LLM (Master of Laws)

Informacje ogólne

Opis programu

STL's LL.M. Program

LL.M. studenci zdobędą głęboką wiedzę i zrozumienie chińskiego i zachodniego prawa i tradycji prawnych, a także praktyczne umiejętności niezbędne do sukcesu międzykulturowego. LL.M. absolwenci PKU STL przejdą do wybitnych karier zawodowych w sektorze prywatnym, sektorze publicznym, działaniach prawnych w interesie publicznym oraz akademiach prawnych na całym świecie.

Uniwersytet Pekiński

Peking University to najstarszy uniwersytet w Chinach i jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na Ziemi. Rankingi uniwersytetów QS World w 2019 roku umieściły PKU na pierwszym miejscu w Chinach pod względem studiowania prawa i na 30. najbardziej znanym akademickim uniwersytecie na świecie. The Times of Higher Education 2019 umieścił PKU na 3. miejscu w całej Azji i na 31. miejscu na świecie.

Studenci, wydziały i kariery

Czołowi uczniowie z całego świata rywalizują o przyjęcie do STL. Wielonarodowy wydział prawniczy obejmuje światowej sławy uczonych i praktyków z Chin, USA, UE i innych krajów. Absolwenci STL są bardzo poszukiwani na stanowiska w wiodących wielonarodowych firmach prawniczych i korporacjach, wiodących chińskich kancelariach prawnych i korporacjach, dużych przedsiębiorstwach państwowych i wiodących międzynarodowych organizacjach pozarządowych.

Najnowocześniejszy program nauczania

Programy nauczania STL kładą nacisk na umiejętności i wiedzę prawniczą na miarę XXI wieku: (i) ponadnarodowe prawo i praktyka, (ii) kompetencje międzykulturowe oraz (iii) zawodowe obowiązki prawników w tych kontekstach. Żadna szkoła prawnicza nigdzie lepiej nie wyposaża absolwentów do pracy w sektorze prywatnym, publicznym lub w interesie publicznym związanych z Chinami, Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią lub narodami Brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

Światowi liderzy

Absolwenci STL będą w wyjątkowy sposób wyposażeni w przywództwo w dzisiejszym wzajemnie połączonym świecie, z głęboką wiedzą i zrozumieniem chińskiego i zachodniego prawa i tradycji prawnych oraz z praktycznymi umiejętnościami niezbędnymi do osiągnięcia sukcesu międzykulturowego i transgranicznego.

Shenzhen-A Dynamic City

STL znajduje się w południowym mieście Shenzhen. Szybko rozwijająca się metropolia licząca 12 milionów ludzi, Shenzhen stale rośnie, odkąd została ustanowiona jako pierwsza specjalna strefa ekonomiczna w Chinach w 1979 roku. Teraz Shenzhen jest nie tylko ważnym ośrodkiem najludniejszej prowincji Chin, Guangdong, ale także rynkiem lider w Chinach i wyjątkowy obszar, w którym wielkie systemy prawne na świecie łączą się i wpływają na działania transgraniczne. Miasto jest biuletynem dla biotechnologii, logistyki i nowych gałęzi przemysłu energetycznego, a wiodące firmy, takie jak Huawei i Tencent, mają tu swoje siedziby. Na arenie światowej, Shenzhen również ma swój znak; w 2008 roku został nazwany UNESCO City of Design, aw 2011 roku był gospodarzem 26. Letniej Uniwersjady.

Geograficznie i ekonomicznie Shenzhen jest również ściśle zintegrowany z Hongkongiem, z którym dzieli granicę. Rozbudowane opcje transportu publicznego łączą oba miasta - od centrum miasta można odwiedzić Hongkong autobusem, metrem i promem. Przy łącznym PKB przekraczającym 650 miliardów dolarów region Shenzhen-Hongkong jest jednym z największych obszarów metropolitalnych na świecie.

Struktura programu

Podobnie jak LL.M. programy oferowane przez najlepsze amerykańskie szkoły prawnicze, PKU STL's LL.M. Program dla studentów zagranicznych będzie składał się z jednego roku do dwóch lat studiów w pełnym wymiarze godzin. Program nauczania zostanie zaprojektowany w celu podkreślenia umiejętności i wiedzy w XXI wieku: (i) ponadnarodowe prawo i praktyka; (ii) kompetencje międzykulturowe; oraz (3) zawodowe obowiązki prawników w tych kontekstach. Specjalistyczne oferty w chińskiej historii prawniczej i prawa pozwolą studentom na dogłębne zrozumienie tradycji kulturowych i współczesnych wydarzeń w Chinach.

LL.M. absolwenci wyłonią się z programu jako prawnicy specjalnie wyposażeni do przywództwa w dzisiejszym wzajemnie połączonym świecie, z głęboką wiedzą i zrozumieniem chińskiego i zachodniego prawa i tradycji prawnych oraz z praktycznymi umiejętnościami niezbędnymi do osiągnięcia sukcesu międzykulturowego. Program nauczania jest najbardziej zróżnicowanym i obszernym anglojęzycznym programem zajęć w Chinach z ponad 60 anglojęzycznymi kursami obejmującymi szeroki zakres przedmiotów, od prawa międzynarodowego i porównawczego, przez prawo amerykańskie do chińskiego; kursy obejmują złożone transnarodowe transakcje biznesowe i rozwiązywanie sporów, a także prawo chińskie, system prawny i historię prawną. LL.M. absolwenci PKU STL przejdą do wybitnych karier zawodowych w sektorze prywatnym, sektorze publicznym, działaniach prawnych w interesie publicznym oraz akademiach prawnych na całym świecie.

Aby zdobyć LL.M. stopień, kandydaci muszą:

 • przebywają w rezydencji przez co najmniej trzy pełne kwatery akademickie;
 • zdobyć minimum 36 punktów (około 12 kursów);
 • wypełnić pracę dyplomową lub merytoryczną pracę naukową pod kierunkiem superwizora na wybrany temat, zdać obronę pracy magisterskiej;

Jak się zgłosić

Kandydaci zazwyczaj powinni mieć stopień naukowy (np. JD, JM lub LL.B.) lub w inny sposób posiadać licencję na wykonywanie zawodu prawnika w ich jurysdykcji krajowej. Przyjmujemy również zgłoszenia od studentów obecnie zapisanych na studia prawnicze pierwszego stopnia, którzy chcą zdobyć kredyty w ramach STL LL.M. stopień jednocześnie. Na przykład studenci prawa amerykańskiego są uprawnieni do przeniesienia pewnej liczby kredytów uzyskanych za granicą w kierunku swoich stopni JD; kredyty uzyskane w STL LL.M. w związku z tym program może kwalifikować się do jednoczesnego składania wniosków zarówno w odniesieniu do LL.M USJD, jak i STL.

Kandydaci, których językiem ojczystym nie jest angielski, lub którzy nie mają wykształcenia policealnego przeprowadzonego w całości w języku angielskim, muszą przedstawić dowody znajomości języka angielskiego. Program wymaga minimum 92 punktów w TOEFL IBT lub 6,5 w IELTS z 7,0 w pisaniu IELTS.

Procedury aplikacyjne

 1. Proszę wypełnić formularz zgłoszeniowy on-line i przesłać inne wymagane materiały aplikacyjne na portal aplikacji Uniwersytetu Pekińskiego pod adresem studyatpku.com/member/login .do , odwołując się do Instrukcji aplikacji online, która zawiera instrukcje krok po kroku z zrzuty ekranu, aby uniknąć nieporozumień. Należy również pamiętać o wymaganych formatach i rozmiarach plików przed przesłaniem materiałów aplikacyjnych.
 2. Proszę wysłać wiadomość e-mail do STL na adres llm@stl.pku.edu.cn i na adres coleagar@stl.pku.edu.cn, wskazując, że wniosek został złożony online.
 3. Proszę przesłać śledzoną metodą dostawy, która daje potwierdzenie odbioru, kopie oryginalnej dokumentacji wraz z wszelkimi zapieczętowanymi listami.

Lista kontrolna aplikacji

Wnioskodawcy muszą złożyć wymienione poniżej materiały. Wnioski będą rozpatrywane tylko po otrzymaniu wszystkich materiałów. Wszystkie dokumenty powinny być napisane w języku angielskim. Jeżeli dokumenty nie są w języku angielskim, musi im towarzyszyć notarialnie przetłumaczone tłumaczenie na język angielski.

 1. Formularz aplikacyjny na Peking University School of Transnational Law .
 2. Osobiste oświadczenie: Prześlij osobiste oświadczenie wyjaśniające powody, dla których prowadzisz LL.M. stopnia i jak stopień pomoże ci w rozwijaniu twoich planów i celów. (700 do 1000 słów)
 3. Dokumentacja akademicka: oficjalne stenogramy wszystkich instytucji studiów licencjackich i magisterskich oraz oficjalne dyplomy ukończenia studiów (oryginalne lub notarialne dokumenty z tłumaczeniem na język angielski, jeśli dokumenty nie są w języku angielskim).
 4. Resume lub Curriculum Vitae.
 5. Listy rekomendacji: co najmniej dwa podpisane listy polecające od profesorów, pracodawców lub innych osób znających twoje kwalifikacje akademickie i zawodowe. (oryginalny)
 6. Dowód znajomości języka angielskiego: Jedna kserokopia wyników egzaminu TOEFL lub egzaminu IELTS (chyba, że ​​jesteś native speakerem języka angielskiego lub masz stopień naukowy z instytucji policealnej całkowicie prowadzonej w języku angielskim).
 7. Kopia paszportu lub karty identyfikacyjnej.

Uwaga: wszystkie materiały aplikacyjne należy otrzymać przed terminem 31 marca.

Opłata za zgłoszenie

Wnioski otrzymane przed 1 marca nie wymagają opłaty. Wszystkie pozostałe aplikacje wymagają opłaty w wysokości 800 RMB, którą można odstąpić według uznania szkoły prawniczej z uwagi na potrzeby finansowe.

Wnioskodawcy powinni przesłać pakiet aplikacji do:

Rekrutacja na stanowisko magistra prawa, sala B103, Peking University School of Transnational Law , University Town, Nanshan District Shenzhen 518055, Chiny

Termin składania aplikacji

Uwaga: wszystkie materiały aplikacyjne należy otrzymać przed terminem 31 marca.

Decyzje o przyjęciu

Komitet rekrutacyjny podejmie decyzje zgodnie z materiałami wnioskodawców po zatwierdzeniu przez Uniwersytet Pekiński. Oficjalny list przyjęć zostanie wysłany do czerwca.

Noclegi i usługi

Większość studentów z zagranicy decyduje się mieszkać na naszym pięknym kampusie i cieszyć się społecznością, restauracją i możliwościami sportowymi, a także bliskością budynku szkoły prawniczej. Pokoje jedno- i dwuosobowe są dostępne na terenie kampusu. Studenci mogą również zdecydować się na życie poza kampusem.

Czesne i koszty

Opłata za czesne dla STL LL.M. program wynosi 176 000 CNY na okres jednego lub dwóch lat. Koszt zakwaterowania wynosi 12 000 CNY za pokój jednoosobowy z prywatną wanną przez rok. TL zobowiązuje się udostępnić program wykwalifikowanym kandydatom i istnieje ograniczona liczba międzynarodowych stypendiów. Zachęca się również kandydatów do rozważenia stypendiów, do których mają kwalifikacje.

Stypendia

STL zobowiązuje się udostępnić program wykwalifikowanym kandydatom i istnieje ograniczona liczba międzynarodowych stypendiów i częściowych stypendiów i innych nagród finansowych dostępnych dla wybranych kandydatów. Zachęca się również kandydatów do rozważenia stypendiów, do których mają kwalifikacje.

Stypendia od rządu chińskiego

Stypendia chińskiego rządu są również dostępne dla studentów z zagranicy.

Ostatnia aktualizacja Sie 2019

Informacje o uczelni

About STL Peking University School of Transnational Law (“STL”) is unique in China and unique in the world, offering an American-style J.D. degree completely in English, alongside a Chinese J.M. degre ... Czytaj więcej

About STL Peking University School of Transnational Law (“STL”) is unique in China and unique in the world, offering an American-style J.D. degree completely in English, alongside a Chinese J.M. degree. Both curriculums are rich in courses emphasizing transnational law and practice, Chinese law and legal traditions, and other cutting-edge courses designed to equip STL graduates of all nationalities for leadership in the 21st century. Pokaż mniej