LLM Advanced Studies w zakresie globalnego i europejskiego prawa pracy

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 10

Opis programu

Wraz z globalizacją gospodarki również prawo pracy stało się przedmiotem globalnym. Kwestie związane z odpowiedzialnością społeczną przedsiębiorstw i godną pracą stają się standardami, które muszą przestrzegać wszystkie firmy i państwa. Istnieją różne zasady i mechanizmy promowania i zapewniania praw pracowniczych, w tym Konwencje MOP, dyrektywy Unii Europejskiej, traktaty dotyczące praw człowieka oraz Wytyczne OECD i ONZ .

Ten program jest wyjątkowy na świecie, ponieważ będziesz uczyć się i porównywać wszystkie te zasady i mechanizmy z perspektywy przede wszystkim prawnej, zwracając uwagę na różnicę między prawem w książkach a prawem w praktyce, a także z uwzględnieniem różnych konteksty gospodarcze, społeczne, polityczne i kulturowe.

Co pociąga ten program mistrza?

Wraz z globalizacją gospodarki również prawo pracy stało się przedmiotem globalnym. Kwestie związane z odpowiedzialnością społeczną przedsiębiorstw i godną pracą stają się standardami, które muszą przestrzegać wszystkie firmy i państwa. Istnieją różne zasady i mechanizmy promowania i zapewniania praw pracowniczych, w tym Konwencje MOP, dyrektywy Unii Europejskiej, traktaty dotyczące praw człowieka oraz Wytyczne OECD i ONZ. Ten program jest wyjątkowy na świecie, ponieważ będziesz uczyć się i porównywać wszystkie te zasady i mechanizmy z perspektywy przede wszystkim prawnej, zwracając uwagę na różnicę między prawem w książkach a prawem w praktyce, a także z uwzględnieniem różnych konteksty gospodarcze, społeczne, polityczne i kulturowe.

Dlaczego warto studiować globalne i europejskie prawo pracy na Leiden University w Leiden University ?

Jako student globalnego i europejskiego programu prawa pracy zyskasz:

 • Unikatowy na świecie: program jest jedynym na świecie, który łączy zarówno globalne, jak i europejskie prawo pracy, z elementem porównawczym oferującym stopień prawny (LL.M.).
 • Środowisko międzynarodowe: Oprócz globalnego i europejskiego ukierunkowania programu nauczania, wyjątkowa mieszanka studentów i instruktorów reprezentujących wszystkie kontynenty sprawia, że nasz program jest prawdziwie globalnym doświadczeniem.
 • Instruktorzy-eksperci: pracownicy naukowi są znanymi ekspertami prawnymi w zakresie globalnego i europejskiego prawa pracy. Będziesz także kontaktować się z wybitnymi wykładowcami gościnnymi z organizacji międzynarodowych, w tym MOP, UE, ONZ i OECD, a także ze związkami zawodowymi, pracodawcami (organizacjami) i organizacjami pozarządowymi.

Czy globalne i europejskie prawo pracy jest dla Ciebie odpowiednim programem?

Czy Godna praca na całym świecie jest dla Ciebie tematem? Czy interesuje Cię społeczna odpowiedzialność biznesu oraz międzynarodowe i europejskie prawa pracownicze? Co powiesz na egzekwowanie tych praw? Martwisz się o pracę dzieci, pracę przymusową, równe traktowanie i prawa związków zawodowych? Martwisz się przyszłością pracy w erze digitalizacji? To jest program dla ciebie.

Aby być dobrze dopasowanym do tego programu, należy zastosować jedną z następujących czynności:

 • jesteś prawnikiem
 • masz pełne wykształcenie prawnicze (oferujące dostęp do praktyki prawnej) lub
 • masz stopień na równoważnym poziomie w innej dyscyplinie, z odpowiednim doświadczeniem lub znajomością prawa
 • masz podstawową wiedzę z zakresu prawa pracy lub prawa europejskiego

Warunki przyjęć

Aby kwalifikować się do globalnego i europejskiego prawa pracy na Leiden University w Leiden University , musisz spełnić następujące wymagania wstępne.

Wymagania akademickie
 • posiadać pełny stopień naukowy prawa oferujący dostęp do praktyki prawnej w kraju, w którym został uzyskany, lub równoważny stopień z uznanej uczelni wyższej; lub stopień na równoważnym poziomie w innej dyscyplinie z wystarczającym doświadczeniem prawniczym;
 • posiadać dowody doskonałych wyników w nauce, zilustrowane za pomocą transkrypcji akademickiej;
 • posiadać wystarczające wykształcenie akademickie w dziedzinie prawa pracy lub prawa europejskiego.
Wymagania językowe
 • potwierdzona znajomość języka angielskiego, wykazana za pomocą testu TOEFL (ogólny wynik 100 w Internecie) lub testu IELTS (ogólny wynik 7,0) lub certyfikatu Cambridge English Proficiency (CPE), potwierdzonego odpowiednim testem, czasami uzupełnianym przez wywiad telefoniczny.
 • oprócz wyżej wspomnianych ogólnych wyników testu z języka angielskiego, dla wszystkich podsekcji wymagane są minimalne wyniki w zakresie IELTS 6.0 (TOEFL 20).

Ten wymóg nie ma zastosowania, jeśli masz:

 • ukończył edukację w Kanadzie (oprócz Quebecu), USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Nowej Zelandii lub Australii lub
 • międzynarodowa matura.
Presesyjny kurs języka angielskiego

Kandydaci mogą zostać zaproszeni na jednomiesięczny przedsesyjny kurs języka angielskiego przed wejściem, jeśli mają następujące wyniki testu z języka angielskiego - zawsze według uznania komisji rekrutacyjnej programu:

 • Ogólny wynik w języku angielskim IELTS 6.5 (TOEFL 90) - bez wyników w zespole niższych niż IELTS 5.5 (TOEFL 17)
 • Wystarczający ogólny wynik w języku angielskim, ale jeden lub więcej punktów w IELTS 5.5 (TOEFL 17)
Wymagania specyficzne dla programu
 • Spełnienie wymagań przyjęcia niekoniecznie gwarantuje ofertę przyjęcia. Studenci wybierani są na podstawie ogólnej zasługi.
 • Jako student spoza UE / EOG możesz wybrać wyłącznie stacjonarne stacjonarne (lub opcję kształcenia mieszanego, która jest dostępna dla studentów prawa lotniczego i kosmicznego), ale nie opcję stacjonarną.
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national an ... Czytaj więcej

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national and international challenges facing modern society. Together with academics and fellow students from all over the world, you will actively address these challenges. We keep an open mind, do not shy away from difficult discussions and allow one another the space to disagree. We expect the same active, open-minded and critical attitude from you. We challenge you to look beyond your own boundaries. Leiden University welcomes anyone who wants to achieve their full potential. Our modest community size in the historical cities of Leiden and The Hague creates a highly personal and committed atmosphere. Together, we map out a learning path that suits you and your ambitions. You will also be encouraged to conduct research in cooperation with eminent and enthusiastic scholars. The knowledge and skills you develop here will benefit you for the rest of your life, regardless of the career path you choose! Pokaż mniej
Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Haga , Haga , Haga , Haga + 9 Więcej Mniej