Kurs na odległość: Wprowadzenie do systemu prawnego Stanów Zjednoczonych

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 5
Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej uczelni

Opis programu

Wprowadzenie do systemu prawnego Stanów Zjednoczonych (1 punkt)

Ten kurs zawiera przegląd amerykańskiego systemu prawnego, jego organizacji i działania. Jest to szczególnie istotne dla prawników, którzy nie posiadają kwalifikacji w Stanach Zjednoczonych i służy jako kontekst dla innych kursów, które są prowadzone w LL.M. program.

Celem tego kursu jest krótkie wprowadzenie do amerykańskiego systemu prawnego. Nie jest to zamierzone - i na pewno nie uczyni cię ekspertem w dziedzinie prawa amerykańskiego. Najlepiej traktować to jako punkt wyjścia, zachęcając do dokładniejszego zbadania obszarów, które są dla ciebie szczególnie interesujące, w tym złożonym systemie prawnym, na który składa się wiele, wiele ustaw - federalnych i stanowych - wiele, wiele sądów - także federalnych i stanowych. I wielu, wielu graczy - zwłaszcza wielu, wielu amerykańskich prawników, których jest 1,3 miliona. Na tym kursie zajmiemy się Konstytucją Stanów Zjednoczonych, strukturą rządu, organizacją i funkcjami sądów oraz kilkoma sprawami. - Profesor Dennis Campbell

Sign here

Kursy na odległość

Pięć kursów nauczania na odległość jest oferowanych do zaliczenia na poczet LL.M. w międzynarodowej praktyce handlowej. Oni są:

  1. Wprowadzenie do systemu prawnego Stanów Zjednoczonych (1 kredyt),
  2. Studium przypadku w sporach transgranicznych (2 kredyty),
  3. Uznawanie i wykonywanie zagranicznych orzeczeń (3 punkty),
  4. The Global Lawyer (3 kredyty),
  5. Międzynarodowe finansowanie projektów (3 kredyty).

Rozpoczęty kurs musi zostać ukończony w ciągu ośmiu tygodni, chyba że zostanie złożony wniosek o przedłużenie i jego przyznanie. Kursy są dostępne na nośniku pamięci USB, na płycie DVD lub przez Internet. Każdy kurs jest dostarczany w formie prezentacji PowerPoint, zawierającej filmy, tekst i odczyty PDF.

Kursy są „samodzielne” - nie są wymagane żadne dodatkowe podręczniki, zeszyty ani inne zasoby. Każdy kurs zawiera quizy i krótkie pytania esejowe, na które odpowiedzi są automatycznie wysyłane do prowadzącego. Kształcenie na odległość może stanowić łącznie 12 z 21 punktów wymaganych do LL.M.

Po zakończeniu rejestracji student otrzyma odpowiedni nośnik USB lub DVD lub hasło dostępu online do kursu.

Wydział Kształcenia na Odległość

Profesor Dennis Campbell jest dyrektorem Center for International Legal Studies oraz wykładowcą na Uniwersytecie Bostońskim i Uniwersytecie Eötvös Lorand. Posiada tytuł LL.M. z Uniwersytetu Sztokholmskiego i jest członkiem barów w stanach Nowy Jork, Iowa i Kolorado.

Profesor Julia Sullivan jest członkiem Chartered Institute of Arbitrators i partnerem w Akin Gump Strauss Hauer & Feld, LL. Uzyskała tytuł doktora na American University i LL.M. stopnie naukowe na Boston University i Lazarskiego University.

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Informacje o uczelni

The Center for International Legal Studies - CILS/the Center - is a non-profit law research, training, and teaching institute, established and operating as a public interest society under Austrian law ... Czytaj więcej

The Center for International Legal Studies - CILS/the Center - is a non-profit law research, training, and teaching institute, established and operating as a public interest society under Austrian law. Its international headquarters have been in Salzburg, Austria since 1976. Its essential purpose is to promote and disseminate knowledge among members of the international legal community. Pokaż mniej
Salzburg , Budapeszt , Warszawa , Szanghaj , Wiedeń + 4 Więcej Mniej