Nauczony na poziomie magisterskim, Melbourne JD (Juris Doctor) wyposaża absolwentów, aby odegrali wiodącą rolę we współczesnej praktyce prawniczej, świecie biznesu, rządzie lub organizacjach społecznych.

Ukończenie studiów prawniczych w słynnej na całym świecie Melbourne Law School oznacza, że niezależnie od miejsca, w którym odbywa się twoja kariera, twój stopień zostanie uznany za wyjątkowy - zarówno w kraju, jak i za granicą. Program nauczania JD pozwala budować podstawowe umiejętności niezbędne w szerokim zakresie kariery zawodowej. Daje także możliwość dostosowania studiów do obszarów o szczególnym znaczeniu poprzez przedmioty do wyboru.


Jako student JD będziesz:

  • Dołącz do innych zaangażowanych i entuzjastycznie nastawionych uczniów w klasach opartych na dyskusji i wzbogacaj wzajemnie swoją edukację
  • Buduj umiejętności w zakresie zatrudnienia poprzez współpracę i interakcję z innymi uczniami w pracy grupowej oraz poprzez praktyczne możliwości nauki w programie do wyboru
  • Mają możliwość studiowania za granicą i szansę uczenia się z programu nauczania, który śledzi globalne rozwiązania prawne i reaguje na nie
  • Stań się częścią zgranej społeczności absolwentów i ucz się wraz z Twoimi wspierającymi kolegami z klasy
  • Mają możliwość dołączania do towarzystw, edytowania czasopism, uczestniczenia w publicznych wykładach i uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych, dyskusjach i konkursach
  • Buduj sieć na całe życie poprzez kontakty z rówieśnikami, absolwentami Szkoły Prawa, mentorami i pracownikami Uniwersytetu.

Struktura stopnia

Kurs JD obejmuje 24 przedmioty, w tym 17 przedmiotów obowiązkowych wymaganych do przyjęcia do praktyki prawnej w Australii. Masz elastyczność, aby realizować poszczególne obszary zainteresowań poprzez wybór przedmiotów do wyboru. Oferując ponad 45 fakultatywów każdego roku, program JD nieustannie ewoluuje w celu odzwierciedlenia bieżących zmian w prawie i praktyce prawnej. Masz również możliwość podjęcia nauki fakultetowej z Melbourne Law Masters, gdzie będziesz dzielić klasę z praktykami z najważniejszych organizacji i instytucji w Australii, w obszarach o szczególnym znaczeniu, takich jak międzynarodowe i prawa dotyczące praw człowieka.

Przychodzące możliwości wymiany

Jeśli jesteś studentem międzynarodowego prawa, dostępne są możliwości wymiany.

Studium jednoosobowe dla kandydatów z zagranicy

Ograniczona liczba przedmiotów jest dostępna jako pojedyncze przedmioty dla zakwalifikowanych zagranicznych kandydatów z uznanej instytucji posiadającej kwalifikacje akademickie (LLB lub równoważny). Pojedyncze przedmioty nie są dostępne dla studentów posiadających australijskie kwalifikacje.

Doświadczenie

Studenci Melbourne Law School są bardzo zmotywowani i zaangażowani, z różnorodnym wykształceniem, doświadczeniami i perspektywami

Ucz się na całym świecie

Istnieje wiele możliwości dla studentów JD, którzy chcą studiować za granicą lub skupić się na globalnej praktyce prawnej. Możesz kwalifikować się do zdobywania dodatkowego dyplomu dzięki naszym partnerstwom z wieloma znanymi na świecie uczelniami zagranicznymi, w tym: University of Cambridge, University of Oxford, New York University i National University of Singapore.

Sprawdź związek między technologią i prawem

Wybieraj spośród rosnącego zestawu przedmiotów fakultatywnych, które koncentrują się na zakłóceniach w prawie i rozwijaj umiejętności techniczne, aby poruszać się w złożonych etycznych, prawnych i społecznych implikacjach nowych technologii.

Zbuduj swoje umiejętności w zakresie zatrudnienia

Weź udział w stażu, aby budować swoje perspektywy zawodowe i rozwijać doświadczenie w różnych środowiskach. Współpracuj z prawdziwymi klientami, aby rozwiązywać prawdziwe problemy prawne dzięki inicjatywie Law Melbourne Law School zakresie publicznego interesu. Ten zakres przedmiotów klinicznych pozwala doskonalić swoje umiejętności prawne, zapewniając jednocześnie społeczność o bardzo potrzebnych zasobach dla celów prawa interesu publicznego.

Kieruj się osobą, która była w twoich butach

Program mentorski Melbourne Law School zapewnia indywidualne doradztwo od doświadczonego prawnika pracującego w twoim indywidualnym obszarze zainteresowań.

109878_2.Law_Interest.jpg

Wymagania

Wnioskodawcy do Melbourne JD muszą posiadać licencjat w innej dziedzinie niż prawo lub dyplom z innego systemu prawnego. Zachęcamy studentów z szerokiego zakresu dyscyplin i środowisk do zastosowania. Melbourne Law School rozpatruje każdą aplikację indywidualnie iw całości. Wybór opiera się na wydajności w dwóch obszarach:

  1. Wyniki akademickie ze wszystkich poprzednich studiów wyższych
  2. Wynik testu i egzaminu Law School Admission Test (LSAT)

Wszyscy kandydaci muszą również spełniać wymagania języka angielskiego Uniwersytetu w Melbourne. The LSAT W ramach procesu aplikacyjnego dla Melbourne JD, kandydaci muszą się zarejestrować i zasiadać, LSAT administrowany przez Council School Admission Council (LSAC). Jest to niezależny, międzynarodowy test pisemny, przeznaczony do pomiaru umiejętności absolwenta studiów prawniczych. Koncentruje się na umiejętności czytania i rozumowania werbalnego i nie wymaga znajomości prawa. Zachęca się wnioskodawców, aby usiedli w LSAT tak wcześnie, jak to możliwe, aby dać czas na zrezygnowanie z testu, jeśli jest to wymagane. W przeszłości komitet selekcyjny JD widział kandydatów, którzy znacznie poprawili swój wynik w LSAT na drugim posiedzeniu. Istnieją ścisłe terminy rejestracji LSAT i ustalone daty testów. LSAT można pobrać w dowolnej australijskiej stolicy oraz w wielu krajach na całym świecie. Wyniki LSAT są ważne przez pięć lat, a LSAT można obsłużyć trzy razy w ciągu dwóch lat. Melbourne Law School użyje twojego najwyższego LSAT podczas oceniania twojej aplikacji. Melbourne Law School prowadzi również sesje informacyjne na temat LSAT.

Wyniki kariery

Melbourne JD prowadzi do przyjęcia do zawodu prawnika we wszystkich australijskich jurysdykcjach i może być wykorzystana jako podstawa do ubiegania się o przyjęcie w wielu jurysdykcjach prawnych za granicą. Kwalifikacje Melbourne JD są dobrze oceniane przez wielu różnych pracodawców. Należy zauważyć, że pracodawcy naszych absolwentów prawa to nie tylko kancelarie prawne - to także firmy konsultingowe, instytucje finansowe, organizacje pozarządowe (NGO), organizacje pomocowe i departamenty rządowe, takie jak Departament Spraw Zagranicznych i Handlu, żeby wymienić tylko kilka.

Różne

Tak, wyślij mi teraz darmowe informacje!

Program prowadzony przez:
  • Język angielski

Zobacz 5 więcej kursów w Melbourne Law School »

Ostatnia aktualizacja Luty 12, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Lut 2020
Duration
3 lat
W pełnym wymiarze godzin
Cena
126,907 AUD
Szacunkowa cena: 5,032 USD za 12,5 punktów kredytowych
Termin
Contact school
Domestic applications: 20 Sep 2019. International applications: 25 Oct 2019
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Lut 2020
Data końcowa
Contact school
Termin nadsyłania zgłoszeń
Contact school
Domestic applications: 20 Sep 2019. International applications: 25 Oct 2019

Lut 2020

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Contact school
Domestic applications: 20 Sep 2019. International applications: 25 Oct 2019
Data końcowa
Contact school