3-letnie licencjat pierwszego stopnia licencjata (llb)

Informacje ogólne

Opis programu

3-letnie studia pierwszego stopnia Bachelor of Laws (LLB)

Ogłaszane są informacje o przyszłych wnioskodawcach i ogółu społeczeństwa, że ​​obecnie otwarte jest podanie o przyjęcie na studia licencjackie studiów na uniwersytecie w roku akademickim 2017/2018.

Studia licencjackie

 • Licencjat W Rachunkowości
 • Licencjat z dziedziny bankowości i finansów
 • Bachelor of Science w Marketingu
 • Studia licencjackie z administracji biznesu
 • Licencjat W Zarządzaniu Technologią Informatyczną
 • Licencjat z Zarządzania Public Relations
 • Licencjat z nauk ścisłych
 • 4-letnie licencjackie prawa (LLB)
 • 3-letnie studia pierwszego stopnia Bachelor of Laws (LLB)
 • Sesja zwykła (poranna) dostępna tylko dla wejść na poziom 100

Wymagania wstępne na różne poziomy studiów licencjackich

LEVEL 100

 • Egzamin na egzaminy w szkole wyższej w Afryce Zachodniej (WASSCE)
 • Egzamin świadectwa ukończenia szkoły średniej (SSSCE)
 • Ogólny Certyfikat Badawczy Biznesowy (GBCE)
 • American High School Grade 12 z co najmniej Final Grade Point 3.0.

Wnioskodawcy WASSCE i SSSCE / GBCE muszą mieć co najmniej karty kredytowe (tj. Klasy A1-C6 i klasy AD odpowiednio) w Trzy główne tematy W tym języka angielskiego, matematyki i zintegrowanej nauki / studiów społecznych w uzupełnieniu do dowolnych Trzy przedmioty fakultatywne Z łączną liczbą punktów 24 albo lepiej.

Notatka 1:

BSc w programie Actuarial Science wnioskodawcy muszą mieć matematykę wyboru jako jeden z trzech przedmiotów obieralnych

Wnioskodawcy o przyjęcie na studia licencjackie będą dodatkowo opodatkowani do egzaminu pisemnego i wyboru.

POZIOM 200

Kategoria A

WAEC General Certificate of Education (GCE) Posiadacze zaawansowanych poziomów:

Przechodzi w dowolnym z trzech (3) osób (przynajmniej jeden z przebiegów powinien być klasy D lub lepszy) na poziomie zaawansowanym GCE plus Przejazd w Generalnym Papierze. Ponadto wnioskodawca musiał posiadać zaliczenie na kredyt (stopień 6) lub lepszy w pięciu (5) przedmiotach, w tym w języku angielskim, matematyce i dowolnym przedmiotie nauki na poziomie zwyczajnym GCE ("O").

Kategoria B

Zaawansowane egzaminy certyfikatów biznesowych (ABCE) Posiadacze:

Pełny certyfikat dyplomu (zalicza się do pięciu (5) osób na poziomie ABCE i co najmniej dwa z przebiegów powinien mieć stopień D lub lepszy). Ponadto wnioskodawca musiał posiadać zaliczenie na sześć (6) przedmiotów, w tym język angielski, matematyka, zintegrowane naukowe lub społeczne w GBCE lub SSSCE lub WASSCE.

Kategoria C

Świadectwo dla nauczyciela po ukończeniu studiów "A" / Dyplom ukończenia szkoły średniej uzyskane przez instytucję akredytowaną przez NAB.

Kategoria D

Uznane kwalifikacje zawodowe: co najmniej kompletny poziom 1 (1) spośród następujących zagadnień: Uznanych kwalifikacji zawodowych: ICSA, CIM, CIMA, ACCA, ICAG i CIB.

Kategoria E

Dyplom studiów wyższych Narodowy (HND) Z co najwyżej Drugą Klasą (Dolna Dywizja) przyznawaną przez NABPTEX w dyscyplinach związanych z programami oferowanymi przez Uniwersytet (tj. Księgowość, Sekretariat i Zarządzanie, Zakup i Dostawa, Marketing, Statystyki itp.). Nabył a 2 lata po HND Doświadczenie zawodowe w zakresie kwalifikacji.

Kategoria F

Wnioskodawcy posiadający dyplom uniwersytecki / trzeciorzędny z oceną końcową średnią (FGPA) najwyżej 2,99 z dowolnej uczelni / instytucji akredytowanej przez Krajową Komisję Akredytacyjną (NAB) w programach związanych z kursami oferowanymi przez Uniwersytet.

Kategoria G

Ogólny poziom GCSE / Cambridge GCE "O" i "A"

Wnioskodawcy muszą posiadać co najmniej pięć (5) przebiegów, w tym angielski i matematyki na poziomie GCSE / Baccalaureate / Cambridge 'O' i trzy odpowiednie przedmioty na poziomie "A".

Kategoria H

Wnioskodawcy posiadający stopień licencjata lub równoważny Uznanych kwalifikacji zawodowych (Np. ICSA, CIM, CIMA, ACCA, ICAG i CIB) ubiegające się o trzyletnie studia pierwszego stopnia programu LLB muszą posiadać co najmniej trzecią klasę oprócz egzaminu pisemnego i wyboru.

Uwaga 2:

Kandydaci, którzy kwalifikują się do kategorii C, D, E i F muszą dodatkowo mieć zaliczenie w systemie WASSCE / SSSCE / GBCE w trzech (3) podstawowych przedmiotach i dwóch (2) przedmiotach lub kredytach w pięciu (5) przedmiotach, w tym w języku angielskim Język, matematyka i każda nauka na poziomie GCE'O.

POZIOM 300

Kategoria A

Dyplom studiów wyższych Narodowy (HND) Z co najmniej drugą klasą (wyższego szczebla) przyznawaną przez NABPTEX w dyscyplinach związanych z programem oferowanym przez Uniwersytet (tj. Rachunkowości, Sekretarzowi i Zarządzaniu, Zakupów i Dostaw, Marketingu i Statystyki). Ponadto wnioskodawca musiał nabyć a 2 lata po HND Doświadczenie zawodowe w zakresie kwalifikacji.

Kategoria B

Kandydaci na uniwersytety / trzeciorzędne wnioski o dyplom z co najmniej FGPA 3.0 w powiązanych programach (tj. Rachunkowość, Administracja publiczna, zarządzanie i marketing) z dowolnego uniwersytetu akredytowanego przez NAB.

Kategoria C

Wnioskodawcy, którzy co najmniej dwa (2) spełniają którekolwiek z poniższych kryteriów Uznanych kwalifikacji zawodowych: ICSA, CIM, CIMA, ACCA, ICAG i CIB.

Uwaga 3:

Kandydaci, którzy kwalifikują się do kategorii A, w grupie C muszą dodatkowo mieć zaliczenie WASSCE / SSSCE / GBCE w trzech (3) podstawowych przedmiotach i dwóch (2) przedmiotach lub kartach kredytowych w pięciu (5) przedmiotach, w tym w języku angielskim, matematyce I wszelkie przedmioty naukowe na poziomie GCE'O.

dojrzałe Wnioskodawcy

Starsze wnioskodawcy ubiegający się o przyjęcie muszą spełniać następujące wymagania wstępne:

 • Osiągnął minimalny wiek dwudziestu pięciu (25) lat do wtorku, 31 maja, 2017 r.
 • Pokaż dowód wieku z aktem urodzenia, który ma co najmniej pięć lat w momencie składania wniosku.
 • Musi mieć co najmniej trzy (3) lata doświadczenia zawodowe i powinna mieć możliwość dostarczenia od swojego pracodawcy pisma o nominacji lub przedstawienia dowodu zatrudnienia.
 • Musi posiadać co najmniej karty kredytowe w pięciu (5) przedmiotach na poziomie GCE 'O', w tym w języku angielskim i matematyce lub w przypadku posiadaczy WASSCE lub SSSCE / GBCE co najmniej klasy C6 lub klasy D odpowiednio w pięciu (5) przedmiotach, w tym w języku angielskim Język i matematyka.
 • Musi zdać egzamin wstępny do egzaminu wstępnego dla starszych uczniów i wywiad kwalifikacyjny.
 • Wnioskodawcy z klasą WASSCE D7 / E8 lub SSSCE / GBCE klasy E lub GCE 'O' Poziom 7/8 w języku angielskim i matematyce mogą mieć zastosowanie, ale ich przyjęcie byłoby uzależnione od ich zdania maturalnego uniwersyteckiego specjalnego języka angielskiego i specjalnych dokumentów matematycznych Do Generalnego Papieru i wywiadu selekcyjnego.
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

We strive to provide and promote higher professional education and training in business and other social sciences related discipline by leveraging a structured mix of scholarship with professionalism ... Czytaj więcej

We strive to provide and promote higher professional education and training in business and other social sciences related discipline by leveraging a structured mix of scholarship with professionalism in Ghana and beyond. Pokaż mniej