości anglojęzycznych krajów określonych przez brytyjskie wizy i imigracje
  • IELTS: łącznie 7,0 (co najmniej 6,5 w każdym module)
  • TOEFL-iBT: łącznie 100 (co najmniej 23 w każdym module)
  • PTE (A): łącznie 67 (co najmniej 61 w każdej z sekcji "Umiejętności komunikacyjne")
  • CAE i CPE: łącznie 185 (co najmniej 176 w każdym module)
  • Trinity ISE: ISE III z przełęczą we wszystkich czterech komponentach

Stopnie nauczane i oceniane w języku angielskim nie mogą mieć więcej niż trzy lata na początku programu studiów. Testy językowe nie mogą mieć więcej niż dwa lata na początku twojego programu studiów.

Terminy składania wniosków

Zachęcamy do zgłoszenia się co najmniej na miesiąc przed rozpoczęciem pracy, abyśmy mieli wystarczająco dużo czasu na rozpatrzenie wniosku. Jeśli ubiegasz się o dofinansowanie lub będziesz potrzebować wizy, zdecydowanie zalecamy złożenie wniosku tak wcześnie, jak to możliwe. Możemy rozważyć późne wnioski, jeśli mamy wolne miejsca, ale najpierw powinieneś skontaktować się z odpowiednim biurem rekrutacyjnym.

Jak złożyć wniosek

Musisz przesłać referencję ze swoją aplikacją.

Ostatnia aktualizacja Listopad 2018

Informacje o uczelni

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years.

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years. Pokaż mniej
Edynburg , UK Online + 1 Więcej Mniej