Przegląd

Nasz Graduate Diploma in Law (GDL) to kurs konwersji. Jeśli masz licencjat nieposiadający prawa, możesz szybko uzyskać pierwsze kwalifikacje prawne. W ciągu zaledwie jednego roku położysz fundamenty, których potrzebujesz, aby wykształcić legalną karierę.

Duży nacisk kładzie się na rozwijanie praktycznych umiejętności prawnych. Pomożemy Ci także rozwinąć podstawową wiedzę prawną niezbędną do pracy w tym sektorze.

To wspaniałe wprowadzenie do prawa i krok do dalszych kwalifikacji prawnych, takich jak Kurs Prawnej Praktyki, aby zostać adwokatem lub Bar Professional Training Course, aby zostać adwokatem.

Wiedza prawnicza

Omówisz podstawowe dziedziny prawa, w tym prawo karne, publiczne i gruntowe. Istnieją również specjalne jednostki, które rozwijają twoje umiejętności praktyczne, w szczególności mooting.

Wielu z naszego zespołu praktykuje prawników i rozumie, co jest potrzebne, aby odnieść sukces w tej dziedzinie. Mamy ekspertów z różnych dziedzin prawa, którzy podzielą się z Tobą swoją pasją i entuzjazmem.

Wspieranie studiów

Podczas tego kursu będziesz mieć wiele wsparcia od swoich nauczycieli. Istnieje wysoki poziom nauczania bezpośredniego i polityka otwartych drzwi dla doradztwa i wsparcia akademickiego.

Cechy i zalety

  • Szybka kwalifikacja prawna - przekształcenie istniejącego nieuprawnionego studia pierwszego stopnia w kwalifikację prawną w ciągu jednego roku. Jest również odpowiedni, jeśli masz duże doświadczenie zawodowe, ale nie ma formalnych kwalifikacji.
  • Doświadczenie szkoły prawniczej - nauka w otoczeniu innych studentów prawa i wspierana przez doświadczony zespół nauczycieli. Dołącz do Towarzystwa Prawnego, aby tworzyć sieci, wykłady gościnne i imprezy towarzyskie.
  • Praktyczne centrum prawne - Manchester ma dynamiczny sektor prawny. Mamy bliskie powiązania z Northern Circuit, a nasze kursy są dobrze przestrzegane przez krajowe kancelarie prawne.
  • Praca pro bono - poddaj testowi swoje umiejętności prawne i wiedzę, przeprowadzając wolontariat z naszymi partnerami. Zdobądź cenne doświadczenie przed rozpoczęciem pracy.
  • Mooting opportunities - jesteśmy wiodącym ośrodkiem do sporów i obrony w Wielkiej Brytanii. Dołącz do organizacji Mooting Society, aby uczestniczyć w regularnych debatach i konkursach.
  • Eksperci prawni - ucz się od doświadczonych profesjonalistów i zdobądź wykształcenie prawnicze na najwyższym poziomie. Wiedzą, czego potrzeba, aby odnieść sukces.
  • Najważniejsze udogodnienia prawne - skorzystaj z naszej całodobowej biblioteki, pozornej sali sądowej i oddanych pracy oraz centrum zatrudnienia.
  • Gotowy do pracy - rozwiniesz umiejętności zawodowe, których potrzebujesz, aby rozwijać karierę prawniczą. Twoja poprzednia edukacja i doświadczenie doda dodatkowy wymiar do Twojego CV.

Szczegóły kursu

Nasz Graduate Diploma in Law (GDL) jest kursem konwersji, który pozwala na wyznaczenie przyszłości prawnej - niezależnie od tego, czy masz licencjat z innego przedmiotu, czy też pracowałeś w innym zawodzie.

W ciągu zaledwie jednego roku (lub dwóch, jeśli studiujesz w niepełnym wymiarze godzin), możesz zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do zdobycia kwalifikacji, przygotowując się do kariery w szeregu zawodów prawniczych. Dowiesz się o podstawach prawa, ale jest to także kurs koncentrujący się na umiejętnościach. Więc nie chodzi tylko o teorię, ale o praktykę prawa.

Zanim rozpoczniesz kurs we wrześniu, wyślemy ci pakiet indukujący, który zawiera link do naszej wersji online i zasobów do samodzielnego testowania. Dzięki programowi wprowadzającemu będziesz mógł rozpocząć od zbudowania solidnej wiedzy na temat angielskiego systemu prawnego, wraz z wprowadzeniem do podstawowych technik badań prawnych i systemów informatycznych związanych z prawem, które oferujemy w Manchester Law School

Po ukończeniu wprowadzenia będziesz gotowy do eksploracji siedmiu podstaw wiedzy prawniczej, od prawa umów i prawa karnego po akcje i fundusze powiernicze. Dzięki tym podstawowym jednostkom nie tylko rozwiniesz zrozumienie, które jest fundamentalne dla każdego, kto pracuje z prawem, ale także stanowi podstawę wszelkich przyszłych szkoleń, takich jak praca na stanowisku adwokata lub adwokata.

Po zdobyciu wiedzy, będziesz miał szansę wypełnić lukę między studiami akademickimi i praktyką zawodową. Dzięki naszej jednostce Legal Skills and Practice odkryjesz realia zastosowania prawa do praktycznych scenariuszy. Będziesz analizować problemy, prowadzić badania prawne i rozwijać swoje umiejętności rozwiązywania problemów. W naszej pozornej sali sądowej będziesz mógł doskonalić swoje umiejętności w realistycznym otoczeniu.

W ramach Manchester Law School znajdziesz także wiele możliwości pójścia dalej dzięki studiom. Prowadzimy intensywny program wykładów i wydarzeń dla gości, podczas których można nawiązać kontakt z prawnikami. Istnieje Towarzystwo Mooting and Advocacy Society, w którym możesz rywalizować i wystawiać swoje umiejętności na próbę. A dzięki naszym różnym programom pro bono możesz uczyć się profesjonalnych umiejętności w świecie rzeczywistym, jednocześnie dokonując prawdziwej zmiany w społeczności.

Jeśli jesteś nowy w prawie, nasz kurs GDL stanowi najlepszy pierwszy krok. Dzięki solidnym podstawom w podstawowej wiedzy i ważnych umiejętnościach praktycznych otwiera szereg możliwości i ścieżek kariery w zawodzie prawniczym.

Dodatkowe informacje o tym kursie

Profesjonalni regulatorzy w sektorze prawnym prowadzą obecnie szeroko zakrojone konsultacje na temat edukacji prawnej i szkoleń. Obejmuje to przegląd tras i kwalifikacji, aby zostać adwokatem lub radcą prawnym. Obecna droga kwalifikacyjnego stopnia prawnego (QLD) lub GDL i BPTC, aby zostać adwokatem, pozostanie na miejscu do lata 2019 r. Obecna droga QLD i LPC, aby zostać prawnikiem, będzie obowiązywać do lata 2020 r.

Opcje miejsc docelowych

Jako część Manchester Law School, nasi studenci GDL mają możliwość zaangażowania się w wolontariat poprzez sieć Pro Bono. Współpraca z jednym z naszych partnerów w celu zapewnienia bezpłatnej wiedzy specjalistycznej osobom w potrzebie oznacza posiadanie szansy na zbudowanie prawdziwych umiejętności i odpowiedniego doświadczenia.

Istnieje szereg różnych dróg do pracy pro bono, pracując nad projektami z lokalnymi, krajowymi i międzynarodowymi partnerami. Może pracować w dziale doradztwa prawnego lub doradzać start-upom w naszym Business Law Café, albo może wspierać opiekunów dla osób bezdomnych, a nawet pracować nad przypadkami śmierci w USA. Może to być trudne, ale także satysfakcjonujące. Wpływając na CV, zmieniasz życie ludzi.

Wymagania wstępne

Powinieneś mieć dyplom z wyróżnieniem w Wielkiej Brytanii lub ROI. Studenci zagraniczni posiadający dyplom mogą ubiegać się o uznanie, o ile wykazano równoważność z dyplomem ukończenia brytyjskiego / ROI.

Międzynarodowi kandydaci lub studenci bez dyplomu, ale z doświadczeniem zawodowym powinni skontaktować się z prawem @ MMU .ac.uk w celu uzyskania dalszych informacji na temat wymogów wejścia. Ze względu na popularność GDL preferowane są zazwyczaj wyższe klasyfikacje.

Studenci zagraniczni, odwiedź stronę MMU .ac.uk / international lub skontaktuj się z prawem @ MMU .ac.uk.

Perspektywy rozwoju kariery

GDL ma bardzo praktyczny nacisk. Od pierwszego dnia będziesz zachęcany do myślenia i zachowywania się jak zawodowy prawnik. Ułatwia to przejście do roli prawnej po ukończeniu kursu.

To pierwszy krok w kierunku rozwoju kariery zawodowej. Po ukończeniu GDL będziesz gotów studiować na Kursie Praktyki Prawniczej, by zostać prawnikiem lub Bar Professional Training Course, aby zostać adwokatem.

Jeśli interesują Cię badania naukowe z zakresu prawa, możesz zapoznać się z opcjami dotyczącymi studiów magisterskich, takich jak LLM.

Nasze linki do Northern Circuit umożliwiają nawiązanie profesjonalnych kontaktów przed ukończeniem szkoły.

GDL może również uzupełniać rozwój kariery w innych obszarach, takich jak policja, kryminologia i sektor publiczny.

Program prowadzony przez:
  • Język angielski

Zobacz 2 więcej kursów w Manchester Metropolitan University »

Ostatnia aktualizacja Listopad 2, 2018
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Wrz 2019
Duration
1 - 2 lat
Zaoczne
W pełnym wymiarze godzin
Cena
9,250 GBP
Studenci z Wielkiej Brytanii i UE: w pełnym wymiarze godzin: 9 250 £ rocznie. W niepełnym wymiarze godzin: 4 625 £ rocznie. Uczniowie spoza UE i wyspy La Manche: opłata w pełnym wymiarze godzin: 15 500 £ rocznie. Opłata za część etatu: 7 750 £ rocznie.
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Wrz 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Wrz 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa