Bucerius Master of Law and Business (LLM / MLB)

Informacje ogólne

Opis programu

Cel programu

Jednoroczny Bucerius Master of Law and Business (LLM / MLB) to idealny program dla młodych profesjonalistów, którzy starają się pracować na pograniczu prawa i biznesu. Jego absolwenci są wyposażeni w imponujący zestaw umiejętności i wiedzy o bezpośrednim znaczeniu dla pracy w międzynarodowych firmach, kancelariach prawniczych i innych organizacjach. Należą one do grupy najnowocześniejszych specjalistów, którzy zostali systematycznie przeszkoleni w zakresie interdyscyplinarnego podejścia do zagadnień prawnych i administracyjnych. Absolwenci programu Master of Law i Business rozumieją skomplikowane sytuacje prawne, ujmują ich wymiary ekonomiczne i skutecznie działają w środowisku międzykulturowym. Spełniają rosnący popyt na korporacje, kancelarie prawne i organizacje non-profit dla interdyscyplinarnie wykształconych i zorientowanych na międzynarodowy młodych profesjonalistów.

Unikalna koncepcja programowa: podejście oparte na cyklu życia

Unikalny program magistra prawa i biznesu wynika z cyklu życia przedsiębiorstwa i dąży zarówno do prawnych, jak i biznesowych aspektów jego rozwoju. Obejmuje to założenie przedsiębiorstwa, przekształcenie firmy w przedsiębiorstwo publiczne, wejście na rynek międzynarodowy, połączenie się lub przejęcie innej firmy oraz restrukturyzację firmy, która ma trudności finansowe.

Wykorzystując rozwój przedsiębiorstwa jako jego strukturalnego szkieletu, Master of Law i Business tworzy synergię między różnymi modułami. W rezultacie uczniowie uczą się bardziej efektywnie i uzyskują lepsze ogólne zrozumienie wzajemnych powiązań między prawem i biznesem. Studenci analizują realizację idei przedsiębiorczej, badają założenie przedsiębiorstwa i oceniają międzynarodowy wzrost i rozwój tego przedsiębiorstwa.

Moduły elektywne umożliwiają studentom pogłębienie wiedzy w dodatkowych obszarach prawa i biznesu. Obowiązkowy staż i pisanie pracy magisterskiej dodaje do programu komponenty praktyczne i badawcze. W zależności od kierunku studiów i wykształcenia akademickiego absolwenci otrzymują tytuł magistra prawa (LLM) lub magistra prawa i biznesu (MLB).

13758_2015_9_Program_Structure.jpg

Wstęp

Aby się zakwalifikować, kandydaci muszą spełnić następujące wymagania:

 • 3-4 lata studiów licencjackich *
 • Co najmniej 1-3 lata doświadczenia zawodowego podyplomowego
 • Udowodnione zainteresowanie lub doświadczenie w dziedzinie prawa lub biznesu
 • Sprawdzone zainteresowania pozalekcyjne
 • Doskonała znajomość języka angielskiego
 • Doświadczenia międzynarodowe są preferowane, ale nie obowiązkowe.

* Stopień licencjata musi być wyceniony na 240 ECTS (4 lata) lub równoważny. Jeśli kandydat posiada co najmniej dwa lata doświadczenia zawodowego podyplomowego, można rozważyć stopień kredytowy w wysokości 210 ECTS.

Podsumowanie

 • Oferowane przez Bucerius Law School , najwyżej Bucerius Law School Niemczech
 • Interdyscyplinarny program i międzynarodowy korpus studenta
 • Roczny program w pełnym wymiarze godzin nauczany w całości w języku angielskim
 • Dla młodych profesjonalistów posiadających tytuł licencjata lub wyższy i trochę doświadczenia zawodowego
 • Opcje dwu-stopniowe: LLM (magister prawa) lub MLB (magister prawa i biznesu)
 • Silna obsługa karier i staż
 • Renomowany wydział ze środowisk akademickich i praktyki
 • Doskonałe wsparcie administracyjne
 • Skup się na wiedzy i umiejętnościach związanych z zatrudnieniem
 • Dostępne pełne i częściowe stypendia
Ostatnia aktualizacja Sty 2020

Informacje o uczelni

In Germany, it is the first choice of law students and law firms alike. The academic community at Bucerius Law School distinguishes itself by its courage to endeavor in new and innovative directions a ... Czytaj więcej

In Germany, it is the first choice of law students and law firms alike. The academic community at Bucerius Law School distinguishes itself by its courage to endeavor in new and innovative directions as well as its common goal of striving for unparalleled excellence in legal education. Pokaż mniej