Executive LL.M.

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Poznaj tajniki anglo-amerykańskiego prawa zwyczajowego, zanim nauczysz się stosować je w kontekście biznesowym. Dzięki fachowej wiedzy dwóch wiodących instytucji międzynarodowych (Northwestern Pritzker School of Law i IE Law School ) uczestnicy uzyskują kompleksowe spojrzenie na praktykę prawa gospodarczego.

Kierownik LL.M. Joint-degree zajmuje się dogłębną analizą anglo-amerykańskiego prawa zwyczajowego, obejmującą jego międzynarodowe zastosowanie oraz podstawowe umiejętności zarządzania związane z praktyką prawa w biznesie.

The Executive LL.M. plan studiów został zaprojektowany, aby rzucić wyzwanie sprawdzonym profesjonalistom, aby przenieść ich umiejętności na wyższy poziom. W programie zapoznasz się z kilkoma kluczowymi obszarami, które poprawią twoje ogólne zrozumienie aktualnych zmian prawnych i konkretnych umiejętności sektorowych, a także pogłębiony przegląd praktyk biznesowych klientów.

Szybkie fakty

  • Format: Intensywne okresy na kampusie Sesje online
  • Spożycie: wrzesień
  • Stacjonarne: Online - Madryt - Chicago
  • Język angielski
  • Długość: 9 miesięcy
  • Okres rekrutacji: proces rekrutacji ciągłej

Kierownik LL.M. jest przeznaczony dla doświadczonych specjalistów z dużym doświadczeniem prawniczym w systemie prawnym spoza USA. Ten program skupia szerokie spektrum wysoko wykwalifikowanych osób o różnych perspektywach i światopoglądzie.

Oto niektóre możliwości kariery:

- Prawnik wewnętrzny

- Radca prawny

- Kierownik wyższego szczebla ds. Rozwoju biznesu

- Szef strategii i badań korporacyjnych

- Radca prawny

- Kierownik ds. Rozwoju strategii, globalnych ofert M&A

Dlaczego warto studiować Executive LL.M.?

- Wyjątkowy program w niepełnym wymiarze godzin

Ten wyjątkowy dyrektor LL.M. jest elastyczny dla uczestników z całego świata, dzięki czemu mogą kontynuować swoje zawodowe i osobiste zobowiązania, jednocześnie zdobywając tytuł LL.M. stopień naukowy i certyfikat MBA. Program łączy intensywne okresy w kampusie w Chicago i Madrycie, z których każdy trwa około dwóch tygodni, naprzemiennie z zajęciami on-line z wykorzystaniem naszej najnowocześniejszej platformy kursów.

- Rozszerz swoją przyszłość zawodową w Stanach Zjednoczonych

IE Law School pozostaje liderem w dziedzinie edukacji prawniczej. Od zawsze kierując się naszą potrzebą innowacji, nasi absolwenci Executive LL.M. mogą teraz kwalifikować się do przystąpienia do egzaminu adwokackiego w Kalifornii *, niezależnie od tego, czy mają kwalifikacje w swoich krajach, czy nie, i pod warunkiem, że posiadają ważny tytuł prawniczy pierwszego stopnia i spełniają wszystkie inne wymagania określone przez Izbę Adwokacką. Chociaż IE Law School nie gwarantuje kwalifikowalności do egzaminów adwokackich studentom w tym programie w żadnym stanie, California State Bar powiadomiła Northwestern Law, że obecny Executive LL.M. zakwalifikuje ucznia do przystąpienia do Kalifornijskiego Egzaminu Adwokackiego.

* Aby uzyskać więcej informacji na temat wymagań kwalifikacyjnych do egzaminu adwokackiego w dowolnym stanie, zapoznaj się z Kompleksowym przewodnikiem po wymogach przyjęcia na adwokaturę.

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Informacje o uczelni

The future is looking for you. Anticipate the change in the legal sector and acquire a solid knowledge on legal concepts as the skills necessary to achieve success in the real world.

The future is looking for you. Anticipate the change in the legal sector and acquire a solid knowledge on legal concepts as the skills necessary to achieve success in the real world. Pokaż mniej
Madryt , Segovia + 1 Więcej Mniej