LLB w prawie

Informacje ogólne

Opis programu

Przegląd

Jeśli planujesz karierę w zawodzie prawnika, nasz stopień LLB zapewnia dobrze zaokrąglone kwalifikacje, które mogą być pierwszym krokiem do zostania adwokatem szkockim lub wstąpieniem do innych prestiżowych sektorów.

University of Stirling LLB oferuje dogłębną wiedzę i zrozumienie zasad prawnych, teorii, instytucji i zasad - a także szerszy kontekst społeczny i polityczny, w którym działa prawo. Będziesz czerpał korzyści z wiedzy naszych doświadczonych nauczycieli, których własne badania dotyczące zawodów prawniczych są szeroko publikowane i wracają do programu LLB. Możesz także mieć pewność, że wszystko, czego się uczysz, jest zgodne z najwyższymi standardami zawodowymi, ponieważ nasze LLB Hons jest akredytowane zarówno przez Law Society of Scotland, jak i Wydział Adwokacki.

Wycieczki terenowe dają możliwość poznania, jak sądy funkcjonują w praktyce, a opcjonalne umieszczenie w organizacji prawnej zapewni ci pełne zrozumienie, jak wygląda życie zawodowe. Nasi absolwenci LLB przeszli na szeroką gamę udanych karier, a nasz LLB jest rygorystycznym stopniem, który rozwija ważne umiejętności intelektualne i osobiste. Dlatego nasi absolwenci są atrakcyjni dla pracodawców zarówno w zawodzie prawnika, jak i poza nim.

Najważniejsze powody, dla których warto uczyć się u nas

# 1 Akredytowane przez Law Society of Scotland i Wydział Adwokatów - profesjonalne organizacje prawników szkockich

# 2 Zapoznaj pracowników i kolegów szybko w małej, przyjaznej szkole prawniczej

# 3 Zarabiaj na LLB z tym kursem lub przez dwa lata z naszym Accelerated Graduate LLB

Profesjonalna akredytacja

Stirling LLB jest akredytowany przez Law Society of Scotland i Wydział Adwokatów, które są organami zawodowymi prawników szkockich.

Faculty of Advocates logo

Szczegóły kursu

Główne cele LLB to:

 • zapewniają znaczną dogłębną wiedzę i zrozumienie:
  • zasady, pojęcia, wartości i zasady materialne szkockiego systemu prawnego.
  • szerszy kontekst, w którym działa szkocki system prawny.
  • główne instytucje prawne i procedury szkockiego systemu prawnego.
 • rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów i badań prawnych, a także bardziej uniwersalne umiejętności intelektualne, które są wartościowe w praktyce prawa i szerokiej gamie karier.
 • zapewnić dogłębną wiedzę i zrozumienie potrzebne do przejścia do dalszych studiów prawniczych i kariery radcy prawnego lub w dziedzinach interdyscyplinarnych z udziałem prawa.
 • zapewnić absolwentom wiedzę, zrozumienie i umiejętności, które przyniosą im dodatkowe korzyści dla osób, dla szkockiego zawodu prawniczego i dla społeczeństwa jako całości.

Nauczanie

Nauczanie odbywa się za pośrednictwem wykładów i seminariów. Podejmiesz także niezależne badania nadzorowane przez członka personelu, przedstawiające rozprawę na temat prawny według własnego wyboru w ostatnim roku.

Oszacowanie

Ocena odbywa się na podstawie egzaminu i zajęć.

Oferty pracy

Popularną cechą naszego kursu LLB jest możliwość studiowania modułu praktyk zawodowych w roku 3. Zostaniesz umieszczony w prestiżowej praktyce prawniczej lub organizacji związanej z prawem, co da ci możliwość powiązania nauki z praktyką i myślą o działaniu.

Studiować za granicą

Jako student University of Stirling będziesz miał okazję poszerzyć swoje horyzonty i uczyć się za granicą dzięki naszym dobrze rozwiniętym kontaktom z kilkoma międzynarodowymi uniwersytetami.

Dowiedz się więcej o studiowaniu za granicą.

Kontakt

Tikus Little, Wydział Humanistyczno-Humanistyczny

44 (0) 1786 466416

talittle@stir.ac.uk

Opłaty - 2018/2019

 • Studenci z zagranicy (spoza UE) 12 240,00 GBP
 • Uczniowie szkockich i unijnych 1.820 funtów
 • Studenci z całej Wielkiej Brytanii wynoszą 9,250 £
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society.

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society. Pokaż mniej