Kurs na odległość: studium przypadku dotyczące sporów sądowych

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 5
Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej uczelni

Opis programu

Studium przypadku sporów transgranicznych (2 kredyty)

„Gwiazdą” tego kursu jest sprawa Aguinda przeciwko Chevron, która rozpoczęła się w 1993 roku w Nowym Jorku i była kontynuowana przez sądy Ekwadoru, Brazylii, Argentyny, Kanady, Holandii i Gibraltaru. Jego długa i męcząca historia - w tym wielokrotne postępowania arbitrażowe w Hadze i 23 wnioski o ujawnienie w sądach federalnych w 10 stanach Stanów Zjednoczonych - stanowi podstawę do poznania amerykańskiej ustawy o roszczeniach z tytułu deliktów cudzoziemców, amerykańskiej ustawy Racketeer and Corrupt Organizations Act , Finansowanie sporów sądowych przez strony trzecie, American Discovery, dwustronne umowy inwestycyjne i eksterytorialne stosowanie prawa. - Profesor Dennis Campbell

Gavel on black background with copy space. Concept for legal, lawyer, judge, law, auction and attorney.

Kursy na odległość

Pięć kursów nauczania na odległość jest oferowanych do zaliczenia na poczet LL.M. w międzynarodowej praktyce handlowej. Oni są:

  1. Wprowadzenie do systemu prawnego Stanów Zjednoczonych (1 kredyt),
  2. Studium przypadku w sporach transgranicznych (2 kredyty),
  3. Uznawanie i wykonywanie zagranicznych orzeczeń (3 punkty),
  4. The Global Lawyer (3 kredyty),
  5. Międzynarodowe finansowanie projektów (3 kredyty).

Rozpoczęty kurs musi zostać ukończony w ciągu ośmiu tygodni, chyba że zostanie złożony wniosek o przedłużenie i jego przyznanie. Kursy są dostępne na nośniku pamięci USB, na płycie DVD lub przez Internet. Każdy kurs jest dostarczany w formie prezentacji PowerPoint, zawierającej filmy, tekst i odczyty PDF.

Kursy są „samodzielne” - nie są wymagane żadne dodatkowe podręczniki, zeszyty ani inne zasoby. Każdy kurs zawiera quizy i krótkie pytania esejowe, na które odpowiedzi są automatycznie wysyłane do prowadzącego. Kształcenie na odległość może stanowić łącznie 12 z 21 punktów wymaganych do LL.M.

Po zakończeniu rejestracji student otrzyma odpowiedni nośnik USB lub DVD lub hasło dostępu online do kursu.

Wydział Kształcenia na Odległość

Profesor Dennis Campbell jest dyrektorem Center for International Legal Studies oraz wykładowcą na Uniwersytecie Bostońskim i Uniwersytecie Eötvös Lorand. Posiada tytuł LL.M. z Uniwersytetu Sztokholmskiego i jest członkiem barów w stanach Nowy Jork, Iowa i Kolorado.

Profesor Julia Sullivan jest członkiem Chartered Institute of Arbitrators i partnerem w Akin Gump Strauss Hauer & Feld, LL. Uzyskała tytuł doktora na American University i LL.M. stopnie naukowe na Boston University i Lazarskiego University.

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Informacje o uczelni

The Center for International Legal Studies - CILS/the Center - is a non-profit law research, training, and teaching institute, established and operating as a public interest society under Austrian law ... Czytaj więcej

The Center for International Legal Studies - CILS/the Center - is a non-profit law research, training, and teaching institute, established and operating as a public interest society under Austrian law. Its international headquarters have been in Salzburg, Austria since 1976. Its essential purpose is to promote and disseminate knowledge among members of the international legal community. Pokaż mniej
Salzburg , Budapeszt , Warszawa , Szanghaj , Wiedeń + 4 Więcej Mniej