Certyfikat Profesjonalnych Studiów Prawnych (CILEx)

Informacje ogólne

Opis programu

Przegląd

Organ wykonawczy jest prawnikiem, zwykle pracującym z lub pod nadzorem adwokata. Może to mieć miejsce w praktyce prywatnej lub w służbie publicznej. Nasz Certyfikat Profesjonalnych Studiów Prawnych został specjalnie opracowany dla studentów, którzy chcą praktykować jako Legal Executive w Republice Irlandii. Praca organu wykonawczego jest tak zróżnicowana, jak praca prawnika, z którym współpracuje. Praca ta może być traktowana jako kontrowersyjna (na przykład postępowanie w sprawie obrażeń ciała, windykacja i prawo rodzinne) lub niekonsekwentna (na przykład doradztwo w sprawie sporządzenia testamentu lub przeniesienia). Kadry prawne regularnie zajmują się klientami, zarządzaniem aktami, przetwarzaniem sporów sądowych, uczestnictwem w sądzie, przygotowywaniem dokumentów do udziału w adwokatach, uczestnictwem w konsultacjach i spotkaniach ugodowych. Kurs ten został zaprojektowany przez naszego Kierownika Programu, aby zaspokoić potrzebę w kontekście zawodowym, który zidentyfikowała podczas swojej kariery jako adwokat.

Program Professional Legal Studies w Independent College Dublin prowadzi do przyznania certyfikatu w zakresie profesjonalnych studiów prawnych (Legal Executive) po pierwszym etapie. Program został specjalnie opracowany dla tych studentów, którzy chcą praktykować jako Legal Executive w Republice Irlandii.

Kurs jest zatwierdzony przez Chartered Institute of Legal Executives. Studenci, którzy ukończyli certyfikat etapu pierwszego, mogą przejść do etapu drugiego, czyli dyplomu ukończenia studiów prawniczych (Legal Executive).

Czas trwania i dostawa

Jest to 20-tygodniowy kurs, który rozpoczyna się 12 lutego 2020 r. Kurs będzie prowadzony w formie trzygodzinnych wykładów, które będą wygłaszane w każdą środę od 18:30 do 21:30. W ciągu 20 tygodni odbędą się około cztery sobotnie warsztaty, które potrwają od 9.30 do 12.30.

Lokalizacja

Nasze zajęcia odbywają się w Independent College Dublin , Block B, The Steelworks, Foley Street, Dublin 1.

Blended Learning

Kurs będzie prowadzony zarówno w klasie, jak i poprzez blended learning. Ułatwi to studentom mieszkającym poza Dublinem, którzy chcą wziąć udział w kursie. Wykłady klasowe będą nagrywane i publikowane online, aby uczniowie mieli do nich dostęp.

Przez 20 tygodni odbędzie się szereg sobotnich warsztatów, w których będziesz musiał wziąć udział w ramach mieszanego podejścia do uczenia się.

Poznaj wykładowców

Anastasia Ward, BCL; Adwokat

Anastasia Ward BL ukończyła UCD z BCL (z wyróżnieniem), aw 1994 r. Uzyskała tytuł adwokata i praktykowała przez ponad 20 lat w palestrze. Od 1995 r. Anastasia wykładała w tak różnych instytucjach, jak Dublin City VEC (1997-2004), DIT (1999-2001), Griffith College Dublin (2001 - 2010) oraz Law School w imieniu Law Society of Ireland (1995-2009). W Law Society, oprócz roli asystenta członka wydziału, prowadzącego zajęcia między innymi najemcy i najemcy, rzecznictwa obywatelskiego i karnego, rozwoju praktyki, teorii i praktyki negocjacyjnej, działała jako egzaminator w rzecznictwie cywilnym i karnym. Anastasia obecnie zajmuje stanowisko Kierownika Programu dla Master of the Arts in Dispute Resolution oraz Certyfikat i Dyplom z Irish Legal Studies. Ponadto wykłada teorię i dynamikę sporów, teorię i praktykę negocjacji, prawo arbitrażowe i rozwiązywanie sporów w miejscu pracy na temat programu magisterskiego; na CILEX i DILEX wykłada systemy prawne, prawo umów i prawa deliktowe, teorię i praktykę postępowania cywilnego, prawo gruntowe i przewozy, testamenty i prawo spadkowe oraz prawo spółek.

Nadia Bhatti

Nadia Bhatti ukończyła studia LLB na Trinity College Dublin. Obecnie jest doktorantką w Law School w Trinity College Dublin. Nadia ma ponad sześcioletnie doświadczenie w nauczaniu studentów prawa na poziomie licencjackim i zawodowym. Nadia wykłada na temat programu LLB (z wyróżnieniem) Independent College w prawie konstytucyjnym i prawie administracyjnym. Prowadzi kursy z zakresu prawa UE i prawa konstytucyjnego dotyczące kursu przygotowawczego FE-1, a także moduły z zakresu prawa pracy i prawa karnego dotyczące dyplomu CILEx. Po wcześniejszym szkoleniu w Law School w Trinity College Dublin w zakresie prawa pracy, dostarcza również dyplom Independent College w zakresie prawa pracy.

Akredytacja

Kurs jest zatwierdzony przez Chartered Institute of Legal Executives (CILEx). CILEx jest stowarzyszeniem zawodowym dla ponad 20 000 prawników, asystentów prawnych i innych prawników z Irlandii, Anglii i Walii. Od ponad 50 lat oferują Pathway do elastycznej kariery prawniczej.

Konspekt szkolenia

  • Część 1: Wprowadzenie do irlandzkiego systemu prawnego; Badania prawne
  • Część 2: Prawo tortur; Prawo umów
  • Część 3: Spory cywilne
  • Część 4: Prawo gruntowe i transport

Każda jednostka ma 2-godzinny egzamin.

Co oferujemy

Chartered Institute of Legal Executives (CILEx) to stowarzyszenie zawodowe dla ponad 20 000 prawników, asystentów prawnych i innych prawników w Anglii i Walii. Od ponad 50 lat oferują niezrównany dostęp do elastycznej kariery prawnej.

Instytut Prawny, założony w 1892 r., Stał się spółką z ograniczoną gwarancją w 1963 r. Przy wsparciu i współpracy Law Society. W dniu 30 stycznia 2012 r. Zostały zarejestrowane przez Royal Charter i są obecnie znane jako „Chartered Institute of Legal Executives”.

Wymagania wstępne

Kurs jest otwarty i nie ma wymagań wstępnych.

Opłaty i płatności

Czesne wynosi 1850 euro dla studentów z Irlandii i UE. Płatność jest akceptowana przelewem, czekiem, przelewem bankowym lub kartą kredytową / debetową.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Independent College Dublin has the perfect location for student life in Dublin: we are right in the very centre of the city, surrounded by cultural, academic and leisure attractions. Independent Colle ... Czytaj więcej

Independent College Dublin has the perfect location for student life in Dublin: we are right in the very centre of the city, surrounded by cultural, academic and leisure attractions. Independent College Dublin’s primary goal is to bring our students through learning programmes that are relevant, stay with you forever, are the foundations of your future success and result in qualifications that are highly respected in your chosen field. Upon completion, your undergraduate, postgraduate or professional award in the various disciplines will be recognised wherever you go, both in Ireland and overseas. We are a goal-focused, career-orientated college. We pride ourselves on our personalised tuition, delivered to the highest academic standards in an interactive learning environment by highly qualified and friendly teaching staff. Pokaż mniej