LL.M. w europejskim i międzynarodowym prawem - Międzynarodowej naciskiem rozstrzygania sporów

Informacje ogólne

Opis programu

Europa-Institut na Saarland University oferuje roczny program magisterski z prawa europejskiego i międzynarodowego z sześcioma modułami: Moduł 1: Integracja europejska i moduły 2-6 z jednostkami badawczymi Europejskie prawo gospodarcze, handel międzynarodowy, międzynarodowe rozstrzyganie sporów, europejskie i międzynarodowe Ochrona praw człowieka i prawo IT (od semestru zimowego 2019/2020, początkowo tylko w języku niemieckim).

Przykład: Skupienie Międzynarodowy Dispute Resolution

Uchwała Spór obszar priorytetowy dostarcza wiedzy w dziedzinie międzynarodowego arbitrażu handlowego, międzynarodowego arbitrażu w sporach inwestycyjnych i alternatywnych metod rozwiązywania sporów. Celem jest efektywne i sprawiedliwe rozstrzyganie sporów w kontekście transgranicznym, aby pokazać się w systemie prawnym, należeć do sądów handlowych jurysdykcji krajowej. Oprócz wymienionych obszarach wykładowych obszaru tematycznego zawiera również dodatkowe przedmioty wykładowe takich jak Międzynarodowego Prawa Handlowego.

Upewnij się, że studenci, ale również niezbędne zrozumienie relacji kulturowych i ekonomicznych pośredniczy kompleksowej wiedzy na zewnątrz. Ponadto, obszar ostrości sprawia, że ​​dodatek do tradycyjnego nauczania wiedzy dźwięku i interaktywnych metod nauczania i wysoką znaczenie praktyczne w użyciu. Studia i negocjacje przypadek proces i szkolenia dostępne oprócz wykładów i seminariów prowadzonych dyskusje techniczne dotyczące harmonogramu są również dostępne. Wykłady przestrzegane wykładowców gościnnych, a także symulacji rozpraw sądowych i wycieczki do instytucji międzynarodowych (np ICC w Paryżu) są częścią programu.

Najważniejsze fakty

 • Program jednorocznych magistra prawa europejskiego i międzynarodowego
 • Program może być wypełniony w języku niemieckim i / lub angielskim
 • Oferowanych jest sześć modułów: Moduł 1: Integracja europejska i moduły 2-6 z jednostkami badawczymi Europejskie prawo gospodarcze, handel międzynarodowy, międzynarodowe rozstrzyganie sporów, europejska i międzynarodowa ochrona praw człowieka i prawo informatyczne (od semestru zimowego 2019/2020, początkowo tylko w języku niemieckim)
 • Międzynarodowo uznany tytuł "Master of Laws" (LL.M.)
 • Wysoko wykwalifikowani specjaliści z nauki i przemysłu
 • Hands-on nauczanie z wysokich standardów akademickich
 • 75 studentów z prawie 40 krajów
 • wyjazdy terenowe do europejskich i międzynarodowych instytucji
 • Intensywny nadzór przez zespół w Instytucie Europejskim
 • eV międzynarodową siecią za pośrednictwem Stowarzyszenia Absolwentów EVER
 • Specyficzne przygotowanie do europejskiego i międzynarodowego rynku pracy

specjalizacja

Program jest podzielony na moduł podstawowy (moduł 1) i pięć modułów z obszarami ostrości (moduły 2 - 6). Moduł 7 obejmuje pisanie pracy magisterskiej.

 • Moduł 1 - Integracja europejska
 • Moduł 2 - obsz Europejskie prawo gospodarcze
 • Moduł 3 - obsz Handlu Zagranicznego i Prawo inwestycyjne
 • Moduł 4 - Dispute Resolution obsz
 • Moduł 5 - obsz Europejskiej i międzynarodowych praw człowieka, ochrona
 • Moduł 6: Prawo IT (Semestr zimowy 2019/2020, początkowo tylko w języku niemieckim)
 • Moduł 7 - Praca magisterska

Każda jednostka oferuje wysoki stopień specjalizacji w szybko rozwijających się dziedzinach zawodowych w ramach prawa europejskiego i międzynarodowego. Możliwe jest uzyskanie do dwóch specjalizacji oprócz stopnia magistra, tj. Stopnia LL.M. w międzynarodowym rozwiązywaniu sporów lub europejskiej i międzynarodowej ochronie praw człowieka.

Punkty kredytowe

Ogólnie rzecz biorąc, nabywać programu akademickiego co najmniej 45 punktów kredytowych. być znowu dla Praca magisterska 15 punktów kredytowych i przyznano w sumie 60 punktów kredytowych.

wymagania wstępne

Wymagania wstępne dla aplikacji w Europa-Institut są dla programu studiów magisterskich w zakresie prawa europejskiego i międzynarodowego

 • zamknięty prawny lub podobny wysoki stopień (ekonomia, nauki społeczne) na uniwersytecie niemieckim lub zagranicznej
 • Dowód znajomość dźwięk języku niemieckim i / lub angielskim.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.europainstitut.de/bewerbung

procedury składania wniosków i terminy

Program studiów rozpoczyna się w każdym przypadku na semestr zimowy. Termin składania zgłoszeń upływa 15 lipca każdego roku. Późne zgłoszenia są możliwe do 30 września. Liczba miejsc do nauki jest ograniczona. Wybór kandydatów opiera się na kryteriach kwalifikacji zawodowych i predyspozycji kandydata.

czesne

Czesne to 5600 euro za rok akademicki (2800 euro za semestr).

dodatkowa opłata administracyjna należy zwrócić na Uniwersytecie Saarland. Tak, że studenci mają prawo do karty, która umożliwia bezpłatne korzystanie z transportu publicznego w Kraju Saary i wypadkowego. Ponadto potwierdza status studenta, a zatem mogą być stosowane do zniżek studenckich.

aplikacja online

Europa-Institut ma wniosek online:

www.europainstitut.de/onlineapplication

certyfikat doskonałości

Europa-Institut jest wspierany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych, Komisji Europejskiej oraz Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej. Charakteryzuje się wysokimi standardami edukacyjnymi, bliskich kontaktów i regularnej wymiany z instytucjami Unii Europejskiej, Rady Europy oraz z Ministerstwa Spraw Zagranicznych z.

Jako część systemu akredytacyjnego Uniwersytetu Saarland był Europa-Institut zbadał obszernie przez międzynarodową agencję akredytacji ACQUIN i certyfikację. Z programem akredytacji był Europa-Institut oficjalnie potwierdza, że stoi ona na doskonałe badania i wysokiej jakości nauczania.

Europa-Institut otrzymał również dla jego skutecznej strategii internacjonalizacji w programie swego pana „Certyfikat Jakości internacjonalizacji (Cequint)”.

Saarland University

Jesteśmy nowoczesną uczelnią w dynamicznym trójkąta Niemiec, Francji i Luksemburga. Nasza międzynarodowa tradycja: Fundacja Uniwersytetu Saarland w 1948 roku była francusko-niemiecka spółka joint venture. Dziś w Saarbrücken i badanie Homburg około 17.300 ludzi młodych, około 18 procent z nich pochodzi z zagranicy. Kampus jest otoczony zielenią, zajęć sportowych i kulturalnych, a także kawiarnie i restauracje, w których oprócz studiów i badań dla wypoczynku i rekreacji. I przez ICE dostać w niecałe dwie godziny z Saarbrücken do Paryża.

Ostatnia aktualizacja Lipiec 2019

Informacje o uczelni

The Europa-Institut at Saarland University is the second oldest institution of its kind in Europe. For more than six decades, the Europa-Institut has been excellently educating young academics from al ... Czytaj więcej

The Europa-Institut at Saarland University is the second oldest institution of its kind in Europe. For more than six decades, the Europa-Institut has been excellently educating young academics from all over the world in European and international law. Pokaż mniej