JD / MBA Dual-Degree Program

Informacje ogólne

Opis programu

O

California Western Law School i San Diego State University College of Business Administration współpracują przy przyznawaniu podwójnych tytułów doktoratu (JD) i Master of Business Administration (MBA). Program JD / MBA jest przeznaczony dla studentów zainteresowanych pracą w dziedzinie prawa i biznesu. Studenci mogą zdobyć zarówno tytuł JD, jak i MBA w ciągu czterech lat nauki, a nie pięć lat.

Dwustopniowy program przygotowuje Cię do kariery w takich obszarach, jak transakcje biznesowe, finanse, papiery wartościowe, nieruchomości, praca, własność intelektualna, inwestycje, bankowość i planowanie biznesowe.

Po rozpoczęciu matury w California Western School of Law , studenci ubiegają się o przyjęcie do programu MBA w San Diego State.

Wstęp do Programu MBA opiera się na:

  1. Licencjackie GPA
  2. Oceny z prawa
  3. Wynik GMAT lub GRE
  4. Odpowiednie doświadczenie zawodowe i życiowe.

Studenci spędzają pierwsze dwa lub trzy trymestry Programu JD w California Western, a następnie dołączają do upadku lub wiosny wchodzącej do klasy w stanie San Diego, gdzie spędzają kolejne dwa semestry w ramach pierwszej klasy MBA. Następnie uczniowie biorą udział w zajęciach w obu instytucjach do końca Programu.

Wymagania

Każda instytucja udziela kredytu na 12 jednostek pobranych w drugiej instytucji. Na przykład, jeśli zdobędziesz 77 jednostek w Western California i 33 punkty w San Diego, otrzymasz wystarczającą liczbę kredytów, aby ukończyć oba programy.

  • Aby uzyskać podwójny stopień, musisz spełnić wymagania dotyczące przyjęcia i ukończenia studiów w obu instytucjach.
  • Stopnie są przyznawane jednocześnie.
  • Oddzielne wnioski i opłaty należy składać w stanach Kalifornia Zachodnia i San Diego.
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

California Western School of Law is committed to using the law to solve human and societal problems. Our mission is to train ethical, competent and compassionate lawyers, representative of our diverse ... Czytaj więcej

California Western School of Law is committed to using the law to solve human and societal problems. Our mission is to train ethical, competent and compassionate lawyers, representative of our diverse society, who can use the law effectively and creatively. Pokaż mniej