LLM w międzynarodowym prawie dotyczącym praw człowieka

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej uczelni

Opis programu

Przegląd programu

Od 30 lat magister prawa międzynarodowego prawa praw człowieka jest oferowany na Wydziale Prawa. Jest to wspólne przedsięwzięcie Wydziału Prawa i Instytutu Praw Człowieka i Prawa Humanitarnego im. Raoula Wallenberga (RWI). To sprawia, że Twoja edukacja jest wyjątkowa: żaden inny program LL.M nie oferuje wspólnych zasobów prestiżowej szkoły prawniczej i instytucji zajmującej się prawami człowieka zorientowanej na wdrażanie.

Naszym celem jest ćwiczenie Twojej świadomości kontekstowej, przejrzystości analitycznej i umiejętności praktycznych. Zarówno Wydział Prawa Lund University w Lund University i RWI są szanowanymi aktorami edukacyjnymi, a nasi absolwenci odnoszą korzyści z tego, że program studiów magisterskich w Lund cieszy się dużym uznaniem na całym świecie. Kadra programu została dobrana tak, aby zapewnić najwyższe standardy naukowe w badaniach i szkoleniach. Regularnie dodajemy wybitnych naukowców, ekspertów, sędziów z międzynarodowych sądów i trybunałów, dyplomatów i intelektualistów zajmujących się prawami człowieka do listy profesorów zaproszonych do naszych studentów. Znanymi gośćmi Wydziału i RWI byli między innymi Kofi Annan, Shirin Ebadi, Hans Corell, Chris Patten, Rosalyn Higgins i Gro Harlem Brundtland.

Master of Law w międzynarodowym prawie praw człowieka w Lund był jednym z pierwszych programów LL.M ustanowionych specjalnie w celu zapewnienia akademickiego opanowania coraz bardziej złożonego obszaru: międzynarodowego prawa praw człowieka i prawa humanitarnego. Program otworzy drzwi do szerokiej gamy międzynarodowych i krajowych karier w sektorze prawnym.

Struktura programu

Ten program prowadzi do uzyskania tytułu Master of Laws w międzynarodowym prawie praw człowieka (LL.M).

Obowiązkowe kursy
łącznie: 97,5 punktów

  • Prawo międzynarodowe (15 kredytów)
  • Międzynarodowe prawo dotyczące praw człowieka I (15 kredytów)
  • Międzynarodowe prawo dotyczące praw człowieka II (15 kredytów)
  • Prawo humanitarne (7,5 kredytów)
  • Dostęp do sprawiedliwości: kwestie prawne i moralne (15 kredytów)
  • Master's Thesis (30 kredytów)

Przedmioty do wyboru
łącznie: 22,5 punktów

Kursy do wyboru oferowane są w takich dziedzinach, jak prawo migracyjne, prawo pracy, biznes i prawa człowieka, międzynarodowe prawo karne itp.

Perspektywy rozwoju kariery

Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie w organizacjach międzynarodowych, organizacjach pozarządowych, prywatnych kancelariach prawnych, środowiskach akademickich i władzach publicznych. System ONZ lub organizacje regionalne, sądy międzynarodowe lub krajowe, sektor publiczny lub prywatny - będziesz cieszyć się szerokim wyborem. Nasz LL.M dokładnie przygotowuje Cię do wyzwań związanych z Twoim przyszłym zawodem i daje Ci przewagę konkurencyjną nad posiadaczami innych tytułów magisterskich z zakresu praw człowieka.

143055_button_more-information-about-study-opportunities-at-our-school.png

Ostatnia aktualizacja Lis 2020

Informacje o uczelni

Lund is Sweden’s most attractive study destination. The University offers one of the broadest ranges of programmes and courses in Scandinavia, based on cross-disciplinary and cutting-edge research. A ... Czytaj więcej

Lund is Sweden’s most attractive study destination. The University offers one of the broadest ranges of programmes and courses in Scandinavia, based on cross-disciplinary and cutting-edge research. A degree from Lund University is a hallmark of quality both in Sweden and abroad. Pokaż mniej
Lund , Malmö , Helsingborg + 2 Więcej Mniej
Odwiedź witrynę uczelni