LLB (z wyróżnieniem) w prawie (sprawiedliwość społeczna)

Informacje ogólne

Opis programu

Pasjonat praw człowieka i równości?

Zrób pierwszy krok w kierunku kariery prawnika zajmującego się prawami człowieka dzięki naszemu dyplomowi prawnemu LLB (Hons) Law, obejmującemu specjalizację w dziedzinie sprawiedliwości społecznej i rok lokowania kanapek w przemyśle.

Zbudujesz solidne podstawy wiedzy prawnej, umożliwiając Ci karierę jako radca prawny lub adwokat.

Będziesz również rozwijać szeroki zakres transferowalnych umiejętności do zatrudnienia w innych dziedzinach, jeśli zdecydujesz się nie kwalifikować do zawodu prawnika.

Program jest prowadzony przez wielu ekspertów akademickich i prawników praktyków, którzy umieszczają rzeczywiste kliniczne doświadczenia prawne w sercu programu. Rozwiniesz krytyczne zrozumienie prawa i jego kontekstów politycznych, społecznych i ekonomicznych.

Po pomyślnym ukończeniu studiów prawniczych Bradford LLB, możesz przystąpić do Kursu praktyki prawnej (dla aspirujących prawników) lub do Bar Professional Training Course (dla początkujących adwokatów).

Profesjonalna akredytacja

Urząd Nadzoru Sądowego i Rada Standardów Baru akredytowały Bradford LLB jako stopień prawny.

Oznacza to, że jeśli pomyślnie ukończysz oceny i egzaminy w siedmiu podstawach wiedzy prawnej i szkolenia w zakresie umiejętności prawnych, będziesz uprawniony do zwolnienia z akademickich etapów szkolenia i będziesz mógł kontynuować studia podyplomowe i praktyczne szkolenia etapy potrzebne do zostania radcą prawnym lub adwokatem w Anglii i Walii.

Wymagania wstępne

112 punktów taryfowych UCAS.

Poziomy A: Nie ma określonych wymagań przedmiotowych.

BTEC Extended Diploma: DMM - nie ma określonych wymagań przedmiotowych.

Wnioskodawcy w sprawie programów dostępu: Nie ma określonych wymagań przedmiotowych.

Międzynarodowe wymagania maturalne: 112 punktów obejmuje co najmniej 2 przedmioty HL plus HL 3 lub SL 4 z matematyki.

Plus minimum: GCSE angielski i matematyka w klasie C lub 4 (akceptowane równoważniki).

Wymagania w języku angielskim: Minimum IELTS w wersji 6.0 lub równoważnej.

Jeśli nie spełniasz wymogu IELTS, możesz wziąć udział w kursie przygotowującym do angielskiego na University of Bradford .

Co będziesz studiować

Program LLB Law i jego Pathways został specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić wszechstronną edukację prawniczą, jednocześnie umożliwiając specjalizację w określonej dziedzinie studiów prawniczych.

Należy pamiętać, że w przypadku wpisu w 2019 roku informacje o module mogą ulec zmianie.

Rok kanapkowy

Ten 4-letni program oferuje możliwość podjęcia trzeciego roku zatrudnienia w biznesie na trzecim roku.

Miejsca docelowe są prawdziwymi, płatnymi miejscami pracy w wielu różnych organizacjach w sektorze prywatnym, publicznym i non-profit i oferują cenną możliwość doświadczenia z pierwszej ręki, w jaki sposób koncepcje biznesowe i zarządzania są stosowane w praktyce, oraz narażenie na rzeczywiste problemy w miejscu pracy. Można to zrobić również za granicą.

Rok stażu jest istotną częścią twojej nauki i znacząco przyczyni się do rozwoju osobistego, pewności siebie, umiejętności planowania, komunikacji i umiejętności biznesowych. Statystyki pokazują, że studenci, którzy podjęli rok stażowy, korzystają z lepszej pracy absolwenta, wyższego wynagrodzenia absolwenta i wyższego wyniku. Na konkurencyjnym rynku absolwentów cenne doświadczenie i umiejętności związane z zatrudnieniem zdobyte podczas rocznego stażu pracy wyróżnią Cię spośród tysięcy innych absolwentów poszukujących pracy.

Miejsca docelowe nie są gwarantowane, a studenci będą musieli zainwestować znaczny czas i wysiłek w swój drugi rok w zdobycie jednego, przy wsparciu specjalnego zespołu Kariera.

Mamy powiązania z szeregiem najlepszych organizacji prawniczych w Bradford i okolicach. Ponadto Wydział Zarządzania i Prawa posiada doskonałą sieć organizacji oferujących staże, w tym:

 • IBM
 • Vauxhall
 • NHS
 • GE Money
 • ARRIS (dawniej Pace)
 • Enterprise Rent A Car
 • Cummins
 • Peugeot

Poprzez swoje praktyki możesz zastosować swoją wiedzę w praktyce i mieć rzeczywisty i pozytywny wpływ na działalność. Twoje doświadczenie będzie monitorowane w ramach twojego stopnia.

Uważamy, że studenci powracają z roku stażowego z większą pewnością siebie i osobistymi umiejętnościami i gotowi do realizacji ich ukierunkowanego planu na przyszłość.

Nauka i ocena

Program jest realizowany poprzez połączenie interaktywnych wykładów, ćwiczeń i warsztatów z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii informatycznych, pracy grupowej i indywidualnego studiowania.

Ocena w dużej mierze polega na połączeniu ocen zajęć i formalnych egzaminów przeprowadzanych pod koniec każdego semestru.

Klinika prawa

Nasza klinika prawa daje uczniom możliwość zastosowania teorii w praktyce. W ramach dyplomu uczniowie pracują w naszej klinice prawniczej, doradzając członkom społeczeństwa we współpracy z Biurem Porad Obywatelskich i CHAS @ StVincent's.

Studenci są przeszkoleni w zakresie przeprowadzania wywiadów i doradzania członkom społeczeństwa w każdym aspekcie prawa. Pracując w zespole, uczniowie omawiają sprawę i decydują, czy klient potrzebuje porady prawnej. Następnie pod kierunkiem dyrektora kliniki uczniowie przygotowują porady dla swojego klienta.

Studenci mają również możliwość odbycia formalnego szkolenia w zakresie prawa imigracyjnego, co prowadzi do przyznania kwalifikacji OISC (Biuro imigracyjnego komisarza ds. Usług imigracyjnych) na poziomie 1 i 2 poprzez współpracę z CHAS @ StVincent's. Daje to uczniom możliwość uczestniczenia w udzielaniu porad imigracyjnych, a jednocześnie zdobywa uznawane kwalifikacje.

Mooting

Nasi studenci mają możliwość zaangażowania się w szereg wewnętrznych i zewnętrznych konkursów.

Mooting uzupełnia edukację prawniczą studentów i jest świetnym sposobem, aby nauczyć się korzystać z prawa w celu stworzenia przekonujących argumentów prawnych. Uczniowie muszą analizować problemy, badać prawo, przygotowywać pisemne zgłoszenia i przedstawiać swoje argumenty wyszkolonemu prawnikowi lub sędziemu.

Konkurs imituje procedury stosowane w sądach apelacyjnych i jest doskonałą okazją dla studentów do wykorzystania swoich umiejętności i wiedzy w praktyce.

Wsparcie kariery

Uniwersytet jest zaangażowany w pomaganie uczniom w rozwijaniu i zwiększaniu szans na zatrudnienie, co stanowi integralną część wielu programów. Pomoc specjalistyczna jest dostępna przez cały okres od usług związanych z karierą i zatrudnieniem, w tym pomoc w znalezieniu pracy w niepełnym wymiarze podczas studiów, praktyk, wakacji i absolwentów. Studenci są zachęcani do korzystania z tego wsparcia na wczesnym etapie i korzystania z obszernych zasobów na stronie internetowej Kariery.

Omawianie opcji ze specjalistycznymi doradcami pomaga wyjaśnić plany poprzez zbadanie możliwości i udoskonalenie umiejętności poszukiwania pracy. W większości naszych programów bezpośredni wkład Doradców Rozwoju Kariery do programu nauczania lub poprzez specjalnie zorganizowane warsztaty.

Wzmacniacz kariery

Podczas studiów na Wydziale Zarządzania i Prawa będziesz miał możliwość wzięcia udziału w naszym charakterystycznym programie wspomagającym rozwój kariery przez cały czas trwania kursu. Program ma na celu wyposażenie Cię w niezbędne umiejętności i atrybuty absolwentów, aby być gotowym do pracy, szukając pracy u wiodących innowacyjnych organizacji. Program Career Booster oferuje możliwość uzyskania certyfikatów w:

 • Europejskie komputerowe prawo jazdy (ECDL) - punkt odniesienia dla umiejętności cyfrowych
 • Sage 50 Accounting and Sage 50 Payroll - szkolenia, które pozwolą Ci rozwinąć umiejętności w zakresie oprogramowania księgowego i płacowego
 • Certyfikaty Project Manager Professional - dające przewagę w dążeniu do uzyskania tytułu Certified Project Manager
 • Analiza Big Data i umiejętności raportowania - za pomocą oprogramowania i usług (SAS), które doprowadzą do certyfikacji.

Ponadto program obejmuje również działania mające na celu promowanie pracy zespołowej, zaufania, komunikacji i wielu innych umiejętności poszukiwanych przez pracodawców.

Opracowanie portfolio certyfikatów Continuous Professional Development (CPD) zademonstruje pracodawcom, że nie tylko jesteś ambitny, ale także bierzesz odpowiedzialność za własny rozwój zawodowy.

Perspektywy rozwoju kariery

Nasz stopień prawniczy LLB pozwoli ci przejść do drugiego etapu szkolenia, aby zostać prawnikiem lub adwokatem.

Ma on na celu zapewnienie narzędzi prawnych niezbędnych do kariery zawodowej adwokata lub adwokata, a także wyposażenie do pracy w innych dziedzinach, jeśli zdecydujesz się nie kwalifikować do zawodu prawnika.

W każdym razie nasz kurs LLB może zwiększyć szanse na zatrudnienie i perspektywy zatrudnienia w szerokim zakresie innych zawodów, takich jak ogólne kierownictwo, prawne stanowiska kierownicze, służba kuratorska, policja lub nauczanie.

Statystyka zatrudnienia

86% naszych absolwentów Szkoły Prawa w 2017 r. Znalazło zatrudnienie lub studiowało w ciągu sześciu miesięcy od ukończenia szkoły.

Oczekiwania płacowe

Średnia pensja początkowa dla naszych absolwentów Szkoły Prawa w 2017 roku wynosiła 18 333 GBP. *

* Te statystyki DLHE pochodzą z corocznie publikowanych danych przez Agencję Statystyczną ds. Szkolnictwa Wyższego (HESA), w oparciu o tych absolwentów z Wielkiej Brytanii, którzy są dostępni do zatrudnienia lub dalszych studiów i których miejsca docelowe są znane.

Ostatnia aktualizacja Październik 2019

Informacje o uczelni

With 50 years of academic excellence behind us as a University, we have continued to grow our international reputation and course provision. We have always been pioneers in developing new course subje ... Czytaj więcej

With 50 years of academic excellence behind us as a University, we have continued to grow our international reputation and course provision. We have always been pioneers in developing new course subjects, reflecting and anticipating the needs of employers, our students, and of society as a whole. Pokaż mniej
Bradford , Dubai + 1 Więcej Mniej