LL.M. w międzynarodowym prawie gospodarczym

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Ogólny program

UNIL wprowadza nowy program studiów podyplomowych z prawa (LL.M. w międzynarodowym prawie gospodarczym) z interdyscyplinarnym, porównawczym i praktycznym podejściem do prawa gospodarczego, umożliwiając młodym prawnikom stawienie czoła wyzwaniom prawnym w dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym.

Program oferuje najwyższą jakość nauczania w małych grupach, prowadzonego przez międzynarodowy zespół wybitnych naukowców i praktyków. Proponuje 5 specjalizacji (Międzynarodowe prawo gospodarcze i innowacje, Międzynarodowe prawo biznesowe i sport, Międzynarodowe spory biznesowe, Międzynarodowe transakcje biznesowe oraz Międzynarodowe regulacje biznesowe) lub specjalnie opracowany program międzynarodowego prawa gospodarczego, który umożliwia studentom wybór kursów zgodnie z do ich osobistych zainteresowań i potrzeb. Różnorodne kursy oferowane za granicą uzupełniają program.

  • Program nauczania jest prowadzony na podstawie 60 punktów ECTS.
  • Większość kursów jest zablokowana przez 2-3 dni lub tydzień. Niewielka liczba kursów fakultatywnych jest oferowana co tydzień.
  • Program jest zatem odpowiedni zarówno dla doktorantów, jak i młodych specjalistów pragnących specjalizować się w międzynarodowym prawie gospodarczym.
  • Językiem wykładowym jest język angielski.

Data rozpoczęcia: wrzesień 2019

Cena: 18 000 CHF, dostępne są częściowe stypendia

Zajęcia mogą być rozłożone na 3-4 miesiące, przy czym większość zajęć prowadzi się w blokach od dwóch do trzech dni (3 punkty); bloki od czterech do sześciu dni (6 punktów); lub w ciągu jednego semestru (13-14 tygodni). Testy i egzaminy są przeprowadzane natychmiast po każdym kursie, a uczniowie mogą pisać LL.M. praca dyplomowa w ich ojczystym kraju pod nadzorem jednego z naszych instruktorów - wszystkich profesorów i uznanych prawników.

Jeśli student chce zapisać się na indywidualne kursy w naszym programie bez uzyskania LL.M. stopień, student może uzyskać zaliczenie tych kursów, które zostaną uznane i mogą być wykorzystane w późniejszym terminie w kierunku LL.M. stopień.

Kompetencje i perspektywy

UNIL LL.M. program przygotowuje prawników z całego świata do wyzwań prawnych w zglobalizowanej gospodarce. Dzięki nabyciu wiedzy i kompetencji oraz kontaktowi z międzynarodową praktyką prawniczą absolwenci tego programu będą przygotowani do zostania wysoko wykwalifikowanymi ekspertami i decydentami w międzynarodowym środowisku - w międzynarodowych kancelariach prawnych, sądach, przedsiębiorstwach międzynarodowych, organizacje międzynarodowe i środowiska akademickie.

O firmie UNIL

Idealnie usytuowany nad brzegiem Jeziora Genewskiego i blisko centrum Lozanny, UNIL łączy dynamiczną społeczność prawie 15 000 studentów i 5 000 pracowników z około 120 różnych narodowości, w tym laureata Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w 2017 roku. UNIL dzieli kampus z innymi instytucjami o światowej renomie, Institut Suisse de Droit Comparé (ISDC) i Ecole Polytechnique fédérale de Lausanne (EPFL). Obsługuje także bibliotekę kantonalną i bibliotekę uniwersytecką (BCUL), zapewniając idealne środowisko do ukierunkowanego uczenia się i badań.

Jezioro i góry oferują wyjątkowe zajęcia sportowe, a uczniowie mogą podziwiać tętniącą życiem scenę kulturalną na własnym Grange de Dorigny w UNIL. Lozanna jest siedzibą federacji i instytucji sportowych, a także Sądu Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) oraz w bliskiej odległości od Genewy z jej organizacjami międzynarodowymi i centrum arbitrażowym.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

General Program: International Business Law. Specializations available: International Business Law and Innovation; International Business Law and Sports; International Business Disputes; International ... Czytaj więcej

General Program: International Business Law. Specializations available: International Business Law and Innovation; International Business Law and Sports; International Business Disputes; International Business Transactions; International Business Regulation. Pokaż mniej