Odwiedź strony programu LLM tutaj .

Prawa człowieka są uniwersalne, ale nie wszędzie są rozpoznawane, a nie interpretowane tak samo we wszystkich krajach. W niektórych przypadkach może to pozostawić ofiary i ich prawników w sytuacji, w której muszą wybrać, do którego forum się udać, lub do którego systemu prawnego należy się zwrócić, aby znaleźć swoją sprawiedliwość.

W tym rocznym międzynarodowym programie praw człowieka dotyczącym praw człowieka, zostaniesz przeszkolony w zakresie praw człowieka na poziomie międzynarodowym, ale także w międzynarodowym prawie humanitarnym i innych powiązanych dziedzinach.

Poznasz różne systemy praw człowieka i ich interpretację w ramach tych systemów iw różnych krajach. Nasza misja w nauczaniu koncentruje się nie tylko na przekazywaniu specjalistycznej wiedzy, ale także na zwiększaniu umiejętności akademickich w zakresie badań akademickich oraz umiejętności prezentacji ustnej i pisemnej. Powinno to przygotować studentów do każdej przyszłej kariery zawodowej w międzynarodowym środowisku prawnym związanym z międzynarodowymi prawami człowieka, na przykład w ONZ i innych organizacjach międzynarodowych i pozarządowych. Ponadto uczniowie będą uczyć się w prawdziwie międzynarodowym środowisku, w bardzo tętniącym życiem mieście, które jest niezwykle popularne wśród studentów.

Ten międzynarodowy program LLM na rzecz praw człowieka oferuje szerokie podejście do praw człowieka i dlatego jest specjalistą w najszerszym znaczeniu, obejmującym wszystkie aspekty i otaczające prawa człowieka. Uczestnictwo w programie LLM w każdej dziedzinie prawa międzynarodowego w Holandii, w szczególności, zapewnia, że ​​studenci będą rzeczywiście studiować w prawdziwie międzynarodowym środowisku prawnym; jedne z najważniejszych międzynarodowych instytucji prawnych na świecie znajdują się w Holandii. Obejmuje to Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, Stały Trybunał Arbitrażowy, Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii, Międzynarodowy Trybunał Karny oraz Iran-US Claims Tribunal.

Perspektywy rozwoju kariery

Program LLM w międzynarodowym prawie dotyczącym praw człowieka pomoże absolwentom uzyskać karierę (prawną) w wykonywaniu zadań związanych z prawami człowieka w instytucjach rządowych lub unijnych oraz w ministerstwach, ONZ lub innych organizacjach międzynarodowych, organizacjach pozarządowych (takich jak Amnesty International lub Greenpeace), w międzynarodowym sektorze komercyjnym, przedsiębiorstwach działających w skali międzynarodowej i instytucjach akademickich.

Warunki przyjęcia (ogólne)

 • Podstawowym wymogiem przyjęcia jest uniwersytecki stopień naukowy, uprawniający do wykonywania zawodu w kraju pochodzenia lub oznaczający ukończenie akademickiego etapu edukacji prawniczej (np. LLB)
 • Zapis badań musi odzwierciedlać GPA (średnia ocen) odpowiadająca 7/10 (holenderska skala ocen);
 • Dowód znajomości języka angielskiego (wymagane minimalne wyniki);
 • List motywacyjny;
 • Życiorys;
 • Jeden akademicki punkt odniesienia

Szczegółowe wymagania można znaleźć tutaj .

Terminy składania wniosków (kurs rozpoczyna się 1 września 2019 r.)

 • Studenci UE / EOG: 1 maja 2019 r
 • Studenci spoza UE / EOG: 1 maja 2019 r

Czesne

 • Studenci UE / EOG: 2083 EUR
 • studenci spoza UE / EOG: 14650 EUR
Program prowadzony przez:
 • Język angielski

Zobacz 7 więcej kursów w University of Groningen »

Ostatnia aktualizacja Lipiec 10, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Duration
1 rok
W pełnym wymiarze godzin
Cena
2,083 EUR
- UE, 14.650 EUR. - spoza UE rocznie
Wg lokalizacji
Wg daty