LLM / PGDip / PGCert Prawo i polityka zamówień publicznych

Informacje ogólne

Opis programu

Przegląd

Aby sprostać potrzebie dogłębnego szkolenia w tej dziedzinie, ten wyjątkowy program w niepełnym wymiarze godzin stanowi "złoty standard" dla edukacji w tej dziedzinie.

Wydarzenia ostatnich dwóch dekad sprawiły, że prawo zamówień publicznych jest jedną z najbardziej ekscytujących i szybko rozwijających się dziedzin prawa. Biorąc pod uwagę, w jakim stopniu przepisy prawne regulują obecnie codzienne prowadzenie większości działań związanych z zamówieniami, znajomość prawa zamówień stała się kluczowa dla każdego, kto pracuje w sektorze publicznym.

Ten program jest otwarty dla osób posiadających wykształcenie prawnicze oraz tych, którzy nie wymagają wykształcenia prawniczego. Jest przeznaczony w szczególności do:

 • urzędników ds. zamówień publicznych, których rola wymaga zrozumienia przepisów prawnych
 • decydentów odpowiedzialnych za projektowanie i wdrażanie przepisów prawnych dotyczących zamówień
 • prawników doradzających w zakresie zamówień publicznych
 • osoby starające się podjąć badania lub nauczanie w zakresie zamówień publicznych

Zapewnia dokładne zrozumienie:

 • charakter prawa i proces prawny
 • zasady i przepisy prawa zamówień publicznych
 • stosowanie tych zasad w kluczowych systemach i modelach krajowych i międzynarodowych, w tym UNCITRAL, WTO, Banku Światowym, UE i Wielkiej Brytanii
 • jak wdrożyć najlepsze praktyki w kontekście ram prawnych

Kluczowe fakty

 • Ten innowacyjny program jest prowadzony przez czołowych naukowców ze znanej na całym świecie publicznej grupy zamówień publicznych (PPRG)
 • Otrzymasz szeroki wachlarz materiałów szkoleniowych, składający się ze specjalnie przygotowanych mini-podręczników uzupełnionych dodatkowymi lekturami i samokontrolującymi pytaniami i odpowiedziami
 • Każdy moduł * jest obsługiwany przez dwudniową intensywną sesję nauczania, odbywającą się na Uniwersytecie w Nottingham

* W przypadku metod badań prawnych podejście różni się tym, że istnieje sesja wprowadzająca i sesja poświęcona prowadzeniu badań prawnych (prowadzona równolegle z nauczaniem dla innych modułów), a następnie zakończeniu realizacji modułu.

Czy program wpłynie na Brexit?

Być może zastanawiasz się, czy w wyniku Brexit mogą pojawić się zmiany w treści naszego programu.

Oczywiście bardzo trudno jest przewidzieć, w co zaangażuje się Brexit. Zależy to zasadniczo od tego, jakie umowy handlowe, jeśli w ogóle, negocjują Zjednoczone Królestwo w sprawie wyjazdu z UE. Jeśli chodzi o wpływ na nasz program, wiemy jednak, że:

 1. Niezależnie od wpływu na Wielką Brytanię, zamierzamy kontynuować nauczanie naszych unijnych modułów zamówień po Brexit w taki sam sposób, jak teraz . (Zamierzamy również kontynuować nasze badania w tej dziedzinie). Nie powinno to wpłynąć na potencjalnych studentów spoza Wielkiej Brytanii.
 2. Moduły zamówień publicznych UE pozostaną istotne dla osób w Wielkiej Brytanii do co najmniej połowy 2019 r. - i prawdopodobnie dłużej, ponieważ obecne brytyjskie przepisy oparte na prawie UE prawdopodobnie pozostaną do zakończenia negocjacji zarówno z UE, jak iz innymi stronami WTO. Umowa dotycząca zamówień publicznych (GPA).
 3. Moduły zamówień w UE mogą pozostać trwale istotne dla Zjednoczonego Królestwa, ponieważ bardzo prawdopodobnym wynikiem negocjacji jest umowa handlowa, która obejmuje obecne unijne przepisy dotyczące zamówień.

Jeśli nastąpi jakakolwiek zmiana w przepisach obowiązujących w Wielkiej Brytanii, zamierzamy wprowadzić nowe moduły obejmujące te zasady - i, oczywiście, nasz istniejący moduł dotyczący zamówień w Wielkiej Brytanii będzie nadal szeroko omawiać rozwój wydarzeń w trakcie ich rozwoju!

Jeżeli system brytyjski ulegnie znacznej zmianie, zamierzamy (z zastrzeżeniem ograniczeń IP) udostępnić dowolne nowe materiały modułów brytyjskich bezpłatnie każdemu, kto podjął program w ciągu poprzednich trzech lat , aby mogły one łatwo zaktualizować się do nowego systemu .

Dowiedz się więcej.

Szczegóły kursu

LLM

Program Prawa i Zamówień Publicznych LLM jest oferowany w niepełnym wymiarze godzin, a jego realizacja trwa 24 miesiące. Wymaga to ukończenia ośmiu modułów plus dysertacji.

PGDip

Program PGDip oferowany jest w niepełnym wymiarze godzin, a jego realizacja trwa 21 miesięcy. Wymaga to ukończenia ośmiu modułów. Nie ma rozprawy.

PGCert

Program PGCert oferowany jest w niepełnym wymiarze godzin, a jego realizacja trwa 10-24 miesiące (w zależności od wybranych modułów). Wymaga to ukończenia czterech modułów. Nie ma rozprawy.

Materiały szkoleniowe

Kurs jest głównie realizowany przez uczenie się na odległość i przeznaczony do studiowania w niepełnym wymiarze godzin, aby dopasować się do Twoich zobowiązań. Dla każdego modułu dostarczane są obszerne materiały, w tym podstawowy tekst, studia przypadku, dalsze czytanie i pytania testowe.

Otrzymasz także pakiet lektur podstawowych artykułów naukowych i przepisów dla każdego modułu. Materiał jest dostarczany zarówno w trybie online, jak i w wersji papierowej lub na twardym dysku, a także zapewnia wsparcie akademickie online, a także internetowe forum dyskusyjne dla każdego modułu.

Intensywne sesje szkoleniowe

Każdy moduł obejmuje dwudniową intensywną sesję dydaktyczną, która odbywa się na Uniwersytecie w Nottingham. Daje to możliwość rozwijania zrozumienia poprzez tradycyjne nauczanie "twarzą w twarz" (wykłady, seminaria i warsztaty). Będą one dostarczane głównie przez personel akademicki z University of Nottingham, z kilkoma sesjami przedstawionymi przez wykładowców gościnnych z praktyki zawodowej i instytucji międzynarodowych.

Intensywne sesje szkoleniowe stanowią ważny element programu, przyczyniając się do zapewnienia tej samej wysokiej jakości, co szkolne programy stacjonarne. Zachęcamy do wzięcia udziału, chociaż nie jest to konieczne do uzyskania kwalifikacji.

Wymagania wstępne

2: 1 lub wysokie 2: 2 (lub międzynarodowy odpowiednik); wnioskodawcy z alternatywnymi środowiskami akademickimi rozważali również, czy mają odpowiednie doświadczenie zawodowe i / lub kwalifikacje zawodowe, takie jak MCIPS

Wymagania w języku angielskim

IELTS: 7.0 (z nie mniej niż 7,0 na piśmie, 6,5 na czytanie i 6,0 na mówienie i słuchanie)

Kariera

Nabycie tej podyplomowej kwalifikacji świadczy o wiedzy w tej specjalistycznej dziedzinie regulacji zamówień publicznych, która jest zarówno wysoka, jak i rozprzestrzenia się na całym polu, jak również zaawansowane umiejętności w zakresie prawa dla tych, którzy nie mają wcześniejszego wykształcenia prawniczego.

Zdecydowana większość studentów uczestniczących w programie pracuje już w dziedzinie zamówień publicznych, często w bardzo wysokich kompetencjach, zarówno jako prawnicy (w domu lub w prywatnej praktyce), praktykujący zaopatrzenia w sektorach użyteczności publicznej, konsultanci, decydenci lub (w niektórych przypadkach) dostawców. Dla tych studentów specjalistyczna wiedza i zrozumienie prawa zamówień publicznych uzyskane z programu znacznie zwiększa ich zdolność do wykonywania ich ról, o czym świadczą liczne referencje otrzymane w tym celu.

Uczniowie wykorzystali również swoje kwalifikacje, aby przejść do bardziej zaawansowanych ról w swoich obecnych organizacjach lub innych organizacjach, a także przenieść się do nowych sektorów - na przykład od pracy w unijnym prawie zamówień publicznych do pracy w zamówieniach na rozwój lub od praktyki w zakresie zamówień publicznych. doradztwo - co jest ponownie potwierdzone w opiniach. Wielu studentów zgłasza również, że ich wyniki zawodowe znacznie skorzystały na kontaktach nawiązanych podczas programu z innymi wysokimi specjalistami w tej dziedzinie.

Niektórzy z naszych studentów są nowi w tej dziedzinie i wykorzystali zdobyte kwalifikacje, aby przejść do tej szybko rozwijającej się dziedziny. Niektóre z nich podjęły również program w celu uzyskania kompleksowej wiedzy o przepisach dotyczących zamówień publicznych jako tła do prowadzenia doktoratu w tej dziedzinie lub zdecydowały się podjąć doktorat po ukończeniu studiów.

Ostatnia aktualizacja Luty 2019

Informacje o uczelni

Part of one of the world's top universities, the Faculty of Social Sciences offers a diverse range of undergraduate and postgraduate courses across business, economics, education, geography, law, poli ... Czytaj więcej

Part of one of the world's top universities, the Faculty of Social Sciences offers a diverse range of undergraduate and postgraduate courses across business, economics, education, geography, law, politics and international relations, and sociology and social policy. Pokaż mniej