LLM w porównawczym i europejskim prawie prywatnym

Informacje ogólne

Opis programu

Opis programu

Program ten ma na celu wyposażenie cię w dogłębne zrozumienie podstawowych obszarów prawa prywatnego w dwóch wielkich tradycji prawnych Europy, prawa cywilnego i powszechnego. Oferuje możliwość zdobycia zaawansowanej kwalifikacji, która jest zarówno rygorystyczna pod względem akademickim, jak i profesjonalna.

Opierając się na tradycjach cywilnych i common law, łączy badanie porównawcze kluczowych obszarów prawa prywatnego z dynamiką europejskich inicjatyw harmonizacyjnych. Jest to szczególnie przydatne dla tych, którzy studiowali szereg przedmiotów prawa prywatnego na poziomie licencjackim, choć jest on również otwarty dla tych, których dyplom licencjata prawa połączył inne specjalizacje.

Struktura programu

Program oferuje szeroki zakres tematów, które dotyczą różnych aspektów prawa prywatnego z perspektywy porównawczej i europejskiej, umożliwiając dostosowanie LLM do twoich konkretnych zainteresowań. Kursy prowadzone są przez członków akademickiej społeczności Law School, którzy są ekspertami w tej dziedzinie.

Musisz ukończyć 180 punktów studiów - 60 punktów zostało podjętych w obowiązkowej rozprawie, a pozostałe 120 punktów jest na kursach. Będziesz wybierać minimum 80 punktów z kursów obowiązkowych i do 40 punktów z kursów opcji.

Należy pamiętać, że z powodu nieprzewidzianych okoliczności lub braku popytu na określone kursy, możemy nie być w stanie prowadzić wszystkich kursów zgodnie z ogłoszeniem na początku roku akademickiego.

Wyniki nauki

Program ten ma na celu wyposażyć uczniów w uznawane na poziomie magisterskim szkolenie z zakresu europejskiego prawa prywatnego.

Otrzymasz zaawansowany proces prawniczy umożliwiający identyfikację i interpretację problemów związanych z prawem prywatnym przy użyciu narzędzi analizy porównawczej.

Oprócz prowadzenia szkoleń z zakresu badań prawnych zyskasz zrozumienie głównych wyzwań współczesnego prawa porównawczego, w tym kwestii europejskiej harmonizacji. Program umożliwi również uczniom przejście na doktorat, jeśli sobie tego życzą.

Wymagania wstępne

Minimum 2: 1 z wyróżnieniem na uniwersytecie w Wielkiej Brytanii lub jego międzynarodowym odpowiedniku z mocy prawa.

Weźmiemy również pod uwagę kandydatów z dyplomem w pokrewnej dyscyplinie, która obejmuje odpowiednie wcześniejsze badania.

Wejście do tego programu jest konkurencyjne. Spełnienie minimalnych wymagań do rozważenia nie gwarantuje oferty studiów.

Wymagania w języku angielskim

Wszyscy kandydaci muszą mieć jedną z następujących kwalifikacji jako dowód zdolności do posługiwania się językiem angielskim:

  • studia licencjackie lub magisterskie, które były nauczane i oceniane w języku angielskim w większości anglojęzycznych krajów określonych przez brytyjskie wizy i imigracje

  • IELTS: łącznie 7,0 (co najmniej 6,5 w każdym module)
  • TOEFL-iBT: łącznie 100 (co najmniej 23 w każdym module)
  • PTE (A): łącznie 67 (co najmniej 61 w każdej z sekcji "Umiejętności komunikacyjne")
  • CAE i CPE: łącznie 185 (co najmniej 176 w każdym module)
  • Trinity ISE: ISE III z przełęczą we wszystkich czterech komponentach

Stopnie nauczane i oceniane w języku angielskim nie mogą mieć więcej niż trzy lata na początku programu studiów. Testy językowe nie mogą mieć więcej niż dwa lata na początku twojego programu studiów.

Możliwości zawodowe

Ten program zapewni ci doskonałą podstawę zarówno do badań doktoranckich w rozwijającej się dziedzinie porównawczego i europejskiego prawa prywatnego, jak i praktyki prawnej w ponadnarodowych kancelariach prawnych lub zatrudnienia w organizacjach międzynarodowych.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years.

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years. Pokaż mniej
Edynburg , UK Online + 1 Więcej Mniej