LL.M. Specjalizacje dla międzynarodowych prawników praktyków (Focus on Technology and Global Intellectual Property Issues)

Informacje ogólne

Opis programu

Southwestern Law School zaprasza na zapytania od zagranicznych kancelarii prawnych i indywidualnych międzynarodowych praktyków w dziedzinie technologii, rozrywki i własności intelektualnej, na specjalistyczne oferty szkoleniowe prowadzące do przyznania LL.M.

W przyśpieszonej wiekiem informacji i komunikacji praktyka prawa staje się coraz bardziej globalna. Southwestern Law School , zlokalizowana w najbardziej zróżnicowanym kulturowo mieście w Stanach Zjednoczonych i centrum przemysłu rozrywkowego i technologicznego, oferuje zindywidualizowaną wiedzę specjalistyczną i wiedzę specyficzną dla danej dziedziny w tych i innych obszarach. Poza kursami podstawowymi z zakresu prawa własności intelektualnej i prawa umów, Southwestern oferuje największą liczbę obieralnych artykułów z zakresu prawa dotyczącego rozrywki i technologii, umożliwiając specjalizację dostosowaną do potrzeb światowych praktyków. Jaki będzie wpływ renegocjowanych międzynarodowych umów handlowych między USA a sąsiadami? Kim są zwycięzcy i przegrani w amerykańskiej debacie na temat neutralności sieci? W jaki sposób unijna ustawa o ochronie danych wpływa na innowacje i konkurencję? Jaka jest zmieniająca się pozycja Chin w sprawie tajemnic handlowych? W jaki sposób Hollywood wchodzi w interakcję z międzynarodowym przemysłem filmowym w Chinach, Indiach, Nigerii (a ostatnio także w Arabii Saudyjskiej)? W świecie, w którym pytania zmieniają się tak szybko, jak odpowiedzi, Southwestern szkoli swoich studentów do opanowania podstawowych pojęć prawnych, a także branżowych praktyk biznesowych, zapewniając im odpowiedni kontekst i umiejętności potrzebne do poruszania nowych potrzeb swoich pracodawców i klientów.

Southwestern oferuje zaawansowaną wiedzę w nowych obszarach, takich jak prawo technologiczne i przedsiębiorczość, prawo własności intelektualnej (w tym patent, znak towarowy i prawo autorskie), negocjacje i rozwiązywanie sporów oraz amerykańskie prawo i systemy prawne. Studenci mogą specjalizować się w tych i innych zatwierdzonych obszarach z 12 dedykowanymi jednostkami w ramach programu 24 jednostek (maksymalnie do 30). Zajęcia obejmują zajęcia zintegrowane z amerykańskimi uczniami JD, a także mniejsze dedykowane seminaria dla międzynarodowych absolwentów, a także mogą zawierać dedykowane praktyki z praktykami ponadnarodowymi z siedzibą w Kalifornii. Southwestern ma liczne relacje z zagranicznymi uniwersytetami i organizacjami (w tym z Jindal Global Law School w Indiach, konsorcjum NACLE z Ameryki Północnej oraz David i Raymond Intellectual Property Group w Szanghaju), pomagając w ułatwianiu szybko zmieniających się wymagań globalnej praktyki prawniczej .

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Diverse, Engaged, Inspiring - this is Southwestern Law School—a history of public service, innovative teachers, brilliant scholars, and trailblazing alumni. Prepare to succeed through our innovative c ... Czytaj więcej

Diverse, Engaged, Inspiring - this is Southwestern Law School—a history of public service, innovative teachers, brilliant scholars, and trailblazing alumni. Prepare to succeed through our innovative curriculum and experiential learning opportunities. The vibrant mid-city campus provides the ideal setting for the study of law, fostering an emphasis on community, diversity, and public service. Pokaż mniej