LLM Prawa człowieka

Informacje ogólne

Opis programu

Przegląd

Dzięki innowacyjnym opcjom modułowym ten kurs pozwoli Ci poznać najbardziej ekscytujące pomysły i zmiany w międzynarodowym prawie dotyczącym praw człowieka.

Zostanie zapewnione gruntowne ugruntowanie w zakresie praw człowieka, a także możliwość prowadzenia bardziej specjalistycznych interesów, takich jak prawa gospodarcze i społeczne, prawa biznesowe i prawa człowieka, więzienia i prawa człowieka.

Szkoła Prawa ma szczególną siłę w zakresie praw człowieka. Znaczna część pracowników akademickich ma międzynarodowe uznanie dla swoich badań w tej dziedzinie. Doradzali rządom, współpracowali z różnymi organizacjami międzynarodowymi, w tym z Organizacją Narodów Zjednoczonych i Radą Europy, i połączyli siły z organizacjami pozarządowymi w ich działaniach na rzecz praw człowieka. Ta mieszanka akademickiego wysiłku i praktycznej pracy często trafia do klasy, dzięki czemu można zobaczyć, jak prawo dotyczące praw człowieka może mieć wpływ na ziemię.

Szkoła jest także domem dla Centrum Praw Człowieka, jednej z najbardziej szanowanych akademickich instytucji praw człowieka. Realizuje swoje prace poprzez badania, szkolenia, publikacje i budowanie potencjału, współpracując z rządami, organizacjami międzyrządowymi, naukowcami, studentami i społeczeństwem obywatelskim, a także wdrażając programy w Europie, Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie.

Centrum jest centralnym punktem aktywności studentów w zakresie praw człowieka. Organizuje corocznie międzynarodowe konferencje studenckie i seriale poświęcone prawom człowieka, a także stypendia dla stażystów i możliwości wsparcia w zakresie badań.

Dowiedz się więcej.

Szczegóły kursu

Ukończysz minimum 90 kredytów specjalistycznych modułów opcjonalnych. Pozostałe 30 kredytów można wybrać z pełnego wyboru opcjonalnych modułów dostępnych w programie LLM. Podejmiesz także rozprawę o 60 kredytach.

Wytyczne i wsparcie dotyczące wyboru tematu pracy doktorskiej dotyczącej praw człowieka i projektowania projektu będą świadczone poprzez indywidualne warsztaty i indywidualne wsparcie.

Nauczanie

Uczymy w małych grupach seminariów, gdzie to możliwe, umożliwiając zintegrowane, interaktywne doświadczenie edukacyjne. Zachęca się was i oczekujecie, że będziecie przygotowywać się do seminariów i uczestniczyć w nich, abyście mogli czerpać z nich jak największe korzyści.

Oszacowanie

Będziesz oceniany na podstawie egzaminu lub eseju lub kombinacji obu. Wszystkie oceny mają miejsce pod koniec wiosennego semestru.

Zajęcia praktyczne, wskazówki dotyczące technik egzaminacyjnych, warsztaty zarządzania czasem oraz indywidualne porady dotyczące umiejętności prawnych są oferowane przez cały rok akademicki, aby przygotować Cię do tych ocen.

Wymagania wstępne

2.1 (lub międzynarodowy odpowiednik) z zakresu prawa, nauk humanistycznych lub społecznych

Wymagania w języku angielskim

IELTS: 7.0 (nie mniej niż 7,0 na piśmie, 6,5 na czytanie i 6,0 na mówienie i słuchanie)

Kariera

Nasi absolwenci przenoszą się na szeroką skalę kariery . Wielu z nich przechodzi do zawodu prawnika lub wraca do swojej poprzedniej kariery prawniczej ze specjalistyczną wiedzą i lepszymi perspektywami. Inni z powodzeniem poszukują zatrudnienia w organizacjach międzynarodowych, a także międzynarodowych i lokalnych organizacjach pozarządowych. Ostatnie kierunki studiów to BAE Systems, Clifford Chance, London Stock Exchange i Simmons

Niektórzy absolwenci kontynuują karierę akademicką, przechodząc do naszego programu doktoranckiego . Ci studenci często decydują się pozostać na Uniwersytecie w Nottingham po ukończeniu doktoratu, a wielu pracowników akademickich staje się członkami personelu po ukończeniu studiów magisterskich / magisterskich i doktoranckich z nami.

Dzięki zaawansowanemu stopniowi prawnemu na Uniwersytecie w Nottingham będziesz dobrze przygotowany do realizacji swoich ambicji zawodowych i realizacji swoich celów.

Ostatnia aktualizacja Luty 2019

Informacje o uczelni

Part of one of the world's top universities, the Faculty of Social Sciences offers a diverse range of undergraduate and postgraduate courses across business, economics, education, geography, law, poli ... Czytaj więcej

Part of one of the world's top universities, the Faculty of Social Sciences offers a diverse range of undergraduate and postgraduate courses across business, economics, education, geography, law, politics and international relations, and sociology and social policy. Pokaż mniej