STL's LL.M. Program

LL.M. studenci zdobędą głęboką wiedzę i zrozumienie chińskiego i zachodniego prawa i tradycji prawnych, a także praktyczne umiejętności niezbędne do sukcesu międzykulturowego. LL.M. absolwenci PKU STL przejdą do wybitnych karier zawodowych w sektorze prywatnym, sektorze publicznym, działaniach prawnych w interesie publicznym oraz akademiach prawnych na całym świecie.

Uniwersytet Pekiński

The Times of Higher Education 2018 nazwał PKU uniwersytetem numer 1 w Chinach, uniwersytetem numer 2 w całej Azji i 27 najbardziej uznanym akademickim uniwersytetem na świecie.

Studenci, wydziały i kariery

Czołowi uczniowie z całego świata rywalizują o przyjęcie do STL. Wielonarodowy wydział prawniczy obejmuje światowej sławy uczonych i praktyków z Chin, USA, UE i innych krajów. Absolwenci STL są bardzo poszukiwani na stanowiska w wiodących wielonarodowych firmach prawniczych i korporacjach, wiodących chińskich kancelariach prawnych i korporacjach, dużych przedsiębiorstwach państwowych i wiodących międzynarodowych organizacjach pozarządowych.

Najnowocześniejszy program nauczania

Programy nauczania STL kładą nacisk na umiejętności i wiedzę prawniczą na miarę XXI wieku: (i) ponadnarodowe prawo i praktyka, (ii) kompetencje międzykulturowe oraz (iii) zawodowe obowiązki prawników w tych kontekstach. Żadna szkoła prawnicza nigdzie lepiej nie wyposaża absolwentów do pracy w sektorze prywatnym, publicznym lub w interesie publicznym związanych z Chinami, Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią lub narodami Brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

Światowi liderzy

Absolwenci STL będą w wyjątkowy sposób wyposażeni w przywództwo w dzisiejszym wzajemnie połączonym świecie, z głęboką wiedzą i zrozumieniem chińskiego i zachodniego prawa i tradycji prawnych oraz z praktycznymi umiejętnościami niezbędnymi do osiągnięcia sukcesu międzykulturowego i transgranicznego.

Shenzhen-A Dynamic City

STL znajduje się w południowym mieście Shenzhen. Szybko rozwijająca się metropolia licząca 12 milionów ludzi, Shenzhen stale rośnie, odkąd została ustanowiona jako pierwsza specjalna strefa ekonomiczna w Chinach w 1979 roku. Teraz Shenzhen jest nie tylko ważnym ośrodkiem najludniejszej prowincji Chin, Guangdong, ale także rynkiem lider w Chinach i wyjątkowy obszar, w którym wielkie systemy prawne na świecie łączą się i wpływają na działania transgraniczne. Miasto jest biuletynem dla biotechnologii, logistyki i nowych gałęzi przemysłu energetycznego, a wiodące firmy, takie jak Huawei i Tencent, mają tu swoje siedziby. Na arenie światowej, Shenzhen również ma swój znak; w 2008 roku został nazwany UNESCO City of Design, aw 2011 roku był gospodarzem 26. Letniej Uniwersjady.

Geograficznie i ekonomicznie Shenzhen jest również ściśle zintegrowany z Hongkongiem, z którym dzieli granicę. Rozbudowane opcje transportu publicznego łączą oba miasta - od centrum miasta można odwiedzić Hongkong autobusem, metrem i promem. Przy łącznym PKB przekraczającym 650 miliardów dolarów region Shenzhen-Hongkong jest jednym z największych obszarów metropolitalnych na świecie.

Struktura programu

Podobnie jak LL.M. programy oferowane przez najlepsze amerykańskie szkoły prawnicze, PKU STL's LL.M. Program dla studentów zagranicznych będzie składał się z jednego roku do dwóch lat studiów w pełnym wymiarze godzin. Program nauczania zostanie zaprojektowany w celu podkreślenia umiejętności i wiedzy w XXI wieku: (i) ponadnarodowe prawo i praktyka; (ii) kompetencje międzykulturowe; oraz (3) zawodowe obowiązki prawników w tych kontekstach. Specjalistyczne oferty w chińskiej historii prawniczej i prawa pozwolą studentom na dogłębne zrozumienie tradycji kulturowych i współczesnych wydarzeń w Chinach.

LL.M. absolwenci wyłonią się z programu jako prawnicy specjalnie wyposażeni do przywództwa w dzisiejszym wzajemnie połączonym świecie, z głęboką wiedzą i zrozumieniem chińskiego i zachodniego prawa i tradycji prawnych oraz z praktycznymi umiejętnościami niezbędnymi do osiągnięcia sukcesu międzykulturowego. Program nauczania jest najbardziej zróżnicowanym i obszernym anglojęzycznym programem zajęć w Chinach z ponad 60 anglojęzycznymi kursami obejmującymi szeroki zakres przedmiotów, od prawa międzynarodowego i porównawczego, przez prawo amerykańskie do chińskiego; kursy obejmują złożone transnarodowe transakcje biznesowe i rozwiązywanie sporów, a także prawo chińskie, system prawny i historię prawną. LL.M. absolwenci PKU STL przejdą do wybitnych karier zawodowych w sektorze prywatnym, sektorze publicznym, działaniach prawnych w interesie publicznym oraz akademiach prawnych na całym świecie.

Aby zdobyć LL.M. stopień, kandydaci muszą:

 • przebywają w rezydencji przez co najmniej trzy pełne kwatery akademickie;
 • zdobyć minimum 36 punktów (około 12 kursów);
 • wypełnić pracę dyplomową lub merytoryczną pracę naukową pod kierunkiem superwizora na wybrany temat, zdać obronę pracy magisterskiej;

Jak się zgłosić

Kandydaci zazwyczaj powinni mieć stopień naukowy (np. JD, JM lub LL.B.) lub w inny sposób posiadać licencję na wykonywanie zawodu prawnika w ich jurysdykcji krajowej. Przyjmujemy również zgłoszenia od studentów obecnie zapisanych na studia prawnicze pierwszego stopnia, którzy chcą zdobyć kredyty w ramach STL LL.M. stopień jednocześnie. Na przykład studenci prawa amerykańskiego są uprawnieni do przeniesienia pewnej liczby kredytów uzyskanych za granicą w kierunku swoich stopni JD; kredyty uzyskane w STL LL.M. w związku z tym program może kwalifikować się do jednoczesnego składania wniosków zarówno w odniesieniu do LL.M USJD, jak i STL.

Kandydaci, których językiem ojczystym nie jest angielski, lub którzy nie mają wykształcenia policealnego przeprowadzonego w całości w języku angielskim, muszą przedstawić dowody znajomości języka angielskiego. Program wymaga minimum 92 punktów w TOEFL IBT lub 6,5 w IELTS z 7,0 w pisaniu IELTS.

Procedury aplikacyjne

 1. Proszę złożyć wniosek, przesyłając kompletny wniosek pocztą elektroniczną do 31 marca 2018 r.
 2. Po przesłaniu wniosku drogą elektroniczną, wydrukuj wypełniony formularz i wyślij go pocztą do naszego kampusu wraz z dokumentami towarzyszącymi wymienionymi poniżej.

Lista kontrolna aplikacji

Wnioskodawcy muszą złożyć wymienione poniżej materiały. Wnioski będą rozpatrywane tylko po otrzymaniu wszystkich materiałów. Wszystkie dokumenty powinny być napisane w języku angielskim. Jeżeli dokumenty nie są w języku angielskim, musi im towarzyszyć notarialnie przetłumaczone tłumaczenie na język angielski.

 1. Formularz aplikacyjny na Peking University School of Transnational Law .
 2. Osobiste oświadczenie: Prześlij osobiste oświadczenie wyjaśniające powody, dla których prowadzisz LL.M. stopnia i jak stopień pomoże ci w rozwijaniu twoich planów i celów. (700 do 1000 słów)
 3. Dokumentacja akademicka: oficjalne stenogramy wszystkich instytucji studiów licencjackich i magisterskich oraz oficjalne dyplomy ukończenia studiów (oryginalne lub notarialne dokumenty z tłumaczeniem na język angielski, jeśli dokumenty nie są w języku angielskim).
 4. CV lub curriculum vitae
 5. Listy rekomendacji: co najmniej dwa podpisane listy polecające od profesorów, pracodawców lub innych osób znających twoje kwalifikacje akademickie i zawodowe. (oryginalny)
 6. Dowód znajomości języka angielskiego: Jedna kserokopia wyników egzaminu TOEFL lub egzaminu IELTS (chyba, że ​​jesteś native speakerem języka angielskiego lub masz stopień naukowy z instytucji policealnej całkowicie prowadzonej w języku angielskim).
 7. Kopia paszportu lub karty identyfikacyjnej.

Uwaga: wszystkie materiały aplikacyjne muszą zostać dostarczone przed 31 marca 2018 roku.

Opłata za zgłoszenie

Wnioski otrzymane przed 1 marca 2018 r. Nie wymagają opłaty. Wszystkie inne aplikacje wymagają opłaty w wysokości 800 RMB, które mogą zostać uchylone według uznania szkoły prawniczej w zakresie potrzeb finansowych.

Wnioskodawcy powinni przesłać pakiet aplikacji do:

Rekrutacja na stanowisko magistra prawa, sala B103, Peking University School of Transnational Law , University Town, Nanshan District Shenzhen 518055, Chiny

Termin składania aplikacji

Uwaga: wszystkie materiały aplikacyjne muszą zostać dostarczone przed 31 marca 2018 roku.

Decyzje o przyjęciu

Komisja rekrutacyjna podejmie decyzje zgodnie z materiałami kandydatów po ich zatwierdzeniu przez Uniwersytet Pekiński. Oficjalne pismo o przyjęciu zostanie wysłane do czerwca 2018 r.

Noclegi i usługi

Większość studentów z zagranicy decyduje się mieszkać na naszym pięknym kampusie i cieszyć się społecznością, restauracją i możliwościami sportowymi, a także bliskością budynku szkoły prawniczej. Pokoje jedno- i dwuosobowe są dostępne na terenie kampusu. Studenci mogą również zdecydować się na życie poza kampusem.

Czesne i koszty

Opłata za czesne dla STL LL.M. program wynosi 176 000 CNY na okres jednego lub dwóch lat. Koszt zakwaterowania wynosi 12 000 CNY za pokój jednoosobowy z prywatną wanną przez rok. TL zobowiązuje się udostępnić program wykwalifikowanym kandydatom i istnieje ograniczona liczba międzynarodowych stypendiów. Zachęca się również kandydatów do rozważenia stypendiów, do których mają kwalifikacje.

Stypendia

STL zobowiązuje się udostępnić program wykwalifikowanym kandydatom i istnieje ograniczona liczba międzynarodowych stypendiów i częściowych stypendiów i innych nagród finansowych dostępnych dla wybranych kandydatów. Zachęca się również kandydatów do rozważenia stypendiów, do których mają kwalifikacje.

Stypendia od rządu chińskiego

Stypendia chińskiego rządu są również dostępne dla studentów z zagranicy.

Program prowadzony przez:
 • Język angielski

Zobacz 1 więcej kursów w Peking University School of Transnational Law »

Ostatnia aktualizacja Maj 15, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2020
Duration
1 - 2 lat
W pełnym wymiarze godzin
Cena
176,000 CNY
Koszt życia w Chinach jest niski
Deadline
Mar 31, 2020
Please note: all the Application Materials must be received before the March 31, 2020 deadline.
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2020
Data końcowa
Maj 1, 2022
Termin nadsyłania zgłoszeń
Mar 31, 2020
Please note: all the Application Materials must be received before the March 31, 2020 deadline.

Sie 2020

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Mar 31, 2020
Please note: all the Application Materials must be received before the March 31, 2020 deadline.
Data końcowa
Maj 1, 2022