Przeczytaj oficjalny opis

Unia Europejska jest jedną z najbardziej złożonych, ale fascynujących organizacji społeczno-ekonomicznych w dzisiejszym świecie i obecnie niezbędne jest zrozumienie funkcjonowania i natury jej systemu prawnego. Jako ważny gracz międzynarodowy Unia Europejska nawiązała kontakty z krajami całego świata w zakresie handlu, współpracy, zdolności finansowych i humanitarnych. Unia Europejska stale się rozwija i wymaga bardziej wnikliwych ekspertów w tej dziedzinie. LLM w europejskim prawie Université Paris II to wyjątkowy i zwięzły program, w całości prowadzony w języku angielskim, który oferuje możliwość pogłębienia najbardziej istotnych obszarów prawa i uzyskania wglądu w polityczne, prawne i finansowe implikacje, jakie pociąga za sobą. Prawdziwie europejski zespół wysoko wykwalifikowanych profesorów uczy kursów i pozwala zdobyć niezbędne umiejętności, aby sprostać ekscytującym wyzwaniom i szansom naszych czasów.

Program jest otwarty dla studentów z wykształceniem prawniczym z dowolnego miejsca na świecie
Wymagania wstępne
Prawo LLM w prawie europejskim jest otwarte na:
 • Studenci, którzy ukończyli co najmniej 2 lata akademickie w amerykańskiej szkole prawniczej (poprzez wymianę między ich pierwotnym uniwersytetem a Uniwersytetem w Panthéon-Assas)
 • Studenci, którzy posiadają lekarza Juris (JD)
 • Studenci posiadający stopień nauk społecznych z dyplomem prawnym lub innym tytułem prawnym wydany przez uniwersytet spoza Francji po ukończeniu co najmniej 4 lat akademickich lub 240 ECTS

Procedura selekcji

Procedura wyboru opiera się na ocenie wniosku złożonego przez każdego kandydata i, jeżeli komisja selekcyjna zdecyduje się to zrobić, na rozmowę kwalifikacyjną z kandydatem w celu ustalenia ostatecznej selekcji.

Język

Wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim.
Jednak uczniom oferuje się możliwość nauki języka francuskiego. W przypadku kandydatów, dla których angielski nie jest językiem ojczystym, minimalny poziom wymagany do przyjęcia do LLM w prawie europejskim to:
 • TOEFL z minimum 100 punktów, jeśli jest oparty na Internecie
 • IELTS z minimalnym wynikiem 7,0 / 9
 • Certyfikat znajomości języka angielskiego (Cambridge ESOL)

Kalendarz

Program trwa jeden pełny rok akademicki (od września do początku maja) i obejmuje przerwę zimową w okresie świąt Bożego Narodzenia i wiosenną przerwę około marca lub kwietnia.

Struktura programu

Magister w zakresie prawa europejskiego składa się z 12 seminariów po 24 godziny (288 godzin nauki łącznie)
 1. Struktura instytucjonalna i decyzyjna Unii Europejskiej
 2. Historia europejskiej idei
 3. Swobodny przepływ towarów, kapitału i usług
 4. Zawody
 5. Prawo spółek i rynki finansowe
 6. Międzynarodowe prawo prywatne i spory handlowe
 7. Prawo pracy
 8. Własność intelektualna
 9. Prawo ochrony środowiska
 10. Relacje zewnętrzne
 11. Prawo konsumenckie
 12. Prawa człowiekaUczniom można zezwolić na zastąpienie LL.M. seminarium prowadzone przez inne seminarium prowadzone w języku francuskim w ramach innego programu dostępnego w Europejskim Kolegium Paryskim. Może to jednak nastąpić tylko za zgodą dyrektora studiów i profesora, który prowadzi seminarium.

LOKALIZACJA

Uniwersytet znajduje się w Dzielnicy Łacińskiej, w sercu siedziby władzy i kultury, dzięki czemu studenci mogą się znajdować w historycznej i wyjątkowej lokalizacji. Paryż znajduje się 1 godzinę i 20 minut od Brukseli, 2 godziny i 20 minut od Strasburga oraz 2 godziny i 10 minut od Luksemburga (centrów głównych instytucji Unii Europejskiej).

Siedziba OECD i UNESCO znajdują się również w Paryżu.

Program prowadzony przez:
Język angielski
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Sie 2019
Duration
1 rok
W pełnym wymiarze godzin
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa