LL.M. własności intelektualnej i prawo konkurencji

Munich Intellectual Property Law Center MIPLC

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

LL.M. własności intelektualnej i prawo konkurencji

Munich Intellectual Property Law Center MIPLC

Nasz program

MIPLC zapewnia doświadczenie prawdziwie międzynarodowy i interdyscyplinarny, dzięki czterech partnerów międzynarodowych wykładowców i studentów z całego świata.

Z zaledwie 38 studentów (maksymalnie) rocznie, nasz program jest znacznie mniejszy niż w innych. Gwarantuje intensywnej interakcji między uczniami, profesorów i pracowników, a także indywidualną obsługę. Nasze kursy są zaprojektowane specjalnie dla naszego programu i naszych studentów.

Nasz program jest:

 • Specjalistyczny, w pełni akredytowanym oraz intensywne
 • Odpowiedni dla absolwentów prawa i studentów z innych środowisk zarówno
 • Uczy się w całości w języku angielskim
 • Multi-kompetencyjnej, obejmujące prawa cywilnego i wspólne tradycje prawa i wielu krajów
 • Zróżnicowane w szerokiej gamy modułów do wyboru
 • Interdyscyplinarne, omawiając wszystkie aspekty IP z prawnymi i odpowiednich perspektyw gospodarczych
 • Zastosowanie, z praktycznymi aspektami OD objętych w symulacjach, studia przypadków, a staż
 • Uzupełniony o wizytach studyjnych do Europejskiego Urzędu Patentowego oraz inne organizacje IP, opcjonalny wizyty studyjnej w Waszyngtonie, i gościnnych wykładów i rozmów w ciągu roku
 • Członek sieci EIPIN
 • Znajduje się w Europie IP Kapitałowej Monachium

Nasz wydział

MIPLC zwraca szczególną dumę w jego wybitnych wykładowców, jeden z głównych filarów każdej instytucji edukacyjnej.

Nasze około 60 aktywnych członków wydziału są bardzo szanowani naukowcy i praktycy, którzy z nich mają duże doświadczenie. Są w domu, w różnych środowiskach zawodowych. W większości są to profesorów zwyczajnych i naukowcy pracujący z jednym z czterech partnerów MIPLC lub z innych renomowanych uczelniach, takich jak University of Oxford, London School of Economics, University of California i Columbia University. Inni pracują jako prawnicy dla renomowanych i działających na arenie międzynarodowej firm prawniczych, w tym Bird & Bird lub Freshfields Bruckhaus Deringer; jako urzędnicy ds. własności intelektualnej w Europejskim Urzędzie Patentowym lub Światowej Organizacji Własności Intelektualnej; jako sędziowie; lub jako praktycy w świecie korporacyjnego IP.

Członkowie MIPLC Zarządu uczyć także co najmniej jeden kurs w ciągu roku akademickiego. W ramach naszego stałego przeglądu programów nauczania, regularnie rekrutują nowych wykładowców z całego świata, aby zwiększyć różnorodność naszego programu.

Nasz program nauczania

Nasz program nauczania jest bardzo kompleksowe, obejmujące szeroki zakres dziedzin, spraw podlegających i jurysdykcjach.

Chcemy dać naszym studentom szeroki wybór kursów, które pozwolą im badać ich preferowanego obszaru (ów) zainteresowania szeroko i głęboko, jak to możliwe. Kompleksowe badania czytania i materiały są dostarczane dla każdego kursu.

Kursy i moduły

Kursy oferowane w MIPLC są podzielone na cztery typy modułów:

 • Moduł wprowadzający: Jest to moduł przygotowawczy, bezkredytowy. Uczestnictwo jest opcjonalne, ale zdecydowanie zalecane wszystkim uczniom, szczególnie na zajęciach, które dotyczą nieznanych tematów.
 • Podstawowe moduły: Istnieją cztery podstawowe moduły, które są obowiązkowe dla wszystkich uczniów i kończą się jednym egzaminem na moduł. Moduły te pokrywają obszary rdzeniowe IP - patenty, prawa autorskie, znaki towarowe i projektowych - ale także podstawowe zagadnienia przekrojowe, takie jak prawa europejskiego lub Jursidiction i kolizji z ustawami.
 • Moduły elektywne: 12 specjalistycznych modułów wyborczych pozwala studentom skupić się na przedmiotach, którymi są szczególnie zainteresowani. Ze względu na zróżnicowane interesy studentów, wielkość klasy w zajęć fakultatywnych jest zwykle niewielka.
  Podczas gdy większość modułów wyborczych działa na podstawie egzaminu na kurs, trzy moduły są zakończone pojedynczym egzaminem na moduł. To pozwala studentom uwzględniać preferowanego stylu nauki i badania przy wyborze swoich modułów.
 • Moduł pracy magisterskiej: ukończenie pracy magisterskiej jest obowiązkowe dla wszystkich studentów, ponieważ praca magisterska jest centralnym komponentem LL.M. program. Jej przygotowanie jest doskonałą okazją do odkrywania konkretnego tematu w dużej głębokości i bardzo wyrafinowanym poziomie. Uczniowie zaczynają pracować na pracy magisterskiej na początku programu. Mogą oni wybrać ich temat swobodnie odpowiadać osobistych zainteresowań i celów zawodowych. Każdy student jest przypisany do promotora, z którymi mogą przedyskutować problemy, które pojawią się w trakcie swoich badań. Ostateczna teza, ze około sześciu tygodni po zakończeniu semestru letniego, należy uruchomić około 55-75 stron.
  Wybierając temat pracy magisterskiej, studenci mogą korzystać z udziału MIPLC w Europejskiej Sieci Uniwersyteckiej ustanowionej przez Urząd Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (UHRW). W ramach tej sieci, studenci z uczelni biorących udział może napisać pracy magisterskiej na temat sugerowanej przez jednego z wyznaczonych OHIM "doradców naukowych." Doradcy doświadczonych pracowników OHIM, którzy dostarczają dodatkowych wskazówek i wsparcia dla studentów. Sesja badanie odbywa się w siedzibie OHIM w Alicante w lipcu. Obecność tej sesji jest obowiązkowe dla studentów uczestniczących, którzy dadzą dziesięć minut ustnej prezentacji na temat badań.

Wymagania stopnia

Aby ukończyć MIPLC, uczniowie muszą zdobyć 60 punktów kredytowych (CP):

 • 24 CP z podstawowych modułów
 • 18 PD z modułów wyborczych
 • 18 CP z modułu magisterskiego.

Nasi uczniowie

Instytucja edukacyjna nie może żyć bez uczniów. Na MIPLC, jesteśmy dumni z naszych wybitnych studentów, którzy dodatkowo ożywić doświadczenie nauki z ich różnorodnych i niezwykłych osobowościach.

Nasz program jest prawdziwie międzynarodowy i interdyscyplinarny, a więc są nasi uczniowie. Mają tła w prawie, ekonomii, inżynierii, nauk fizycznych, oraz innych dziedzinach. Przychodzą do MIPLC z całego świata, aby przygotować się do ambitnych kariery w sektorze IP, zwłaszcza adwokatów, rzeczników patentowych, sędziów, ekspertów gospodarczych, naukowców, inżynierów i pracowników naukowych wyższych uczelni. Jesteśmy szczególnie dumni z treningu student sponsorowany przez Sąd Najwyższy japońskiej rocznie.

Wielu z naszych studentów dołączyć do MIPLC stosunkowo szybko po ukończeniu studiów i zdobycie podstawowych początkowe doświadczenia zawodowego. Mamy jednak również nadal przyciągają specjalistów z dużym doświadczeniem praktycznym IP, którzy zdecydują się podjąć dalsze badania. Mamy zatem w stanie powitać uczniów w wieku od 21 do 50 do naszej klasie. Średni wiek każdej grupy studentów jest około 30 lat.

Dlaczego uczyć się prawa własności intelektualnej w MIPLC?

Dziękujemy za zainteresowanie naszą LL.M. Program "Własność intelektualna i prawa konkurencji." Na tej stronie chcielibyśmy wyjaśnić dwie rzeczy: a) dlaczego czujemy własności intelektualnej oraz prawa konkurencji są istotne, oraz b) co sprawia, że ​​MIPLC specjalnego.

Dlaczego Badanie własności intelektualnej i prawo konkurencji?

W sprawach dotyczących własności intelektualnej odgrywają ważną rolę w dziedzinie nauki, technologii, biznesu i sztuki, potrzeba wiedzy w kwestie własności intelektualnej wzrasta. Bez względu na zawód lub odbycia szkoleń, w trakcie swojej pracy będziesz musiał natknąć się na wieloaspektowy i fascynującego charakteru dochodzenia w akcji.

Różne aspekty prawa własności intelektualnej i pokrewnych dziedzinach prawa konkurencji może wydawać niezależne od siebie na pierwszy rzut oka. Jednak w codziennej praktyce, zwłaszcza w kontaktach z klientami międzynarodowymi, szybko staje się jasne, że są bardzo ze sobą powiązane. Aby przytoczyć tylko jeden przykład, w celu strategiczne zarządzanie portfelem IP, trzeba mieć zarówno w pełni zaistnieć w różnych dziedzinach prawa własności intelektualnej, jak również zrozumienie rynków właściwych.

Podczas gdy w przeszłości taka wiedza została podzielona pomiędzy kilka działów w firmie lub różnych ekspertów w kancelarii, złożoność współczesnych transakcji IP teraz żąda, aby każda osoba, która uczestniczyła w projekcie lub przypadkiem posiadać dobrze zaokrąglone znajomość zagadnień związanych z IP. To know-how poprawia wewnętrzne procesy komunikacji, wizerunku firmy oraz, last but not least, gotowy "produkt".

Dlaczego warto studiować na MIPLC?

Na MIPLC znajdziesz:

 • Międzynarodowy wydział akademików, adwokatów, sędziów i praktyków IP
 • Międzynarodowy i bardzo zróżnicowany organizm studencki pod względem narodowości, wieku i pochodzenia
 • Małe klasy zaprojektowane i nauczane wyłącznie dla naszych uczniów
 • Indywidualne sesje szkoleniowe
 • Dostęp do biblioteki IP Max Planck Institute, obejmującej ponad 200 000 woluminów, oraz do własnej biblioteki MIPLC
 • Bezpośrednie linki do międzynarodowej społeczności badawczej mieszczącej się w Instytucie Maxa Plancka
 • Dostęp do legalnych baz danych, takich jak LexisNexis, Westlaw i Juris
 • Podłoga studencka ze wspólną przestrzenią biurową i szybkimi łączami internetowymi
 • Spersonalizowane wsparcie od zespołu administracyjnego MIPLC
 • Pomoc finansowa

Po ukończeniu będziesz mieć:

 • Ogólnoświatowy zestaw umiejętności
 • Międzynarodowa sieć profesjonalnych kontaktów i przyjaciół
 • Międzynarodowy stopień akademicki (LL.M.)
 • Doskonałe perspektywy kariery
 • Dostęp do Ph.D. programy, np. bezpośrednio na MIPLC

Poza tym będziesz miał rok życia w Monachium, jednym z najpiękniejszych i najbardziej niesamowitych miast na świecie.

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski


Ostatnia aktualizacja November 27, 2017
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Paźdz. 2018
Duration
Czas trwania
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
32,710 EUR
Information
Deadline
Skontaktuj się ze szkołą
Applications for admission are accepted from December 1 until April 30 for the academic year starting that fall. The same deadline of April 30 applies to applications for tuition waiver scholarships.
Locations
Niemcy - Munich, Bavaria
Data rozpoczęcia : Paźdz. 2018
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Applications for admission are accepted from December 1 until April 30 for the academic year starting that fall. The same deadline of April 30 applies to applications for tuition waiver scholarships.
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Paźdz. 2018
Niemcy - Munich, Bavaria
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Applications for admission are accepted from December 1 until April 30 for the academic year starting that fall. The same deadline of April 30 applies to applications for tuition waiver scholarships.
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą