LLB (z wyróżnieniem) w prawie

Informacje ogólne

Opis programu

Najlepszym przygotowaniem do zawodu prawnika jest myślenie jak prawnik od samego początku. Nasze podejście oparte na praktyce oznacza, że nauczysz się rozumieć prawo w kontekście codziennego życia i praktyki prawnej i zastosujesz swoją naukę na wiele sposobów.

Ten stopień naukowy został zaprojektowany przez doświadczonych naukowców i praktyków, przy udziale naszego znanego na całym świecie Centrum Praw Człowieka i Sprawiedliwości Społecznej w Crucible. Został zaprojektowany specjalnie z myślą o rozwoju kariery.

Przez cały stopień będziesz współpracować z praktykami z sektora prawnego. Zdobędziesz praktyczne doświadczenie we wdrażaniu prawa dzięki naszym działaniom pro bono w Biurze Porad Obywatelskich i będziesz mieć możliwość pójścia na praktyki.

Od samego początku będziesz zachęcany do angażowania się w kwestie prawne i refleksji na temat tego, czego się uczysz, jako integralnej części swojego doświadczenia. Duża część czasu będzie spędzana na pracy twarzą w twarz z nauczycielami i rozwijaniu zrozumienia zagadnień prawnych, w szczególności podstawowych umiejętności i kompetencji, które powinni posiadać prawnicy. Według National Student Survey 2019, Roehampton Law School zajmuje pierwsze miejsce w branży pod względem wsparcia akademickiego.

Rozumiesz różne dziedziny stanowienia prawa i praktyki prawnej, odwiedzając zabytkowe sądy w centrum Londynu. W tym roku studenci obserwowali sprawy w Sądzie Najwyższym, odwiedzali inne sądy i trybunały w ramach modułu Prawo w praktyce, a także odwiedzali Izby Parlamentu.

Obecnie dostępne moduły obejmują systemy prawne, etykę i umiejętności, które obejmują strukturę i funkcje angielskiego systemu prawnego; Prawo publiczne i prawa człowieka, które bada wolności obywatelskie i prawa człowieka; oraz nasze moduły Prawo w praktyce w pierwszym roku, koncentrując się na komunikacji prawnej, a w drugim roku na świadomości biznesowej i handlowej.

Nasz oddany doradca prawny nawiązał kontakty z rekrutującymi absolwentami i może udzielić ci pomysłów i wskazówek, które pomogą Ci zdobyć dobrą pracę dla absolwentów. Wspólnie opracujesz swoje umiejętności i stworzysz plan kariery. Zapewniamy również spersonalizowane sesje pisania CV i aplikacji, prezentacje, wywiady próbne i szkolenia z zakresu świadomości handlowej, a także dajemy Ci możliwość rozwijania umiejętności pracy w sieci.

Zadowolony

Pierwszy rok

 • Zrozumienie kluczowych funkcji angielskiego systemu prawnego, poznanie moralnego wymiaru praktyki prawnej, zrozumienie prawa karnego i praw człowieka oraz naucz się przedstawiać uzasadnione i logiczne argumenty.
 • Studiuj prawo w praktyce 1: Komunikacja prawna, interaktywny moduł zaprojektowany w celu rozwijania twoich umiejętności i pewności w zakresie komunikacji prawnej oraz pomocy w zrozumieniu, jak stosować prawo w praktyce i szerszym społeczeństwie.

Rok drugi

 • Prawo w praktyce 2: świadomość handlowa zapozna Cię ze światem komercyjnym i rolą prawników, w tym pojęciem prawa jako firmy (sposobu, w jaki kancelarie prawne zarabiają pieniądze) oraz rolą rynków finansowych.
 • Wykorzystaj swoje umiejętności prawne, badając różne rodzaje prawa umów i zrozumienie prawa dotyczącego czynów niedozwolonych oraz umiejętność stosowania prawa w celu rozwiązywania problemów prawnych.
 • Dowiedz się o prawie przedsiębiorstw i poznaj teorie prawne, zasady i czynniki komercyjne, które wpływają na praktykę prawa dotyczącą spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, spółek osobowych i innych modeli biznesowych.
 • Inne moduły obejmują prawo UE i prawo własności.

Rok trzeci

 • Wybierz jedną z opcji, w tym prawo pracy, finanse i przejęcia przedsiębiorstw, prawo rodzinne, międzynarodowe prawa człowieka oraz prawo medyczne i podatkowe.
 • Zdobądź praktyczne doświadczenie w praktyce prawnej podczas stażu lub w Biurze Porad Obywatelskich.

Ścieżki kariery do zawodu prawniczego

Aby zostać radcą prawnym:

Solicitors Regulation Authority (SRA) zmienia proces zostania adwokatem.

Egzamin adwokacki (SQE) będzie scentralizowaną oceną dla każdego, kto chce się zakwalifikować jako adwokat w Anglii i Walii. Prawdopodobnie zostanie wprowadzony w 2020 r.

Oznacza to, że od 2020 r. Twoja kwalifikująca się droga do uzyskania tytułu adwokata będzie musiała obejmować:

 • Zaliczenie etapów 1 i 2 SQE. Pierwszy koncentruje się na wiedzy prawnej, a drugi na praktycznych umiejętnościach prawnych.
 • Dyplom (z dowolnego przedmiotu) lub równoważne kwalifikacje.
 • Posiadanie znacznego okresu doświadczenia zawodowego.
 • Spełnienie wymagań dotyczących charakteru i przydatności.

Aby zostać adwokatem:

Adwokaci są regulowani przez Radę ds. Standardów Bar. Nie będziesz musiał ukończyć SQE, aby zostać adwokatem (ponieważ SQE dotyczy tylko kandydatów na adwokatów), chociaż wprowadzono pewne zmiany w ścieżce kwalifikacji.

Droga kwalifikacyjna do uzyskania tytułu adwokata obejmuje obecnie:

 • Wymóg uzyskania dyplomu ukończenia studiów prawnych na poziomie 2: 2 lub wyższym (lub absolwenta prawa).
 • Konieczność zdania komputerowego testu umiejętności na kursie barowym.
 • Ukończenie kursu Bar Professional Training.
 • Wstęp do karczmy dworskiej i ukończenie lennictwa.

Opcje kariery

Ten kurs dobrze przygotuje Cię do szeregu zawodów prawniczych, w tym do wykonywania zawodu adwokata, adwokata lub asystenta prawnego, pracy w prawie akademickim lub każdej kariery wymagającej umiejętności krytycznego rozumowania.

Nasz zespół ds. Kariery jest dostępny, aby wspierać Cię od początku studiów aż do ukończenia studiów. Pomogą Ci zbudować CV, przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych oraz poznać i uczyć się od absolwentów, którzy osiągnęli sukces w swojej karierze. Będziesz miał również okazję współpracować z naszymi partnerami w Londynie i poza nim, a także wziąć udział w targach pracy w Roehampton, gdzie możesz dowiedzieć się o możliwościach absolwentów i poznać pracodawców.

Wymagania wstępne

Szczegółowe wymagania wstępne:

 • Preferowany poziom wymagany w naukach humanistycznych, naukach społecznych i biznesie. Wymagania GCSE: język angielski i matematyka, klasa C
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

We change lives by helping our students to develop the confidence, knowledge and values they need for a successful and fulfilling life. We produce world-class research that helps us understand the wor ... Czytaj więcej

We change lives by helping our students to develop the confidence, knowledge and values they need for a successful and fulfilling life. We produce world-class research that helps us understand the world and change it for the better. Pokaż mniej